9. rota (2005)

Takový filmek mi už vážně hodně dlouho scházel, mám sice rád válečné filmy "po americku", ale tohle je přece jenom tak trochu něco jiného, a i když tento film není dokonalý a bez chyb, je to po dlouhé době příjemná změna.

Requiem za sen (2000)

Když jsem se na tohle dílo díval po druhé, říkal jsem si, že už to nebude tak hrozný jako poprvé, že už vím do čeho jdu a vím co mě čeká, jenže omyl. Po zkončení mi bylo stejně hrozně od žaludku jako poprvé, a při dvou scénách (nemůžu říkat jakých) jsem se opět držel křečovitě peřiny, i když je to zvláštní protože normálně scény kde teče krev, trhají se nechty, zuby a někdo někoho mučí sleduju v poklidu křoupajíce přitom brambůrky :D ale tady mi to přišlo natolik realistické, že se to skoro nedalo vydržet. Prostě dokonalý film se skvělým výkonem Ellen Burstyn, parádním soundtrackem, který poslouchám doteď a s atmosférou, která s psychikou člověka pořádně zamává.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Tak jsem si říkal co ten roztomilý ťuňťa na té protivné panovačné holce vlastně vidí.. pozvrací ho, nutí ho dělat nepříjemné věci a 90 procent filmu ho bije, ale myslím že si jsou souzeni :) taková lehká komedie, která vás některými scénami hodně pobaví (vojáci pochodující přes čáru od rtěnky to nemá chybu :D ) a na konci možná i rozpláče, prostě výborný film :) radím vám - podívejte se na to, "jestli nechcete zemřít :) " Dodatek: můj první film který mne uvedl do světa asijské kinematografie, a i když jsem viděl už zřejmě lepší kousky, tento zůstane navždy můj první.. moje první láska :)

Československý filmový týdeník (1954) (seriál)

Naivní propaganda, která tehdy naivní zřejmě nebyla, lidi v té době prostě žili a jaksi si to neuvědomovali..s odstupem doby je to opravdu úsměvné, nicméně to, že propaganda dneška se vůbec nezměnila, jenom je více sofistykovanější, je k pláči, ale to opět někteří zjistí zase až za 50 let..

Poslední Mohykán (1992)

Posledního Mohykána jsem viděl ještě jako malý capart v kině, protože tehdy jsem "žral" filmy tohoto typu, indiány, apod. Zůstal my v paměti do teď, a pětka je i po tak dlouhé době jasná volba. Nicméně mi to nedalo, a podíval se na něj, cca po 10 letech znova :) A hodnocení zůstane stejné, Poslední Mohykán je nejlepší dobrodružný film tohoto typu jaký byl kdy natočen, nechybí napětí, akce i romantika, dojemný konec, a skvělý soundtrack, i když se ústřední melodie prolíná celým filmem, pouze v různých obměnách. Magua je záporák jak má být, slizký Duncan, který nakonec v sobě objeví čest, i sympatické slečny (hlavně ta mladší:) ) prostě nemám co vytknout. P.S. doporučuju na velkém plátně nebo velké obrazovce .)

Noc hrůzy (1985)

Jeden můj z nejoblíbenějších filmů v dětství :) Chtěl jsem si trochu zavzpomínat, tak jsem se na něj podíval znova, a k mé nelibosti jsem musel strhnout jednu hvězdičku.. bohužel některé legendy by přecejenom měli zůstat už jenom v paměti, viděny dětskýma očima..