• Rodinný
  • Pohádka

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jeden ze slabších filmů kinematografie. Béčkový film. Námětově a myšlenově velice slabé. Laciné triky, kdy osvícená doutnající koule je vydávána za hvězdu. Kopáním do elektrody generátoru energie J.T.Kirk zachrání hvězdnou loď padající na planetu. Některé náměty okopírovány ze Star Wars. Oproti předchozí sérii Star Trek se tento film nedá srovnat. Dobré zvukové efekty.

Babovřesky (2013)

Typická Troškova komedie. Plná překvapivých obratů. Nepochopil jsem návaznost děje se scénkou Lucie Bílé jakožto cikánnky. Díky za film

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Viděno ve 3D s českým dabingem. Hobit mne zklamal i potěšil. Na jedné straně filmu chyběl děj, nebo hlubší smysl. (ode mne tak za dvě hvězdy). Film se námětem neodlišuje od předchozího Pána prstenů. Na druhou jsou zde vynikající filmové záběry, efekty a triky. Kamera a výprava by ode mne dostala pět hvězdiček. Zajímavé je, že film až na vyjímky, pracuje s mužskými rolemi. Ukončení filmu jasně naznačuje. že bude nějaké pokračování.

Pouť (2010)

Český název CESTA - film o duchovní pouti do Santiago de Compostela (možno shlédnout na youtube.com). Jde o velice duchovní film. Sami poutníci hovoří o tom, že cílem je ta "cesta", ne samotné Santiago. Smysl tohoto filmu je ve vyrovnání se s tragickými situacemi v životě, zpravidla smrtí někoho blízkého. Samotná pouť ale může mít různou náplň, různé pohnutky. V Čechách a na Moravě se koná na jaře tzv. Cesta Hvězdy.