• Rodinný

Helena a její chlapci - Baby boom (1992) (epizoda)

Lola pokračuje ve štrikování a navíc se zajímá, s kým byla předchozí večer Adéla. Když nedostane uspokojivou odpověď, usmyslí si, že i ona čeká dítě. José se celou noc v garáži věnoval rozebranému syntezátoru. Natálie přinese Kryštofovi k prohlédnutí své album fotek a při té příležitosti mu opět předhazuje neznámého frajera, s nímž Adéla včera odjela. Až později Kryštof přizná, že na všech fotkách, co mu Natálie ukazovala byla zcela nahá. Pozdě v noci jde Adéla na další tajnou schůzku s neznámým motorkářem, ale tentokrát ji při tom načapá Helena. "Proč se chováš, jako bys byla těhotná, když nejsi?" "Proč to povídáš?" "Máš chuť na kyselý okurky, ráno jsi štrikovala a pořád si listuješ v knížce o bezbolestným porodu.":) I tento díl je poněkud slabší, ale pár dobrých hlášek se v něm najde, proto dám slabých 5 * a 90%.

Helena a její chlapci - Kabátek k zulíbání (1992) (epizoda)

José se hned po ránu pustí do zprovoznění nového syntetizéru, přitom si neodpustí několik poznámek na počínající vztah Kryštofa a Adély. Johana odjela a holky se věnují těhotné Lindě. Nejvíc se na dítě připravuje Lola zakoupením knih Jak vychovávat dítě, Bezbolestný porod a k tomu plných tašek různobarevných klubíček vlny. Natálie se rozhodne sbalit Kryštofa a poté, co se dozví, že si začal s Adélou, zkouší ji od Kryštofa odradit pomluvami. Do karet jí hraje, že Adéla namísto toho, aby šla s děvčaty do garáže, odjela tajně s cizím klukem na motorce. Natálie nelení a běží to vyslepičit ostatním. Trochu slabší díl, absence Johany je znatelná, humor tentokrát obstarává zejména José: "Synťák je jako ženská. Jakmile má program, zobe z ruky.":) 90%

Helena a její chlapci - Těžká situace (1992) (epizoda)

Až doposud se Johana držela, ale poté, co jí Linda oznámila, že Kristián utekl ze zbabělosti, neboť s ní čeká dítě, už nedokázala své emoce dále udržet. Tentokrát vybuchne i Mikuláš. Johana je zcela apatická, ani na Adélu a Kryštofa už nemá pomyšlení, až když Lola nadhodí, že Kristián opět vyhrál to Johanu znovu nakopne. Johana mě v tomto dílu dost překvapuje, stará se tu o holku, která jí přebrala kluka a ještě se od něj nechala naprcat. Jinak je tato epizoda na velmi dlouho poslední s Johanou, v závěrečné scéně oznámí dívkám, že se vrací do Texasu. Ve skutečnosti Johana mizí ze scény, neboť její představitelka Rochelle Redfield byla těhotná. 95%

Helena a její chlapci - Klub (1992) (epizoda)

Johana Adéle ve spánku našeptává, jak miluje Kryštofa, jenže Adéla z toho dostane spíš noční můry. José a Benedikta se potkali s Lindou, prý byla v depresi a brečela, nejspíš bude chtít mluvit s Johanou, což Sebastián trefně poznamená: "Můžou založit klub kuřecích obětí.":) Děvčata u Alfréda natrefí na Natálii, i ona dostala kopačky od Kanua. Johana se pokusí o vtipné zhodnocení nakupených rozchodů: "Mám nápad, založím s Natálií a Lindou klub zhrzených milenek." Pobaví José svojí žárlivostí vůči vysokým blonďákům. Benedikta přivede Lindu za děvčaty, Linda Johanu šokuje oznámením, že s Kristiánem čeká dítě a proto utekl. 95%

Helena a její chlapci - Odhodlání (1992) (epizoda)

Johana pokračuje ve svém plánu dát Adélu s Kryštofem dohromady a jelikož Lola a Helena chtějí, aby se co nejrychleji vzpamatovala z toho, že ji Kristián beze slova opustil, raději na její plány kývnou. Johana si usmyslí, že aby uspíšila zamilování, Adéla se k nim musí nastěhovat. Dokonce kvůli tomu obnoví prověřenou metodu - vylepí po celém pokoji Kryštofovy fotky. Poněkud dětinsky se v tomto dílu zachová Mikuláš tím, že všem zakáže o Kristiánovi mluvit. Kryštof se klukům svěří, že už se do Adély dávno zamiloval. José: "Kryštof by se měl zamilovat do Johany, má přece ráda bubeníky a já bych si tak mohl nechat Adélu v rezervě." Sebastián: "To je bezva nápad, musím ho říct Benediktě.":) 95%

Cizím vstup povolen (1986)

Nejprve jsem se obával, že to bude podobná nuda jako V šest ráno na letišti, ale záhy jsem seznal, že tento film přece jen bude o něco zábavnější. Desetiletá Jana je i s rodiči pozvána na návštěvu do Moskvy a do letadla propašuje svého malého pudla Markýze. V Moskvě pak spolu s dvěma kamarády cvičí své dva psy artistickým kouskům a zároveň je schovávají před domovnicí Polipovnou, která na ně co chvíli volá antoušky. Uznávám, že provedení je velmi naivní, zejména jazyková bariéra tu jaksi neexistuje (což je pro mě jedině dobře), ale berme v úvahu, že jde o dětský film. Objektivně bych hodnocení viděl tak na 2 a půl hvězdičky (přece jen prostředí cirkusu mě příliš neláká), ale když vidím množství odpadů od rusofobních kavárníků, zaokrouhlím na 3 * a 55%.

Přátelé na moři (1959)

Oproti poněkud jednoduššímu a rozjuchanějšímu o rok staršímu bratříčkovi V šest ráno na letišti má tento film přece jen něco víc do sebe. Především je o poznání dramatičtější a dost se tu sází na citovou strunu. Stejným problémem je ovšem jazyková bariéra od poloviny filmu až do konce, zvlášť pro ty z nás, kteří jsme neměli to štěstí, aby nás ve škole učili rusky (i když dost z dialogů se dá docela obstojně porozumět nebo odvodit). Mimo ne příliš optimistického, leč dojemného konce mě zaujal zpěv malého Jirky, zvlášť Večery pod Moskvou. Nikde se mi totiž nepodařilo vypátrat verzi s textem, který zpíval ve filmu. Trochu nadhodnotím, slabé 3 * a 50%.

Zlatá slepice (1980)

Chvílemi mi to připomínalo film Hop - a je tu lidoop, zejména tou zvláštní ulítlostí a mírným fantasy nádechem. Každopádně Zlatá slepice je minimálně o stupeň lepší a zábavnější. Zvlášť ve druhé půli filmu, kdy si Kanyza s Medveckou ke slepici pořídili i kohouta, což vedlo k několika docela vtipným situacím. Pobavil mě dialog se sousedem Bruderem "To je teda chování, chlape! Zabouchnete člověku před nosem a hned si zase kokrháte jak na lesy!" A do toho ho ještě po telefonu otravoval šéf taxislužby "Ticho buď, sakra vole! Ne, to nepatřilo vám, soudruhu vedoucí.":-)) Hodnotím slabými třemi hvězdičkami. 55%

Občan Havel (2007) odpad!

Pravdoláskařským stádem glorifikovaný kult osobnosti, že by i někdejší turkmenský prezident Saparmurat Nijazov alias Turkmenbaši zbledl závistí. Pražské kavárenské kurvy si vytvořily svoji novodobou modlu a nestačí jim, aby si ji uctívaly někde v ústraní, oni to ještě drze a opakovaně cpou celému národu. Takže v této rádoby svobodě všichni povinně uctívejme toho amerikanistického vlezdoprdelistu, podřadného pisálka, ochlastu, vlastizrádce, lháře, udělovače milostí vrahům a tunelářům, bezcharakterního pokryteckého zmetka, co se ještě za Olžina života sprostě tahal s tou hvízdající štětkou, veřejně schvaloval bombardování Jugoslávie a více úřadujícího v luxusní vile v Portugalsku, než na hradě. Tupé pražské ovce si po takovém lidském odpadu pojmenovaly letiště (ještě že naše brněnské letiště Tuřany bylo přejmenování ušetřeno). Je evidentní, že tímto propagandistickým pořadem jeho uctívání zdaleka nekončí. Není na světě debilnější národ, než český.

To se ví (2019) (pořad) odpad!

Kdepak, tady už ani defenestrace nepomůže. Plicní a dýmějový mor na ty kavárenské kurvy z Kavčích hor, které mají tu nehoráznou drzost se po tom všem ještě nazývat veřejnoprávní (přitom jediné, čím se liší o komerčních TV je, že filmy a seriály dosud neprošpikovávají reklamními bloky) a od diváků každý měsíc vybírat výpalné, aby byly prachy na agitační vymývárny mozků! Tímto pořadem dosáhla manipulace v polistopadové havloidní diktatuře svého vrcholu, kam se na ně hrabe amatér Soukup z TV Barrandov. A aby toho hnusu z pražské kavárny nebylo málo, tak tam ještě účinkuje obézní zmalovaná rašple, které nestačilo cpát svými dřívějšími pokleslými pořady do hlav svá feministická moudra ženám, teď na diváky útočí i z politického spektra. Jistě mezi sebe brzy přiberou prorežimní prostituty Mádla a Issovou, Drahošova kámoše Polívku a výkvět manipulátorů obyvatelstva bude komplet. Vystřílet tuhle pražskou pravdoláskařskou pakáž a byl by v této zemi pořádek a klid!