Co žere Gilberta Grapea (1993)

Bravurně vybraná kombinace dvou hlavních postav, Deep a DiCaprio dokáží na filmovém plátně neuvěřitelné věci. Tenhle snímek je toho jasným důkazem. Protože to byli právě oni, kdo nekompromisně ovládl tento film. Co žere Gilberta Grapea je psychologické drama se špetkou romantiky, které vypráví o nelehkém životě jedné rodiny kdesi v Americe. Skvělý scénář , perfektní provedení, dojemný příběh a to vše doprovázenou úžasnou atmosférou. Deep má už ve svých letech herecký um v podstatě "pod palcem", na rozdíl od mladičkého Lea, který i přes svůj nízký věk, bezkonkurenčně sehrál tu podstatnější roli. A sehrál ji excelentně. Takže, scénář a režie je 1*. Další hvězdu si zaslouží Johnny Deep, jelikož i on zvládl svou roli bez sebemenší chybičky. A konečně ty 2** najednou patří panu herci, Leonardo DiCaprio, za jeho herecký koncert, který se mi vryje do paměti, na velmi dlouhou dobu. Tohle je jeho film !

Alenka v říši divů (2010)

Všemi dobře známý námět, ovšem tohle zpracování je jiné. Je vidět, že ze studia Walta Disneye vycházejí zajímavé snímky. Je to spíše vizuální podívaná, která se jen tak nevidí (až na počiny jako Avatar,atd). Nádherné zpracování všech postav. Celkově je to z umělecké stránky, bez ohledu na děj, bez chyby. Ovšem u filmu jde hlavně o děj, zpracování a další okolnosti jsou už jen "pouhými doplňky". Proto jsem po shlédnutí byl spíše zklamán, asi také proto, že jsem hodně očekával. Je to klasická Burtonovka, u kterých jsem poslední dobou trochu nespokojen. Bavili mě spíše jeho starší počiny, než tyhle novodobé, přepohádkované a přefantazírované snímky. Krásné prostředí, skvělý Johnny Deep a srdcová královna v podání excelentní Heleny Bonham Carter. Zbytek je nijaký, tim pádem je mé hodnocení jednoduché : 50%

Bratři (2009)

Silný snímek o dvou bratrech, každý je úplně jiný, ale oba udělají přesný opak svých klasických rozhodnutí. Dobrák udělá zlou věc a naopak ten špatný se změní, aby "nahradil" prázdné místo. Celkem i psychologický film o zvláštní rodině. Scény z Afgánistánu jsou tvrdé a nelítostné. Citová stránka je tu taky veliká. Doprovodná hudba v podání skladeb od U2 naprosto skvěle sedí. No a herecké výkony ?? na těch to asi stojí...Gyllenhaal & Portman jsou vynikající jako vždy. Ovšem to co tady ukázal Tobey Maguire, je totální nářez. Scény s ním jsou strhující,plné emocí, vypjaté a energické. Rozhodně mu role sedla a zahrál jí na 100%. Pěkná podívaná, kterou jsem si vážně užil. 85%

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Klasická Burtonovka. Jako pohádka je to vydařené a má to určitý šmrnc. Spousta vtipných replik a scének, u kterých se ze srdce člověk pobaví. Příběh je velmi jednoduchý, je to taková ta večerní klasika, u které netřeba přemýšlet a jen si jí s chutí užívat. Příjemný je vypravěčský styl tohoto díla, který mi vyloženě seděl. Snímek je obrovskou pastvou pro oko, jelikož kostýmy a celé zpracování prostředí, je naprosto famózní. Je to takový kýč až tomu člověk naplno podlehne a s úsměvem sleduje nádhernou podívanou, doprovázenou chytlavými písněmi a jejich texty. Johnny hraje cynického Wonku výborně, jeho používání gest je precizní. Opět potvrdil svou hereckou kvalitu, protože hrát takovouto "přihlouplou" roli zvládne jedině on.

Moulin Rouge (2001)

Nádhera. Příběh o lásce, který vážně zaujme. Opravdu výborný snímek, který mě uchvátil. Je to vyjímečný a strhující film. První půlhodinu číší svou nezkrotnou energií a po zbytek je to milostný příběh. Na muzikály rozhodně nejsem, ale tenhle má něco obrovského do sebe. Dlouho jsem si tak neužil film. Ani minutu jsem se nenudil, ba naopak, pořád jsem byl napjatý. Pro Moulin Rouge byli vybrány famózní hudební skladby, které zná asi každý. Nádherné kostýmy a úžasná výprava. Prostředí Paříže je pojato trochu jinak, než je zvykem, ale je to nádhera. McGregor & Kidman byla výborná volba, jelikož oni dva, tvoří skvostný pár. McGregor jako romantický pisálek, hraje svou roli na jedničku, člověk by až věřil, že je to snad pravda. A krásnou, ale opravdu krásnou, Nicole Kidman ani nevím jak vychválit. Moulin Rouge je film na úrovni a proto neváhám a hodnotím, 5*****...a to jsem si ho chtěl pustit jen na úkor toho, že mi jako poslední chyběl do 50 nejoblíbenějších filmů,zde na ČSFD .

Velká ryba (2003)

Ač snímky od Tima Burtona nijak nevyhledávám, na tenhle jsem se koukl s chutí. Velmi mě zaujal námět filmu. Pohádkové vyprávění o dokonalé "představivosti" člověka. Nádherný příběh lásky, přátelství, lidskosti a porozumění, provázený famózní atmosférou a krásným prostředím. Soundtrack je tak úžasně lehký a sedí naprosto přesně. Velkou radost mi opět udělal Steve Buscemi, který hrál zajímavou, leč malou, roli. McGregor tu září jako hvězda, svou postavu ztvárnil s neuvěřitelnou pohodou. Famózní závěr mi udělal velikou radost. Nečekal jsem to, ale jsem spokojen.

Majestic (2001)

Naprosto triumfální dílo. Po dlouhé době dávám plný počet hvězd a myslím, vlastně jsem přesvědčen, že tomu pravému filmu. Frank Darabont je král, ovšem Jim Carrey je PAN KRÁL. Pro mě je tohle, jeden ze tří nejfamóznějších filmů s Jimem, který je zde opravdu excelentní. Krásný příběh se špetkou romantiky a obrovského napětí. Grandiózní porce emocí, mě velmi často dostala do šílených rozpaků. Slzy, husí kůže a studený pot, to jsou mé znaky toho, že film má obrovskou kvalitu. V Majesticovi, se mi těchto znaků dostalo hned několikrát. Právě jsem to dokoukal a jsem vážně u vytržení. Pokud máte rádi Jima Carreyho jako já, rozhodně zařadíte snímek na stejné výslunní, jako já. Nechci jen opěvovat Jima, i když si to velmi zaslouží, ale tak precizní režisérský um Franka Darabonta je pouhými slovy neokomentovatelný . LUXUS ! !

Zdrojový kód (2011)

Další ukázka toho, jak se dá cestovat v čase. I když podle jednoho monologu "Zdrojový kód není cestovaní v čase...spíš je zdrojový kód takové časové přeskupení". Grandiózní začátek mě velmi oslovil. Další průběh už lehce slábl a začalo být předem vše moc jasně nalinkované. Přijde mi to vše nedotažené, místy až nudné a chtělo by to grandióznější finále. Herecký výkon Gyllenhaala je asi to nejlepší z celého filmu. Ale jelikož jsem velký fanda filmu Donnie Darko, tak mě tohle trochu od Jakea zklamalo. Tento snímek se snaží působit chytře, originálně a promyšleně, bohužel opak je pravdou. Nerad to říkám, ale Zdrojový kód je pro mě spíše zklamaní, jelikož jsem od Duncana čekal mnohem kvalitnější podívanou. Upřímně říkám, že bez Mr. Gyllenhaala bych to asi nedokoukal do konce. Asi nejslabší film o cestování v čase. Je to spíše akční film s kapkou sci-fi, bez pořádného napětí.

Dokonalý smysl (2011)

Shlédnuto na doporučení uživatele Dzeyna. Milostné sci-fi s výborným námětem. Velkou roli zde hraje romantika, což není mnou nikterak vyhledávaný žánr. Ovšem tady se to dalo skousnout. Eva Green svou roli zahrála na jedničku, to se musí nechat. Perfect Sense pro mě byl docela milé překvapení, jelikož jsem čekal klasickou "slaďárnu". Nestalo se tak a pro mě to bylo osvobozující. Nicméně nebyl to tak silný snímek jak jsem očekával, tedy až na závěrečnou scénu při které po mě přejel studený pot a naskočila mi husí kůže. Hlavně od McGregora jsem čekal mnohem triumfálnější výkon. 70%

Pro jedno kousnutí (1985)

Jakožto obrovský fanoušek Jima Carreyho jsem si Pro jedno kousnutí, pustit musel. Tohle byla jedna z jeho prvních hlavních rolí, takže nikdo ještě nevěděl, co v něm doopravdy je. Bohužel se to odrazilo v této hororové komedii. I navzdory tomu, že Jim nemohl ukázat vše ze svého famózního umu, jsem se bavil. Předvedl nám pár vtipných grimas a jako tanečník na Hallowen ze sebe vymáčkl něco neuvěřitelného (za tohle by se nestyděl ani Travolta) . Je to klasická popcornová komedie s lehkými prvky hororu, které jsou skoro neznatelné. Pro milovníky komedii, jako jsem já, je to taková 80´s klasika, která nenadchne ani neurazí. 60%, a to hlavně za mladičkého Jima, bez kterého bych film ohodnotil pravděpodobně 1*