Škola rocku (2003)

K filmu mě "přinutil" můj otec, který má stejné rockové srdce jak Dewey. Jacka Blacka mám rád a věděl jsem, že to bude skvělá komedie. Tento snímek splnil mé očekávání. Spousta vtipu, kvalitní hudby, dojemný závěr. Je tu ale spousta chyb, které jsou bohužel do očí bijící. Přesto je nemá cenu nějak extrémně řešit. Jednoduše, je to velmi úspěšná rodinná komedie s excelujícím Jackem Blackem. Rozhodně doporučuji zhlédnout v originálním znění.

Hra (1997)

Fincher dokáže neuvěřitelné výtvory. Hra je toho jasným důkazem. Už předchozí snímky (Klub rváčů a Sedm) mě neuvěřitelně dostaly a tohle dílo mě rovněž absolutně odrovnalo. Po celou dobu snímku jsem se nedokázal odtrhnout. užíval jsem si každou scénu. Vynikající temná atmosféra doprovázená precizními hereckými výkony. Spousta zvratů a nečekaných okamžiků dělá s filmu neuvěřitelný trhák. Těším se na další Finchrův počin. Dávám 5*****, které nejsou uplně stoprocentní, přesto nemůžu hodnotit jinak. Já si to vážně obrovsky užil.

Univerzální voják (1992)

Promiňte, ale mě tyhle béčkový akčáky s JCVD baví. Kor když je to trochu scifi. Van Damme je sám o sobě supervoják, ovšem jakmile má výzbroj a jde proti němu Lundgren, je na co se dívat. Kopy, přemety, chvaty, pěsti, háky a údery, to je oč tu běží. Já takovýhle old schoolovky vcelku cením a občas se ne ně rád podívám. Pro mě fajnovka, u který zavzpomínám na starý CRT telky, VHSku a dětský pyžamo. Díky

Air Force One (1997)

Americký Patriotismus opět zasahuje. Škoda, že se tomu Ford zaprodal. Tohle mu nesluší. Tento film nemá absolutně soudnost. Akce je tu celkem dost, takže je na co se dívat, ale opět nás američtí filmaři nutí nepřemýšlet a pouze se užít akčák jako prase. Další oddychovka, která nezaujme, ale ani neurazí.

G. I. Joe (2009)

Evidentně páni z US nevědí co je příliš. Chápu, že G.I.Joe je pro ně superhrdina, nicméně pro normální lidi je to přehnanec. Pokud vám není kolem 10ti let, tak z toho moc nadšeni nebudete. Je tu moc všechno hyper, neo, nano a super. Záchranou je pár slušných akcí a dvojka Tatum&Wayans to celkem taky drží nad vodou. Sekce jejich vtipných dialogů a skečů udržuje film alespoň v mírné realitě. Příběh je taky celkem poutavý. Jediné co to opravdu kazí je bohužel tak do očí bijící hloupost. Nicméně pokud dokážete vypnout mozek a jen se u filmu ládovat popcornem, je to pro vás jako dělané.

Silent Hill (2006)

Hru jsem nehrál, ale pokud je taková jako film, myslím, že to může bát slušná řežba. Strach, napětí, krev, neobvyklé postavy a duchařství. Vše co má horor mít tu je. Jen je to jako celek neúplně dotažené. Některé scény jsou hodně morbidní, což mi nevadí. Chvílemi se mi i tajil dech a nedočkavě jsem čekal co přijde. Pro mě velmi slušná podívaná se skvělými hereckými výkony. Užil jsem si to a pokud to někdy budou opět dávat, s radostí se znovu podívám.

Insidious (2010)

Absolutní zklamání. Tento snímek mě bavil asi tak prvních 20 minut, zbylých 80 jsem stále čekal co přijde. Žádné lekavé scény, jen parta uřvaných pitomců, kteří neumějí hrát. První koho bych okamžitě zlikvidoval je Lin Shaye, ta bába je tak neuvěřitelně nenadaná, až to bije do očí. Přehrávala snad každou scénu. Tohle mě vážně nechytlo, dalo se z toho vytěžit mnohem mnohem více. A závěr ? Ultimátní hloupost. Pro mě skoro ztráta času !

Strážci - Watchmen (2009)

Další z těch vydařených komiksových filmů, které jsou v kinematografii k mání. Po 300 je to již druhý od Snydera, který jsem měl možnost vidět. A za mě říkám, že tohle na 300 rozhodně nemá. Je to sice skvělý snímek, s výborným dobovým zařazením a vším co k němu patří (politika, kostýmy, hudba, etc. ), načež není vše dotažené do dokonalosti. A to je ohromná škoda. Dějově je víceméně bez chyby. Ovšem postavy jsou špatné. Jediná, která byla rozebrána a dobře zpracována byl Rorschach, který dle mého názoru táhne celý film. Vizuální efekty jsou perfektní. Po shlédnutí jsem se uchýlil k rozhodnutí, že bude dobré si zakoupit knižní předlohu, ta mě snad nijak nezklame. Trošku jiné než jsem očekával, přesto povedené.

Vlk z Wall Street (2013)

Zhlédnuto v kině. S radostí použiji slova mého velmi inteligentního přítele, jménem Petr "BauFakin MaxiKing" Slezák : "Kdybych měl shrnout The Wolf of Wall Street, tak asi jako tři hodiny fetování, šoustání kurev a řevu. Zkurveně zábavný tři hodiny fetování, šoustání kurev a řevu. Jo." Tohle bylo mega peklíčko ! Víc takových filmů a svět kinematografie bude dokonalým místem !

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Seriálové prcičky. Stejně ujetá bláznovina. Sex, chlast, drogy, us fotbal a v neposlední řadě spousta krásných žen. Postavy jsou velmi podařené. Překvapilo mě, že zde hraje Ed Marino. Pro ty kteří vědí o koho jde, tak jsem určitě nebyl zaskočen jen já. 20 minut na díl je tak zhruba akorát. Některé díly jsou perfektní, některé méně a některé bohužel tak nějak nemají konec, což je velká škoda. V podstatě ani skoro žádné dílové návaznosti se tu nedočkáme. A i to je škoda. První série je velmi vydařená (90%), druhá je o něco slabší (80%) ovšem třetí už je hodně bídná (60%). Nicméně je to jeden z těch povedenějších komediálních seriálů, na který se s radostí za pár měsíců podívám znovu.