Kniha přežití (2010)

Jsou sice slabší, ale jsou 4. Tenhle film si je zaslouží. Postapokalyptická budoucnost je v mnoha filmech ztvárněná ( např. legenda, která je podle mě mnohem horší ), ovšem zde má nějaké velké osobité kouzlo. Je udržená v dobrých mezích. Nepřekračuje tolik hranice jako ostatní filmy. Zasáhla mě myšlenka filmu, kterou jsem nikde dlouho neviděl. Putování, strasti, smrt a to vše "JEN" kvůli ***** . To mě vážně vzalo za srdce. Gary a Mila zvládli své role na jedničku. A pan Washington předvedl jednu ze svých nejlepších rolí. K tomu všemu elektrizující soundtrack v čele s touto neuvěřitelně famózní skladbou. Nemohu jinak, děkuji a tleskám. Tohle se povedlo.

Vyvolený (2000)

Popravdě ? Čekal jsem to lepší, mnohem lepší. Po přečtení komentů místních uživatelů, jsem byl natěšen na komiksovou jízdu. To úplně nepopírám, že by si mi nedostalo, přesto dost slabě. Takový dva úžasní herci a přeci jen je výsledek tak slabý ? Ano bohužel je. Pomalé tempo, během kterého do sebe vše zapadá, je podle mě až moc pomalé. Průměrný film, který mě ve mě nadšení nijak extrémně nevyvolal. Zachránila to poslední 20ti minutovka. Velká škoda, idea je skvělá, ovšem ztvárnění pokulhává. Tohle bych od tak kvalitního filmaře jakým Shyamalan je opravdu nečekal. Asi jsem od něj očekával jízdu ve stylu Šestého smyslu. Takže to bude má vina, kdo moc chce, málo dostane. Ano, jsem nenasyta.

I Touch a Red Button (2011)

Pokud chce někdo ve věcech od Davida hledat něco hlubšího sám si to najde. Kdo nechce a přesto hledá, je akorát znechucený a neví co si o tom má myslet. Lynch bude vždy ten jediný, kdo bude vědět, jaký PŘESNÝ význam to má mít. Nicméně k tomuhle se dá říct, že je to celkem výstižný klip k danému songu. Nic víc bych v tom nehledal. Výstižný a dobrý koment : Terzeus

Atlas mraků (2012)

Neobvyklé pojetí a zpracování snímku, které je velmi originální. Lehce mě zarazila délka snímku, jelikož bezmála 3 hodiny je velká odvaha. Stopáž by měla být tak dlouhá, aby se člověk nenudil. Toho se u Atlasu mraků podle mě nemusí nikdo bát. Jelikož děj je opravdu napínavý a propracovaný do posledního detailu. Ze začátku jsem trochu balancoval na hraně chápání, přesto po zhruba 20ti minutách jsem měl jasný přehled o co vůbec jde. A mohl jsem si užívat perfektní putování různými časovými obdobími, návazností , "motýlími efekty", hereckým koncertem, hudební symfonií a v neposlední řadě spoustou lidských pocitů. I přes těch 172 minut jsem ani nechtěl vidět závěrečné titulky. Ano, až tak jsem byl nadšený. Věřím, že druhá projekce mě donutí tu pátou hvězdičku bez rozmýšlení přihodit.

Kopačky (2008)

Přesně tohle od romantických komedií očekávám. Ne nějaké stupidní dialogy bez špetky nápadu, ale přesně to co v Kopačkách je. Vtip je velmi vytříbený, místy dost vulgární a proto pro tento typ filmu tak neobvyklí. Je to vážně povedená komedie s neuvěřitelně pohodovou atmosférou, která se odehrává na báječném místě. Mila je krásná žena a Jason je obdivuhodný, odvážný a srandovní člověk. Zbytek herců vytvořil vydařené "kulisy" jenž dodali filmu onu genialitu. Já se skvěle bavil a moc jsem si to užil. Do úplné dokonalosti chybí už jen opravdu špetka.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Parodie pod taktovkou jednoho z Wayansů opět na filmových plátnech. Každý z nás (alespoň ten co sleduje komedie a parodie) už je moc dobře zná. Vcelku bych se odvážil říci, že pokud má v nějakém snímku prsty kterýkoliv Wayans, většinou to bývá slušná podívaná. Alespoň na rozdíl od těch ostatních parodii. Haunted house se mezi ty vydařené může vcelku s klidem přidat. Není to žádný extra nášup jako byli první dva (možná 3) díly Scary Movie, ale i tak je to bezva. Stopáž je sestřižená tak, aby bylo více zábavy než nudy. Herci místy lehce přehrávají, ovšem to se dá při takovémto filmovém žánru skousnout. Největším bavičem se tentokrát stal bezesporu kněz, který od chvíle co nastoupil na scénu, perlil a já se nepřestal smát. Celkem jsem si to užil, ale jednou a dost. Nenadchne, neurazí.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Při brouzdání nejmenovanými servery s online filmy, jsem narazil na Ocean's Twelve a řekl jsem si že bych se na to po těch deseti letech mohl znovu podívat. Předtím jsem se podíval, jak jsem to zde na čsfd ohodnotil. 2** byla má odpověď. Nicméně jsem film pustil a zhlédl ho do samého konce. Poté jsem přemýšlel, proč jsem si to vlastně pustil?! Že bych očekával něco lepšího, nebo snad, že jsem se zmýlil v hodnocení. Nakonec a došel jsem k závěru, že z nudy. Ano, nuda mě dohnala k tomu, že jsem si pustil nudný film. Nebýt toho hvězdného obsazení, snímek bych pravděpodobně ohodnotil ještě hůř a rozhodně bych ho i vypnul o něco dříve. Ten scénář je tu tak mizerný, že to snad ani není možné. No, mám to pro příště, tohle už NE.

Vášnivý jedlík (2008) (pořad)

V práci jsme tohoto šílence začali sledovat každý den. Jeho cestování po US a baštění kdejakých "dobrot" nás okamžitě zaujalo. Co zvládne tento člověk, je opravdu nadlidský výkon. Je občas vidět, že už toho má víc než dost, přesto svůj boj nikdy nevzdá. Na to kolik toho (zřejmě hlavně toho nezdravého) nevypadá ani nijak extrémně vykrmeně. Jako fanda jakéhokoliv kulinářství jsem si tento pořad velmi oblíbil a každý den jsem zvědav čím mě Adam opět překvapí. Prozatím nejlepší televizní show s jídlem, kterou jsem kdy viděl. Ok, ještě se dá brát v potaz toto, ovšem pouze US verze, ta česká byla mnohem slabší.

Probudím se včera (2012)

Po dlouhé době jsem se rozhodl, pustit si nějaký český film. Od dob Pelíšků to šlo s naší kinematografií razantně ke dnu, takže jsem ani nepočítal s tím, že by mě mohlo něco překvapit. Přesto jsem narazil na tento snímek, jenž mě vyvedl z omylu. Velmi příjemná "sci-fi" komedie se špetkou romantiky. Ta romantika je tak dobře zasazená do děje, že mi tentokrát nijak nevadila. Herci zvládli své role velmi povedeně,nikdo ani nepřehrával. Ať si každý říká co chce, ale dle mého názoru je Mádl výborný mladý herec, který filmu dodá onu svižnost a vtip. A to hlavně díky jeho obličeji a grimasám. Idea filmu je na české poměry dost originální a překvapivě i dotažená do skoro dokonalosti. Pro mě za posledních xx let jeden z nejlepších českých výtvorů a jsem za něj moc rád.

Scary Movie 5 (2013)

Jako velký fanoušek celé Scary Movie ságy jsem byl tímto dílem absolutně zhnusen. Neuvěřitelný propadák, který je tak ubohou parodií, že je mi z něj až smutno. Tohle může ocenit pouze slabomyslný člověk, úplný filmový down nebo jednoduchý americký fastfoodový požírač. Naprosté vymknutí kontroly. Laciné vtipy, které jsou tak hrozně marné. Zachraňuje to pár (ale opravdu jen pár) přijatelných scén, které se povedly naparodovat. Zbytek filmu je jasný odpad! Aspoň těch pár scén a to, že to bylo velmi krátké, zachraňuje tuto bídnost od samotného bahna celé kinematografie. Šílenost !V žádném případě to nikomu nedoporučuji.