Captain America: První Avenger (2011)

Očekával jsem to mnohem, mnohem horší. Strašně dlouho jsem se přemlouval se na to podívat. A díky tomu že Marvel opravdu zbožňuji, podlehl jsem. A ve finále jsem byl velmi mile překvapen. Samozřejmě že přehnanému patriotismu a ultimátně hrdinským činům se nedalo vyhnout, ale to se dalo očekávat od americké komiksové postavy se jménem Captain America. Ze začátku je to celkem slabší a nic moc se toho neděje, ale po prvních zhruba 30 minutách už je to solidní jízda plná akce. Jediné co tu chybí, je ten klasický Marvelovský vtip. Mě osobně místy dost chyběl, jelikož humor k těmto komiksům patří. Každopádně, solidní podívaná, která neurazí a zařadí se mezi ty povedenější. Jsou to sice 4****,ale slabší. Snad se brzy dostanu k pokračování.

Apollo 11: Utajený příběh (2006) (TV film)

Skvělý dokument, který nám zobrazuje kompletní průběh prvního letu na měsíc. Evidentně to vážně nebyla vůbec žádná sranda. Důvodem mého zhlédnutí byly časté konspirační teorie, které vyvraceli přistání na měsíci. Při závěrečných titulcích jsem se samozřejmě přiklonil na stranu těch, co věří, že tam ti muži opravdu byli. Načež ve mě stále hryže nějaká ta nedůvěra. Přesto, vynikající podívaná, kterou jsem si užil a mohu vřele doporučit všem co by se rádi a tomto činu rádi cokoliv dozvěděli, jelikož je to plné (pro mě) absolutně nových poznatků. 80%

300: Vzestup říše (2014)

Očekával jsem film, který mě potěší, ale nikterak nenadchne. Ovšem to jsem se mýlil. Vzestup říše je plnohodnotný blockbuster, jenž jsem si velice užíval. Místy jsou slabší pasáže, čehož jsem se u #1 nedočkal. Nicméně, asi jako každý to srovnávám s předchozím dílem. Je pravda, že oproti němu je to slabší, přesto je to jako samostatný film velmi vydařené. Děj má spád, člověk se nenudí. Role Themistokelese je dobře vybrána a skvěle zahrána, což je další kladný bod. Jediné co mě lehce zklamalo je animace. Je jí tu (stejně jako u jedničky) opravdu přehršle, každopádně zde je pro mě méně přijatelná. Krev je odbytá, je jí mnoho, ale nevypadá ani trochu reálně, ba dokonce dost lacině. Oproti slowmotionům, které jsou vynikající. Třešničkou na dortu je ona. Takže za mě, skvělý snímek, kterému do dokonalosti chybí málo, možná mu i trochu škodí to, že je pokračováním tohoto úspěchu.

Nymfomanka, část II. (2013)

i druhá část mě ujistila v tom, že Lars von Trier není režisér, který by mě nějak bavil. Na takto zvrácené filmy opravdu nejsem. Je to sice lepší a umírněnější než předchozí díl, přesto stále přehnané. Ovšem místy je to stále velmi hrubé a neúnosně sadistické. Jedna z věcí, která se mi opravdu líbí, jsou inteligentní rozhovory o životě a skvělá přirovnání. Rozhodně nemám chuť si to pouštět znovu. Přesto je to lepší než volume I.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tohle ne, to není možné. Za co ?! Vždyť je to spousta tak skvělých bavičů. Ale tohle je vážně moc. Jsem zklamaný, že se zaprodali takové nesmyslné hovadině. Seth je skvělý herec, ale šílený režisér a ještě horší scénárista. Děj je neuvěřitelná blbost. Veškeré triky a animace, jsou neúnosné. Tento film zachraňuje pouze to, že je sestaven z dobrých herců, kteří jsou vážně asi přátelé a bylo vidět, že je baví hrát. Plus pár vtipných scének a hlášek. To je ale vše. Navnadilo mě hodnocení mých známých, kteří pravděpodobně mají hranici humoru trochu jinde než já. Tohle je KONEC !

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Do dokonalosti scházelo vážně málo. I přes dlouho stopáž, jsem se ani jednou nenudil, ba naopak. Několikrát jsem se přistihl jak jsem totálně vtažen do děje. Precizní děj, který je dokonale zrežírován mým velkým oblíbencem, Fincherem. Kriminálky si osobně myslím, že mu jdou nejlépe. K tomu, první film ve kterém jsem si užíval přítomnost Daniela Craiga, jehož normálně absolutně nevyhledávám. Další plus je Rooney Mara, která mě velice zaujala už od začátku. Jelikož jsem neviděl originál, tak nemůžu nijak srovnávat, ale pokud je alespoň tak dobrý (podle komentářů zjišťují, že bude pravděpodobně lepší) jako tento remake, musí to být pětihvězdičková jistota, do které se možná brzy pustím. A na závěr zde dodatek.

Sociální síť (2010)

Trochu netradiční snímek od Finchera. Co k tomu napsat. Je to hodně věnováno spíše té politické stránce než samotnému vývoji Facebooku. Což mě zrovna dvakrát nevyhovovalo. Spíše bych se rád dozvěděl nějaké hlubší informace o programování, než poslouchat dohady o tom čí firma to je. Nicméně vlastnické debaty byly vytvořeny tak inteligentně, že jim i laik jako já, vcelku slušně porozumí. K tomu skvostně vybraná hlavní role. Elektrizující doprovodná hudba, kterou jsem zaregistroval už od prvních titulek. Bohužel jsou tu místy i nudné nezáživné pasáže. Ze začátku věčné přeskakování v čase a hlavní negativ je ten, že je tu veskrze celý prostor věnován pouze jedné osobě. Pro mě 50/50. Asi jsem očekával více, což nebylo dobré.

Úkryt (2002)

Další vydařen snímek od Davida. Tenhle už je slabší, přesto stále vynikající. Napětí by se tu dalo doslova krájet. Postavám je uvěřitelný každý pohyb a každé slovo. Plus, precizní práce s kamerou. Opravdu, tentokrát je vizuální stránka filmu velmi vydařená. Děj je vcelku slušný, ale tak nějak lehce předvídatelný a víceméně tuctový. Ovšem jelikož je pod taktovkou Finchera, je z toho cítit ta syrová dokonalost. 70% - slabší 4****.

Rivalové (2013)

Příběh Nikyho Laudy zná snad každý sportovní fanoušek. Ovšem veškeré informace dost lidem unikly. Díky tomuto snímky máme ovšem vše skvěle zabalené do dokonalého 123minutového sportovního dramatu, které zařazuji do jednoho z nejlepších filmů ve svém žánru. Úžasná kamera vás protáhne od válců motoru až po strasti hlavních aktérů. Syrovost rivalství na mě působila velmi účinně. Oběma protagonistům jsem věřil každé slovo i pohyb. Vše neuvěřitelně skvěle podtrhává opět famózní Zimmerovská hudba. A závěrečné reálné záběry na Laudu a Hunta uzavřeli snímek dle mé libosti. Velké díky, Howarde!

Zodiac (2007)

No očekával jsem asi více. Je tu spousta zdlouhavých pasáží, nekonečné řešení a táhlá dějová linie. Dal se to rozhodně nakroutit kratší. Ale věřím, že Fincher byl nucen tomu dát tolik prostoru. Skvělé dobové zařazení, včetně kostýmů a hudby. Herecké výkony opět precizně ukočírované. Až na to, že jsem byl místy lehce znuděn, je to jinak poutavý film. Bohužel ale od Finchera jeden z těch slabších.