Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Po Neočekávané cestě jsem byl velmi zvědavý co si na nás Peter Jackson překvapil. A výsledek je podle mě perfektní. Mnohem lepší než předchozí díl. Respektive akčnější, dějově zajímavější a dostaly prostor zajímavé postavy, které ukázaly své schopnosti. Ovšem ubylo humoru. Což není tak velký problém. Drak je absolutně bez chyby, ten vážně předčil mé očekávání. Po celou dobu jsem snímek těžce hltal. Při závěrečných titulcích mi, s otevřenou pusou, jen proběhlo hlavou "už chci videt to velkolepé finále)."

Nymfomanka, část I. (2013)

Zhlédnuto v kině. Slušný oříšek. Ani nevím, co jsem od filmu očekával, nicméně to bylo něco jiného. Občas mě to zaráželo, místy znechucovalo, někdy bavilo a bohužel často mě to nedokázalo dostatečně zaujmout. Některé scény mi přišli naprosto zbytečné a ani se mi do děje nijak nehodili. Přesto se našly i okamžiky kdy jsem se zasekl a jen zíral co to na nás ten Trier připravil. Erotiky je tu tak nějak průměrně, na to, že by to měl být film o nymfomanii, jsem ji očekával častěji. Za to ta hrubost a celkové provedení sexuálních scén je víc než uspokojivé. O skvělých hereckých výkonech snad netřeba mluvit. Rozhodně jsem zvědav na pokračování, které dle ukázek slibovalo pravděpodobně lepší podívanou. 2** jsou dle mého názoru adekvátní.

Mac & Devin Go to High School (2012)

K filmu bych poradil jen toto : za 1; vědět co jsou dva hlavní propagátoři zač, jinak se člověk asi bude dost divit a říkat si, co to sakra je ?! za 2; poslechnout rozumné rady animovaného průvodce filmem ! A v neposlední řadě si uvědomit, že je tento snímek vytvořen pro odreagování a pobavení. Já si to užil. That´s it !

Thor: Temný svět (2013)

Shlédnuto v kině. Miluji Marvel. A to se nikdy nezmění. Opět fenomenální podívaná, na kterou dlouho nezapomenu. Thor je perfektní postava, jenž si zaslouží být na filmových plátnech. Film jede na plné obrátky. Oproti jedničce je zde mnohem více akce a bojových scén. Pár skvělých odkazů na Avengers udělá také velkou radost. I o zábavu se tvůrci postarali bravurně, místy se smálo celé kino. Dějově je to dotažené do skoro bezchybnosti. Samozřejmě jako u většiny filmů se najde menší chybka, ale jako celek to působí výborně. Herecké výkony jsou opět třešničkou na dortu. Já jsem si to velmi užil a už teď se těším na další díl, který rozhodně BUDE..... 90 %

jOBS (2013)

Tento snímek jsem velmi rád uvítal, jelikož mě Steve jako osobnost neuvěřitelně zaujal. Životní příběh jednoho z nějvětších vizionářů jsem už četl, ovšem kniha byla napsána trochu zvláštní formou. Díky ní jsem se dozvěděl spíše spoustu jmen, které Jobse obklopovaly, než jeho cestu na vrchol. Proto pro mě byl tento snímek jasným impulsem dozvědět se zase o něco více o iMistrovi. Obsadit do hlavní role Ashtona pro mě z počátku nebylo moc přijatelné, nicméně jsem si na to během chvilky zvykl. Gestikulace, grimasy a kompletní pohybová aktivita byla zvládnutá naprosto precizně. Snímek mě vtáhl do děje a po celou dobu mě velmi zajímal. Je velká škoda, že je životopis hodně okrájený a nejsou zde ukázány vcelku důležité momenty ze života Steveho. Veškeré jeho pády a vzestupy, NeXT computers, Pixar, toho se člověku moc nedostane. To je podle mě velká škoda, jelikož vytvořit životopisný film o někom takto velkém by měl být dotažen do dokonalosti. Přesto, že spousta důležitých věcí chybí, je to skvělá podívaná, která zaujme od prvních minut. S radostí se na to podívám znovu. Rozhodně jedním z důvodů bude herecký koncert hlavního hrdiny.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Super akční podívaná. Zhruba stejný děj a stejně podání jako u předchozího dílu. Přestřelky, gangy, parkour, bitky a v neposlední řadě perfektní sarkastický humor, která filmu dodá super atmosféru. Soundtrack šlape jak hodinky a dělá z filmu lepší podívanou. Herecké výkony dotažené do konce. Prostě bomba film, při kterém se člověk nenudí a užívá si každou minutu. Jediná chyba je ta, že to právě dost obdobné jako jednička což je poměrně neoriginální. Tím tedy bych jednu hvězdu oproti Okrsku 13 ztrhl, načež jí zas vrátím zpět z důvodu obohacení filmu o nové gangy a jejich precizně vybraná gangsterská kápa. 75%. Ultimátum je každopádně ultimátní.

Kick-Ass 2 (2013)

Rozhodně povedenější než předchozí díl. Vtipnější, krvavější, herecky lépe zvládnutý, drsnější a každopádně dějově diametrálně kvalitnější. Jednička mi přišla celkem nuda, kdežto tento počin jsem si vážně užíval. Chvílemi jsem z toho cítil i lehký nádech tarantovství (krvavé scény), i když je fakt , že to už se objevilo v #1. Známé tváře opět velmi úspěšné, gangsterská skvadra je snad o něco vtipnější a zajímavější než dobrácká legie. Přesto obrovským překvapením pro mě byl Jim, na kterého jsem se neuvěřitelně těšil. A klasicky mě ani trochu nezklamal, role mu naprosto seděla, jako kterákoliv jiná. Takže když to shrnu, je to parádní snímek, ale přesto to ještě stále není ono. Do těch 5***** mi toho tu stále spousta chybí.

Machři 2 (2013)

Přesně to co jsem očekával toho se mi dopsalo. I když jsem se lehce obával že to za jedničkou bude viditelně pokulhávat, nestalo se tomu tak. Snímek šlape na plné obrátky a vtip rozhodně není nouze. Je tu místy i opravdu grandiózní zábava, jenž mi trhala bránice. Příběh je opět taky slušný a zpracování na jedničku. Z herců čiší klid a pohoda, takže nikterak nenudí. Jen Rob mi tu chybí. Přesto přibylo pár super postav. Každopádně já se skvěle bavil a s chutí si to pustí znovu.

Rivalové (1996)

Adama mám rád a to hodně. Nějak jsme si na něj opět vzpomněl a chtěl si pustit něco starého a něco co jsem ještě neviděl. V tu chvíli jsem narazil na Rivaly. Hodnocení bylo celkem slušné tak jsem se do toho pustil. A co k tomu říct ?! Je to prostě klasický Sandler pod Duganovou taktovkou. Ten má tenhle humor rád se bude bavit, kdo ne najde se tu pro něj pár scén, které ho zaručeně pobaví. Já si to celkem slušně užíval a dnes si zřejmě pošlu další nášup od dvojice Sandler&Dugan.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Zhlédnuto v originálním znění s anglickými titulky. HD. Knižní předlohu jsem nečetl a tak jsem byl hodně zvědavý, co si na nás Peter opět připravil. A bylo to zhruba to co jsem očekával. Skvělá snímek, který se zařadí mezi ty nejlepší filmy. Bohužel, pro mě mu do toho absolutního výslunní něco chybí. V určitém pohledu, je to dost podobné jako Společenstvo. V některých pasážích chybí lepší vysvětlení proč a jak se zrovna tohle děje (mám tím na mysli hlavně boj kamenných obrů). Jsou to opravdu jen detaily a prkotiny, přesto když se spojí v jeden celek, filmu to dost uškodí. Přesto, je to bomba, která se do kin jen tak často nedostane. Výborná výpravná podívaná, precizní digitální triky, herecký balet, hudební orgasmus a v neposlední řadě opět jedinečný a nezapomenutelný Glum, který je čím dál tím lepší. Nevím kdo by hobita zvládl lépe. Asi jsem hodně náročný, ale opět mi do té dokonalosti něco malinko chybí. Nicméně, už teď jsem napumpovaný chtíčem a zvědavostí na nadcházející The Desolation Of Smaug & There And Back Again. 90%