Úsvit planety opic (2014)

Zhlédnuto v kině Ano, ano, ano!! Na tento snímek jsem se opravdu moc těšil a jsem šťastný, že ne zbytečně. Dostalo se mi přesně toho, co jsem očekával. Po zrození jsem byl nadšený, že bude pokračování, jelikož to bylo fenomenální. Ovšem panovala ve mě lehká obava, že další snímek s Caesarem by už takový být nemusel. Přesto opak je pravdou, Úsvit planety opic je stejně jako jeho předchůdce bezchybný (popravdě, všiml jsem si jedné, ale ta je zanedbatelná). Od prvních minut mě film vtáhl a po celou dobu jsem ho hltal. Perfektně propracovaný děj, precizní dialogy a spousta akce střídajíc srdceryvné okamžiky. Za mě bez rozmýšlení 5*****. Nemohu se již teď dočkat závěrečného finále.

Základní instinkt (1992)

90. léta a krimi thrillery. Zlaté období kinematografie. Divím se, dokonce se i stydím, že mě tento film tak dlouho míjel. Nyní jsem opět o filmovou klasiku rozumnější. Naprosto strhující snímek s brilantním scénářem a perfektními hereckými výkony. Toto je snímek, který si zaslouží 5*****, jelikož se tu nehraje na žádné přihlouplé triky, jde tu jen o film jako takový. Dokonalý softporn krimi thriller, který si budu dlouho pamatovat. Hutná atmosféra, šílené dusno a žhavá Sharon Stone. Díky Paule, za tento epický počin. Bylo to famózní !

Moon (2009)

A opět mé milované vesmírné prostředí. Od toho filmu jsem nevěděl co čekat a to asi hlavně díky tomu, že jsem viděl, že snímek je pod taktovou Jonese, jenž mě svým Zdrojovým kódem nijak zvlášť nezaujal. Naopak Sam Rockwell jako hlavní hrdina, bylo příjemné překvapení. Od prvních chvil jsem si snímek užíval. Toto mysteriózní dobrodružství mě bavilo asi proto, že jsem v tom viděl vcelku realistickou budoucnost. Tím pádem pro mě toto futuristické dílo bylo zajímavou výpravou do možná blízkých zítřků. Rozhodně doporučuji.

Sedm životů (2008)

Velmi silný snímek ke kterému jsem se dostal čirou náhodou. Prvních pár minut jsem byl zmaten dějovým prolínáním, přesto díky inteligentním dialogům jsem po chvíli pochopil oč jde. Snímek mě pohltil a nenechal mě chvíli klidným. Je pravda, že té romantiky bych trochu ubral, ale díky hlavně ideologii filmu vím že je bezprostředně nutná. Naprosto dokonalé herecké výkony v podání Willa a Rosarii. Silný film, který mě opravdu dojal. Více takových.

Já, padouch 2 (2013)

Opět stejně roztomilé jako předchozí díl. Spousta vtipu. Je to samozřejmě hlavně pro dětské obecenstvo, přesto jsem přesvědčen, že si v tom každý najde své. Příjemný děj. Dobrý padouch. Skvělý mimoňové. A k tomu 98minutová sekvence vynikající animace. Já si to užil a mohu říci, že je to jeden z těch lepších animáků, co za poslední dobou vycházejí.

Transformers: Zánik (2014)

Zhlédnuto v kině. Michael Bay už by se na to měl vykašlat. Ve své podstatě by si měli už Transformeři sbalit svých pět švestek a na plátna se nevracet. Pravděpodobně poprvé v kině, jsem byl vážně nuděn do takové míry, že jsem si říkal, zda by nebylo lepší odejít. Snímek je stejný jako jeho dva poslední předchůdci. Neuvěřitelně moc akce, ale až tolik, že už se člověk skoro modlí, aby byl konec. Efekty jsou opět skvělé, ale ani ty to nezachrání. Tohle je opravdu leda pro to otupělé US obecenstvo, jelikož je tu i velká spousta scén, které na základě předchozích dílů, absolutně nedávají smysl. Herecké obsazení je taktéž slabé. Pro mě vcelku zbytečný film. Plus jsou tedy efekty a nové "postavy" v podobě dinobotů.

Kontakt (1997)

Naprosto strhující snímek o odhodlanosti v něco, čemu člověk plně věří. Ukázka toho, že i když je film o ufo, nemusí se v něm vůbec ukazovat, aby byl snímek věrohodný. Na jedničku zvládnutá role Jodie Foster, které jsem věřil každý pohyb a každé slovo. Zbožňuji přesně takovéto snímky, jenž mě nutí přemýšlet, proč tu jsme, kdo je s námi ve vesmíru, dostaneme nějakou zprávu z kosmu, která nás přesvědčí o existenci jiného života ?! Idea filmu je vážně dokonalá. Jediné co mě zklamalo, byla ta část SPOILER, ve které Ellie odcestuje červí dírou, poté následuje ztvárnění onoho místa a setkání s otcem SPOILER. Přesto mě tento film opravdu neuvěřitelně bavil a třešničkou na dortu byla přítomnost osobností jako McConaughey, Nixon, Clinton, Armstrong a Aldrin.

Apollo 13 (1995)

Strhující. Tohle je přesně ten vesmírný snímek, který mě mimořádně bavil. Skvělé herecké výkony, samozřejmě v hlavní roli s Tomem, jenž byl opět perfektní. Našlapaná atmosféra, plná napětí a místy i neočekávaných zvratů. Na svou dobu i velmi vydařená grafika. Ron Howard nám podává to úspěšně neúspěšné drama v celé své syrové kráse. Beznaděj a strach o životy s filmu čiší na světelné roky daleko. Díky tomuto snímku si dovedu vcelku živě představit, jak urputné do muselo být. Výborný film.

Gravitace (2013)

Popravdě, očekával jsem to asi horší. Po ohlasech mě napadlo, že přijde nuda, kterou doprovází skvělá animace. Ano, animace byla opravdu velkolepá, grafické zpracování filmu je bezchybné. Překvapením je ovšem i svižný příběh, který mě tak zaujal že mi film přišel jako kdyby měl 15 minut. Je to taková ta klasika, kdy vše vyjde na poslední chvíli, ale dá se to skousnout. Sandra to zvládla precizně společně s Clooneym ve vedlejší roli, který mi asi poprvé nevadil. Atmosféra je také pohlcující. Velmi jsem si to užil a stále přemýšlím co tomu do těch 5***** chybělo, jelikož to bylo vážně skoro dokonalé.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Blockbuster, který mě absolutně dostal. Další Marvel, který s radostí ohodnotím 5*****. Já to hltal od začátku až do konce. Andrew je pro roli Spider-mana perfektní. Vedlejší role jsou opět skvěle ztvárněny, hlavně pak DeHaan, který svou vyšinutou roli zahrál na jedničku (už v Kronice se mu to velmi dobře povedlo). Vydařená hudba dodala skvělou atmosféru. No a o efektech snad netřeba hovořit, jelikož ty jsou tu více než exkluzivní. Snad poprvé mi ani nevadila porce romantiky, které (podle místních uživatelů) bylo prý hodně. K tomu všemu velmi neobvyklí konec v komiksovém světě. Tohle se Marcovi opravdu povedlo a doufám, že #3 & #4 budou pod jeho taktovkou. Skvělost.