• Krátkometrážní

Až přijde válka (2018)

Intimní náhled pod pokličku naonácků, fašistů či na kýho šlaka mávají pravačkou. Je to nudné, bez nějaké zajímavější vložky, jen samá hloupá holá hlava. Chybělo tomu se trochu odpoutat. Amatérské vzezření neřeším. 2* a.k.a 35%

Tarot (2024)

Toto bylo takové miloučké a hloupoučké, jak kdyby to natočili před deseti lety, kdy nebylo ani žbla nic dobrého. Bavilo mě to tak, že jsem se napůl díval na jinej film na druhé platformě. Jen řadový hloupý horor, nalinkované vraždění, neoriginální námět (od začátku víme kdo jak umře) a celkově není moc o co stát. Lekačky a pičoviny, pro plebs ideální. 2* a.k.a 30%

Found (2012)

Většina filmu o hovně, klasická šikana, která v něco vyústí, ale tady trochu vedle, než by se zdálo. Za závěrečnou půl hodinu dávám čtvrtou hvězdu, ta byla skvělá. 4* a.k.a 70%

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Uf, tady se mi už těžko hodnotí. Na jednu stranu mě mrzí, kam se nová verze Godzilly přesměrovala, z celkem realistickýho katastrofickýho fláku k barevným paletám a kámoši jak hrom se vším co je větší jak Everest. Akce je sice přehledná, pestrá a z části zábavná, ale je to prostě monsterverse Fast and Furious. Země v zemi za blánou, kde žijí lidé, to mě poser. 3* a.k.a 55%

Válka policajtů (2024)

Použiju cliché, že na Slováky dobrý. Ale jen dobrý. Nevěděl jsem do čeho jdu a žil jsem v tom, že hlavní postavy jsou Štáfek a Rytmus a bude to drama/buddy movie. A ono to bylo úplně jinak a celkem lituju, že ne tak, jak jsem si vysnil. Dobře natočená policejní kriminálka, která mi nic nedala a nijak nevybočuje do podprůměru nebo nadprůměru. Češi mluvící slovensky jsou k smíchu. 3* a.k.a 50%

Smlouva s ďáblem (2000)

Zlatá Fraserova doba, kdy mu začíná a zároveň končí kariéra. Hrál v hovnech ale vždy byl sympaťák a tohle je jeden z těch případů. Poprvé jsem to viděl asi rok po tom co to vyšlo a instant classic, každej alternativní život měl něco do sebe, Fraser je opět sympaťák a Hurley samohana materiál. Zestárlo to a ztratilo na kouzlu, přesto je to moje GP. 4* a.k.a 75%

Mikýřova hysteorie českých dějin (2024) (pořad)

Je to celkem vykrádačka Cunk on Britain, ale co, mě ten formát baví a i Mikýř je jeden z mála influenserů, kteří mě baví svým sebevědomím a inteligencí. Jen pro jeho fandy, pro mě historie země jako bonus. 4* a.k.a 80%

Godzilla Minus One (2023)

Měl jsem u toho rozporuplné pocity, chvilkama to bylo solidní katastrofický drama, kde jde o osudy postav a o ničení Japonských metropolí. Chvilkama perfektní záběry na destruktivní scenérii, pak zas close up záběr na praktickou Godzillu, která z blízká zas tak dobře nevypadala. Chvilkama to bylo i únavnější, když hlavní postava pořád pindá nad pocitem viny a že to dojebe kam vleze, občas horší efekty, ale z větší části to musím pochválit. Stálo to málo peněz, je to prakticky 1:1 remake původní Godzilly včetně zvuků, scén, hudby etc. A je tu dechberoucí (haha) scéna s atomovým dechem, kdy se může jít Hollywood pobodat do kumbálu, protože takhle vyšvihnout smrt se nepodařilo ani jim. Plus je, že se tu nemotá další kaidžu a Godzilla je zmrd. Moc pěkný, s tímhle materiálem by si Japonci mohli znova vystavět svůj kult kolem Godzilly a mohl by být lepší než ten z Ameriky. 4* a.k.a 75%

Citrónovník (2023)

Short film o tom, že je fotr nula. Kdybych měl děti, je to jak o mně. 1* a.k.a 15%

Vlákna (1984) (TV film)

Na tu dobu asi celkem přísná vizualizace toho, kdyby spadly bomby na matičku Anglii. Že by byli v piči je bez debat. Televizní pojetí tomu sedělo, dostal jsem zhruba co jsem očekával, ale mohlo to být tvrdší, mnohem. Ale chápu dobovost, jen to nebylo asi přímo pro mě, stejně tak jak Jdi a dívej se, už to zkrátka v dnešní době neocením. 3* a.k.a 60%