Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Sem tam trochu přetažený dialogy, ale i tak je to asi to nejlepší co Stranger Things dosud předvedly. Na poli televizní tvorby v tuto chvíli moc kvalitnějších kousků nenajdete.

Avengers: Endgame (2019)

Nuda k uzoufání. Čtvrtý Avengers a stále se nic nezměnilo. Koho to pořád baví proboha? Příběh o hovně, herecký obsazení sice parádní, ale v tom patosu vlastně nemají co hrát a nakonec - jako vždy - přijde hodinová CGI rubačka, ale to už jsme skutečně viděli stokrát, a ne, stále to není zábavný. Za úplně největší fail považuju stopáž. Pokud chci natočit film co má tři hodiny, musím mít co nabídnout. Jasně, nejsem ani trochu cílovka, ale klidně si v kocovince dám nějakou eazy věc - na Infinity War se docela dalo koukat - tady jsem ale poslední hodinu musel přetáčet (což nedělám - a to nikdy).

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Velká síla. Ta atmosféra je opravdu hmatatelně nepříjemná. Jediná kaňka je ta angličtina, ale co už.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Nejzbytečnější a nejhorší epizoda Star Wars. U 2. shlédnutí jsem vyloženě trpěl. Musim se přiznat, že předchozí epizoda VII mi po dalších shlédnutích i docela sedla a přestože to byla jenom kopie epizody IV, nebylo to úplně debilní. Místo toho aby tvůrci ten potenciál využili a navázali originálním a sebevědomým dílem, jsme se nakonec dočkali totální slátaniny, která sice nese název Star Wars, ale ten feeling je už dávno fuč. Konkrétně mě nejvíc zamrzela celá linie s Lukem a výcvikem Rey. Z Luka udělali úplnýho debila - ostatně jako i z dalších hlavních/vedlejších postav - ale u Luka to zamrzí fest. Stejně tak laciný vypořádání se se Snokem je na facku (i kdyby se měl třeba v další epizodě vrátit...). Dál úplně zazděná linie s Finnem, který je sice jedním z mála pozitiv nový trilogie, ale když mu tvůrci přihrajou úpně debilní linii, která vůbec nikam nevede, tak to jen svojí osobností strhnout nemůže. Poslední věc, kterou zmínim, je zbytečná délka a umělý natahování konce. Pozitivní je určitě Rey, Yoda a lhostejnej mi není ani osud mladýho Sola.

Dálniční hlídka (2019)

Wow, oldschool jak má bejt. Výborná režie se skvělou ústřední dvojicí to táhne nebezpečně nahoru. Má to svoje tempo, který pokud Vám sedne, tak není co řešit. EDIT_______________________Po 2. shlédnutí snad ještě větší nadšení. Naprosto pevná režie Lee Hancocka, který evidentě přesně věděl co chce natočit, a tak předkládá řemeslně naprosto bezchybnou podívanou s atmosférou která by se dala krájet. O Harrelsonovy a Costnerovy jsem se zmiňoval již prvně, chemie mezi nima funguje jednoduše skvěle. Pomalou westernovou atmosféru podporuje skvělá výprava a obzvláště povedené vyobrazení 30. let. Velmi zajímavě zpracovaný konec, kdy se všechno uděje v pár vteřinách, a tak to zprvu - po dvou hodinách nahánění - působí lehce neuspokojivě, ale je to tak vlastně alright a nakonec to mnohem více umocňuje celkový zážitek.

Kid (1921)

Viděno v rámci PidiCinema, s živou hudbou.

MOST! - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Popravdě už od druhý epizody jsem měl pocit, že by to mohlo skončit podobně jako Do the Right Thing od Spika Leeho. Po 7. dílu od toho nejsme zas tak daleko.

Potomci lidí (2006)

Zásah, režijní porno, který mě dostalo do kolen. Tolikrát omílaný "slabší" scénář, se v mých očích nekoná a film mě dostal na všech frontách. Perfektní práce. Dosti pravděpodobně budu v dohledný době dohánět i Cuaronovi starší kousky.

Roma (2018)

Roma má jediný problém, tím problémem je, že je to hrozně přehypovaná záležitost. Rád bych všem doporučil, aby o filmu před shlédnutím vůbec nic nečetli, ale ono to není dost dobře možný. O Romě je totiž slyšet všude, naprosto všude a povětšinou jen v těch nejlepších superlativech, což je sice naprosto v pořádku, ale trochu to potom deformuje očekávání. Kdo půjde do kina s očekáváním dechberoucí cool podívaný, dost pravděpodobně po pár minutách (možná i nepříjemně) vystřízliví - otázkou zůstává, zda se potom dokážete přepnout na trochu jinou vlnu a ocenit prvotřídní filmařinu. Roma totiž nabízí "jen" vhled do relativně obyčejné rodiny, která žije v Mexico City. Z pohledu služebné Cleo sledujete naprosto obvyklé situace i situace obvyklé méně, všechno nasnímáno civilně, tak jakoby mimoděk a přitom je v záběrech naprosto vše a taky něco co jinde nedostanete. Takový filmy se už dneska netočí, ale jeden tu vlastně je :).