Červený trpaslík (1988) (seriál)

Jak napsal Galandriel, tento seriál buď musíte milovat nebo nenávidět. Bohužel patřím k té druhé skupině. Seriál mě neoslovil, opravdu jsem se snažila a dívala se asi na 20 dílů, ale absolutně nic mi nepřišlo vtipné, navíc prostředí, ve kterém seriál je se mi taky vůbec nelíbí.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tak jo, dokoukáno ... Prvních 5 řad super, pak to šlo hodně z kopce a poslední řada byla katastrofa. Sorry, ale tohleto fakt po ...! Takovýhle konec jsme si jako fanoušci přece nezasloužili! 9 let sledování, těšení se na Matku, všechno jsme to prožívali s Tedem, každý rozchod, fandili jsme mu a přáli, aby jí konečně našel a byl s ní šťastnej, a oni jí zabijou, když jí konečně má???? COŽE??? Tak za prvé - Ted a Robin se k sobě vůbec nehodí, Robin bude pořát cestovat a pořád bude v práci a co Ted? Proč nám teda ukazovali všechny ty dojemné scény, ze kterých úplně čiší, že Matka je ta, na kterou celou dobu čekal, abychom pak jako vlastně zjistili, že Matka byla jenom taková ploditelka dětí, protože Robin je mít nemůže, zatímco on chce pořád Robin? Tímhle závěrem totiž milí tvůrci nakopali do zadku hned dvě hlavní postavy - Barneyho, který celou dobu miloval Robin, vzdal se kvůli ní všech ostatních, Rukověti, i dětí by se kvůli ní vzdal, nádherně jí žádal o ruku (ona do něj byla taky zabouchnutá celý léta), jen proto, aby pak jen tak mezi řečí všechno popřel a konstatoval "rozvedli jsme se". A dál nakopali do zadku postavu Matky, která je na tom vůbec nejhůř, protože je jen jakási samaritánka, co všem ostatním pomůže, sama je nejdřív léta zničená ze smrti snoubence, pak odmítne toho, kdo jí má rád, aby nakonec našla pravou lásku (která ale stále tajně miluje Robin), byla šťastná, vytvořila šťastnou rodinku a pak prostě umřela, aby Tedovi a Robin udělala místo. O Tedovi ani nemluvim, z toho tvůrci udělali troubu, co si systematicky ničí všechny vztahy kvůli holce, která ho vůbec nemiluje, řekne mu to snad padesáttisíckrát, pak mu umře žena a najednou ho ta holka jako chce? Jakto, proč, co se změnilo? Jediné, co nepokazili je linka Lily a Marshalla, jinak nezůstal kámen na kameni. Žádnej žlutej deštník už nechci :'(

Dům v růžích (2002) (seriál)

Zatím nejlepší horor, který jsem viděla. Víc asi nemám, co bych k tomu dodala - slova zde jaksi ztrácí smysl. Parádní.

Zelená míle (1999)

Přiznám se, že jako první jsem viděla film a až potom četla knihu. Kniha je samozřejmě lepší, má o dost více informací a maličkostí, které mi přijdou podstatné a ve filmu chybí, ale i tak je to jeden z nejlepších filmů. Naprosto mě vtáhl do děje, brečela jsem skoro celou dobu, občas se usmála, rozhodně si ale uvědomila, jak jsou nějaké věci hrozné. Díky Franku Darabontovi.

REC (2007) odpad!

Naprostý odpad - pro mě tedy určitě. Krev mi nevadí, ale filmy tohoto typu tedy opravdu nemusím. Nevidím na tom absolutně nic "hezkého" - žádný děj (???), nějaké zombice či šílení lidé kousající jeden do druhého, proboha, co to má být??? Nuda, nuda a ještě jednou nuda ...

Život Davida Galea (2003)

Bomba!!! Pamatuji si, když jsem film viděla poprvé. Hltala jsem každé slovo a na konci zůstala pár minut s pusou do kořán. Navíc, sama jsem proti trestu smrti a tak je tento film pro mě i trochu víc, než jen film. Dokonalé obsazení, děj, prostě všechno ... naprosto nic bych tomuto filmu nevytkla.

Faunův labyrint (2006)

No ... rozhodně jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Ale je pravda, že detailů tam mohlo být klidně více - postava Ofélie mi přišla tak trochu nedokončená. Jinak ale dokonalé spojení tzv. "pohádky" se španělskou armádou ... místama byl film trochu více "nechutný", než by musel, ale asi to tam patřilo, vzhledem k tomu, co je to za film ... rozhodně ale za tímto filmem stojím a ráda se na něj podívám kdykoli znovu.

Slunovrat (2008)

Jeden z nejlepších hororů, co jsem viděla. Trocha strachu, děje, myslím, že i dobré herecké výkony. Hudba se mi úplně vryla do hlavy. Jak říkám - film, který nevidím alespoň 2x si většinou nepamatuji, tento jsem viděla tolikrát, že rozhodně nemám mezery :)

Crash Road (2007)

Každý má jiný vkus, zde je to přesně vidět, neboť tento film mám mezi českými jako jeden z nej ... Agátu můžu kdekoli a kdykoli, navíc má tento film pro mě jakousi hloubku a ponaučení. Není to žádná špička, ale rozhodně je to film, na který se znovu a moc ráda podívám.

Účastníci zájezdu (2006)

Žádný film jsem neviděla tolikrát, jako Účastníky :) dokázala jsem se na něj dívat i celý den v kuse a druhý den si ho pustit znovu. Rozhodně nejlepší český film (v této kategorii) a obsazení Evy Holubové či Anny Polívkové je naprosto skvělé :)