Noc hrůzy (2011)

Originál Fright Night si pamätám pod názvom "noc čiernych vrán" a chodili sme sa na tento film pozerať ku kamošovi na videu Funai každý deň celé jarné prázdniny a bolo to asi pred sto rokmi. Bol som z tohoto filmu tak hotový, že ho zaraďujem medzi svoju osobnú klasiku a vždy si naňho rád spomeniem. Toto je ale prúser jak sviňa. Absolútne nezvládnutý výborný námet bez kúska atmosféry, invencie či vtipu a absolútne premrhanie potenciálu talentovaného Farrella. Veľká škoda. Ale samozrejme, pozrieť sa tom jeden krát dá.

Sinister (2012)

Po vzhliadnutí tohto filmu som mal presne také isté pocity, ako keď som prvý krát na Ogrishi videl odrezávanie hláv talibanskými teroristami. Proste Derricksonovi sa podaril tak nechutný a zároveň vynikajúci film, že každému hororovému neprajníkovi dokázal, ako sa aj tento žáner ešte stále dá posúvať dopredu. Nosným pracovným nástrojom režiséra je samozrejme brutálna atmosféra s úplne, ale úplne geniálnou hudbou, či angažovanie výborného Ethana Hawka, ale to nie je zďaleka všetko. Vyzdvihol by som aj deprimujúce domáce videjka, celkové technické spracovanie filmu, skvelé dialógy ako napr. úvodný rozhovor policajta s Hawkom alebo oscarová hádka manželov, výborný strážnik So-So, boh Bughuu, zaujímavá línia s chlapcovými strašidelnými snami a sekačka. Za mierny mínus by som pokladal trošku predvídateľný dej a nie Orphanovsky dokonalé prekvapujúce vyvrcholenie, ale aj napriek tomu som rád, že som si po dlhej dobe mohol vychutnať tak parádny a hlavne nechutný horor...

Bučkovi - slunce, seno, vesnice (2013) (pořad)

Určite lepšie, ako všetky slovenské "super" seriály. Po prvé to nejde v hlavnom vysielacom čase, po druhé to nie je až také silené hranie, aj keď niektoré situácie budú namodelované a po tretie asi takto by naozaj mohla takáto rodinka fungovať a je to určite dôveryhodnejšia sonda do príbytku priemerného dedinského Slováka ako vykresľovanie života v sprostostiach tipu Panelák, Búrlivé víno, Druhý dych atď... Navyše sa tu dá aj dobre zasmiať, čo napríklad v takých Sekerovcoch, Zitách na krku či Svišťoch to pôjde asi veľmi ťažko...

Méďa (2012)

Tento štýl komédie mi podobne ako pri PAULovi či WILFREDovi úplne vyhovuje. Hláškujúci a trávu fajčiaci Tedy je výborný a prekvapujúco dobre mu sekunduje aj Walhberg, u ktorého máme všetci historicky prvý krát možnosť vidieť podávať herecký výkon. O Mile Kunis sa nemá zmysel vyjadrovať, pretože tá je úplne dokonalá, takže výsledkom je skvelá komédia a príjemne strávený večer. Nutné vidieť podobne ako u horespomínaných filmov v pôvodnom znení. A TARAS, tebe neviem čo sa zase nepáči...)

Temný rytíř povstal (2012)

Jednotka bola pekne komiksová, priamočiara, jednoduchá a pritom dokonalá. Dvojka išla viac do hĺbky a aj priveľa typických amerických drístov skvelo vyrovnával dokonalý JOKER. Trojka bohužiaľ nemá nijaké silné oporné body aké mali spomínané prvé dve časti a tak v globále Nolan servíruje len ľahko zabudnuteľný chaos, ohromné množstvo zbytočných drístov, nevýraznú Catwoman, žiadnu silnú zápornú postavu a hlavne žiadnu silnú nosnú tému, iba trápne zvraty nehodné tvorcu Nolanovho formátu. Samozrejme, nie je to film zlý a má aj svoje kvality, ale určite by to chcelo dôstojnejšie ukončenie trilógie.

The Divide (2011)

Toto je presne tip filmu, ktorý vďaka svojmu kontroverznému spracovaniu balancuje na tenkom ľade a len maličkosti rozhodujú o tom, či skĺzne do odpadu, alebo po jeho vzhliadnutí vo vás zostane silný zážitok. Pre mňa zaujímavá téma má dobrý rozjazd a aj napriek pár scenáristickým dieram a jemnej nelogičnosti sa vďaka dokonalo dusnej, depresívnej atmosfére a naturalisticky podaného zobrazenia prostredia či vývoja a premeny ľudí na beštie, stáva naozaj psycho thriller vysokej kvality, čo podčiarkuje aj dobrý casting a uveriteľné herecké výkony. Film ma vôbec nenudil a obrazovo dokonalý záver ma iba utvrdil v tom, že toto sa tvorcom naozaj podarilo a u mňa s prehľadom skĺzol do silného zážitku.

Sekerovci (2010) (seriál) odpad!

Dom plný mentálne retardovaných preafektovaných a trápnych postavičiek s Pipom a fotrom na čele. To sa nedá urobiť sitcom či seriál bez extrémneho afektu všetkých zúčastnených? Na Slovensku asi nie. PS: Aby som nekrivdil Táni Kulíškovej, ktorá sa ako jediná snaží normálne hrať, aj keď medzi toľkými idiotmi jej to asi aj tak dlho nevydrží.

Bouřlivé víno (2012) (seriál) odpad!

Óda na úbohosť slovenských tvorcov a hlavne hercov s ich dramatickými pauzami a extrémne preafektovanými "hereckými výkonmi". Jedinou výraznou postavou je naozaj pán herec Emil Horváth, ktorý tu jediný hrá, inak absolútne nepozerateľná blbosť. Ja len nepochopím, ako je možné, že toto sú väčšinou vyštudovaní herci s nehoráznymi platmi. Už by v tejto spoločnosti fakt mal niekto zasiahnuť, aby sa prestal nakrúcať tento monstrózny odpad, ktorý nás zahlcuje na všetkých dostupných československých TV staniciach... PS: Čo tu dokazuje HILMEROVÁ, tak si dovolím tvrdiť, že je to s úplným prehľadom to najhoršie "herectvo", aké som kedy v živote videl.

Zlo (2012)

Film ZLO je určite prekvapením, pretože asi málokto čakal od SK produkcie, navyše s malým rozpočtom, scenáristicky aj herecky takýto vyvážený film. Samozrejme, nie je to žiadne Oscarové veľdielo a je to iba vykrádačka US FF filmov a nájde sa tu aj pár nelogickostí a klišé, ale v tomto žánri sa tomu asi ani nedá vyhnúť. Pri tomto filme by som však chcel ešte raz vyzdvihnúť ústrednú trojicu hercov, pretože konečne som videl úplné prirodzené neafektované hranie s dobrými dialógmi, v Slovenskej tvorbe tak málo vídané. To samozrejme skončilo príchodom Richarda Félixa, ktorý naopak predviedol otrasné odrepetovanie svojich textov v katastrofálnom výkone. Celkovo však film má spád, nejaké dobré myšlienky a aj technicky sa Petrovi Bebjakovi podarilo udržať celý film v medziach slušnej pozerateľnosti a myslím si, že za takýto počin by sa nemuseli hanbiť ani súdruhovia v USA.

Rasputin (2011) (TV film)

Už obsadenie tučného, čaptavého Depardieua do úlohy štíhleho zvodcu predznamenávalo trápnosť filmu, nehovoriac o absencii legendárneho Rasputinovho pohľadu či jeho celkovej charizmy. Depardieu, na ktorom celý film stojí, proste nebola dobrá voľba. Film však celkovo nemá absolútne žiadnu atmosféru doby, žiadne emócie, slabá hudba, slabé herecké výkony, zle napísané postavy, celé je to nudné a veľmi zlé. O Rasputinovi mám niečo načítané, takže tento TV film je podľa mňa len ďalšie premrhanie skvelého námetu. Aspoň som si pri tejto hovadine zahral pár hier na mobile.