Dogville (2003)

Prostředí je jedna velká maketa, přesto to příběhu jenom přidává. Vizuální dojem naprosto originální a to kulisové městečko dodává filmu jedinečný nazapomenutelný ráz. A dá se říci, že tam kde se ubralo na finančních prostředcích, tak tam se přidalo na scénáři a dějové linii, která je hlubokým psychologickým rozborem lidské mysli. Z každého člověka se za určitých okolností může stát bezcitná lidská bytost, tak jako z obyvatel Dogville. A když tam přijeli mafiáni v nablýskaných autech s tomíky a brokovnicemi v ruce, tak jsem obyvatele té malé vesnice vůbec nelitoval.

Kinsey (2004)

Kinsey měl pořádnou odvahu, to mu nikdo upřít nemůže. Ale upřímně řečeno být členem jeho rodiny nebo výzkumného týmu bych nechtěl. Ono prožívat sexuální stránku bez emocí je dost těžké. Pro vědu první, poslední..děkuji nechci, Kinsey chtěl. Kinsey se vyspí s chlapem jen tak, že je uprostřed stupnice sexuality nebo klidně dovolí spát manželce s někým jiným. U večeře si povídá o tom jak to jde v posteli, pokud se to druhému nelíbí má smůlu. To jak rokují o pohlavním styku, schválně zkuste si to představit při štědrovečerní večeři, panečku to by byly pěkně vypečené Vánoce. I když se to konzervativním křesťanům a celkově společnosti v té době příliš nelíbilo, jeho výzkumy byly velmi užitečnou věcí. Objevil sexuální touhy a tajemství člověka, mnoho lidem tak jistě pomohl ke spokojenějšímu životu a souhlasím s tím jak řekl, že v této oblasti je těžké určit, co je správné a co ne. Docela odvaha srovnávat lidi se šimpanzi Bono Bono :). Tak tedy Kinsey byl možná trochu úchyl, nevím jestli se k sexu dá přistupovat zcela objektivně. To nemění nic na tom, že se jedná o velmi podařené životopisné drama o člověku, který byl oddán svému výzkumu a díky tomu částečně prolomil ledy v otázce morálky a sexu.

Vratné lahve (2007)

Kombinace Svěrák a Svěrák je jako vždy velmi povedená. Film nabízí inteligentí humor, zároveň poodhaluje mentalitu v pokročilém věku. Prý, že člověk na stará kolena zmoudří, já bych spíš řekl, že se znovu vrátí do puberty. Situace jsou přímo ze života a ani bych neřekl, že se člověk tak upřímně dokáže zasmát věcem, které ve více či méně podobné variaci sám zažil nebo ještě zažije. Jde o to, že to není jen tak ledajaký scénář, je to scénář, který napsal sám život.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Tak takovýhle ovladač bych si někdy přál mít doma. Mít možnost ovlivňovat děj kolem sebe to je skvělý nápad, který se dal ještě lépe rozvinout, ale i tak je to originální komedie, kde sranda střídá smutek, aby nakonec stejně všechno skončilo americky, taky jak jinak.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Musím přiznat, že jsem se v tomhle filmu nedokázal moc orientovat. Zvláštní film, který v mé hlavě vyvolal dost slušný zmatek. Dodnes pořádně nevím kdo byl špatný a kdo byl dobrý, protože v takhle komplikovaném příběhu se to prostě nedalo postřehnout. S Desperadem to nemá příliš společného. V předešlém díle, totiž vystupovalo méně postav o to více ale měli šmrnc. Desperado mělo lešpší atmosféru, bylo méně komplikované, mělo méně postav, přesto bylo lepší. Důkaz, že méně někdy znamená více.... Vrtá mi hlavou proč je Salma Hayek prezentována jako hlavní herečka, když se ve filmu objeví dohromady, tak na patnáct minut. Škoda.

Běžící muž (1987)

Já tuhlete řezbu mám opravdu rád. To je aspoň reality show, žádné tlachání a hádání, tak jako v těch ostatních show, tady není čas na řečnění, protože jde o holý život. Chudáci nedobrovolní soutěžící, jejich soupeři jsou neskutečně brutální, hlavně ten týpek co má rád operní zpěv, ten je velmi nechutný a odporný bastard.

Batman začíná (2005)

Ani bych nevěřil, že se další díl Batmana takhle povede a co víc, že dokáže překvapit. Je o hodně jiný než ty ostatní díly, už jen tím, že zde Batmana zastihujeme jako naprostého nováčka, který má problém najít sám sebe. A právě o tom je první polovina filmu, která ne že by nebyla zajímavá, ale ta druhá, akčnější je o něco lepší. Právě v ní je poznat, že Batman je komiks, a tak by to mělo vždycky být.

Batman se vrací (1992)

Skvělý díl, i když ne tak skvělý jako ten předešlý, nechybí mu taková ta správná ponurá atmosféra Gotham City. A co se týká tučňáka, na toho se nedá jen tak zapomenout, protože z něho jde až neskutečný strach.

Let číslo 93 (2006)

Když jsem se 11. září vrátil ze školy, zapnul televizi a zjistil, že se něco děje, všude v televizi obrázky WTC a na každé televizní stanici tehdy mluvili o tom, že v Americe proběhl teroristický útok. Zpočátku jsem si myslel, že se jedná o nějaký velký vtip, a když jsem zjistil, že se tak opravdu stalo, nemohl jsem tomu uvěřit. Ukázalo se že i paní Amerika je zranitelná. Zdařilý dokument o osudu jednoho z letadel.

Anděl Páně (2005)

České pohádky posledních dvaceti let se spíše nedaří. Tahle je ale bezpochyby vyjímkou. Jenom škoda, že nebi nebyl věnován o něco větší prostor, takhle totiž působilo poněkud suše, jedna chajda a brána, to má být jako nebeský svět... takhle mi to nestačí, představoval bych si nebeské město, více postav, více svatých, ale asi to rozpočet nedovolil. To je jediná výtka, jinak je to zdařilá a vtipná pohádka, s několika odkazy, kterým se zasmějí především dospělí.