Amos & Andrew (1993)

Docela povedená komedie, která si tak trochu střílí z policie. Každopádně zajímavý nápad o tom, jak snadno se člověk může stát zločincem ve vlastním domě. Docela si to dokážu dost dobře představit, zkrátka někteří sousedi moc strkají nos do věcí do kterých by neměli. Pak už na scénu stačí poslat americkou policii a trapas je na světě.

Alias (2001) (seriál)

Našlapané, akční, rychlé, svižné....s ničím se nikdo v tomhle seriálu nepáře, po krátkém briefingu hned nastane mise a to se mi zamlouvá. Sidney je nejen výtečnou a hezkou agentkou, ona je také mistrní převelků. A když do všeho zasáhne její matka je o zábavu postaráno....kdo viděl tak ví.

Alf (1986) (seriál)

Ota Jirák předvádí dokonalý dabing. Alf je boží, jeho humor a celkový přístup je mi velmi blízký, tedy až na to, že má rád kočky k obědu, v tomhle se moc neshodneme.

Akumulátor 1 (1994)

Pravda o televizním vysílání je na světě....

A.I. Umělá inteligence (2001)

Film, který si určitě zaslouží pozornost. Moc nevím jak se k němu vyjádřit, každopádně se ale nebojím napsat, že je velice zvláštní co do atmosféry, děje tak i do vizuálního provedení. Komplikovanost děje si vyžádala druhou projekci a nutno podotknout, že na podruhé mám ještě lepší dojem.

Addamsova rodina 2 (1993)

Myslím, že i když druhý díl, tak takřka na stejné úrovni jako první. Strýček Fester byl zasažen amorovým šípem a scéna ve vaně s elektřinou a žárovkami patří k vrcholným momentům. A konečně celý dětský tábor je jedinečný stejně, tak jako to, co způsobí Wendesday právě na tomto táboře.

Addamsova rodina (1991)

Rodinka ze záhrobí, z Marsu, z říše divů, ze sna nebo z blázince. To všechno na tuhle rodinu dokonale sedí, což napovídá že se s nimi člověk nenudí. Dokáží vykouzlit pohodovou atmosféru plnou černého humoru. Především skvělá je Wendesday, Fester a samozřejmě sluha Lurch, kterého bych v noci nechtěl potkat.

Sunshine (2007)

Chvíli jsem váhal, jestli nenasadím laťku hodně vysoko a neocením tuhletu velmi povedenou sci-fi plným hodnocením, ale nakonec jsem se rozhodl držet více při zemi. Zkrátka k plnému hodnocení tomu něco chybí. Musím přiznat, že vesmír jako takový je nesmírně fascinující, tajemný a nebezpečný a přesně takhle na mě zapůsobil tenhle film. Vzhledem k tomu, že jsem Sunshine viděl v multiplexu, tak dokonale vynikl propracovaný zvukový doprovod, (skřípot, ozvěna, sluneční záření, měnící se poloha štítu). Ozvučení dokonalé, to samé platí pro hudební doprovod. Výborně propracovaná psychologie postav, nikdo není neomylný, všichni jsou jen lidi, a přesto je celá posádka velkými hrdiny.Co se týče efektů, musím ocenit výhled z lodi na Slunce, ten bych chtěl zažít, protože je naprosto fascinující.Ta naše hvězda i když dohasínala, přesto její síla byla taková, že se na ní dalo dívat jen při dvouprocentní intenzitě. Zajímavé je, že hrdinové zde řeší problém s polární zimou, zatímco dnešní svět ve skutečnosti řeší trampoty s globálním oteplováním. Nechce se mi věřit, že by Slunce za nějakých padesát let mělo začít chladnout, ale nemohu to vyvráti, co my víme, co v té době bude. Proč by lidé nemohli několik desetiletí přemýšlet, jak zpomalit nebo dokonce zastavit globální oteplování, aby nakonec nepřišel úplně opačný problém, a to jak Zemi zahřát. Ironie osudu.

Špína Londýna (2002)

A v mých očích byl Londýn, tak trochu jinačí, čistší a úpřímnější, ted už vím, že je to taky jen velkoměsto a má svoje mouchy. Ani tady to nemají přistěhovalci jednoduché a jak vidno někteří jsou pro azyl nebo falešný pas schopni udělat všelijaké věci. Tížívá, místy až depresivní atmosféra je protkána takřka celým filmem a zdá se, že z této tíživé situace není úniku. Konec byl ale veselejší a rozhodně překvapivý.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Caesare, Caesare na Asterixe a Obelixe je prostě každý krátký, včetně tebe.