Kdysi byli bojovníky (1994)

Pokud se chcete emotivně rozrušit, tak doporučuji. Násilí, které tento jednoduchý ale velmi silný příběh provází, je totiž velmi reálné a odporné, prostě takové jaké ve skutečnosti je. Tím mi film připomíná Město Bohů. V bojovnících je ale prostředí Nového Zélandu spíše kulisou (tak jako v úvodní scéně), neboť to co se děje ve filmu se odehrává na celém světě. Herci své role zvládli skvěle, vtáhnou vás do děje a už v tom lítáte s nimi. Pak už jenom tiše prosíte..ať to dobře dopadne, hlavně ať to dobře dopadne!!! Moje hodnocení 100 %, ikdyž to není film na který mám odvahu každý den.

Sestra (2008)

Film mě zaujal nevšední výtvarnou stránkou. Příběh je zde odsunut do pozadí a hlavní roli v ní mají emoce chrlící se na nás skrz rychle se střídající koláže záběrů, recitované texty Jáchyma Topola a syrovou hudbu Psích Vojáků. Zprvu mi z toho kolotoče vjemů šla hlava kolem, pak jsem přivykl, užíval si to a ještě několik dní po něm, jsem přemýšlel o jeho sdělení. Totiž o tom, jak moc musíme dnes čelit hlavnímu proudu nejen v kultuře a naši touhu po svobodě a opravdovosti nahrazuje "TO" kosmopolitní, prefabrikované "NIC". Ač jsem předlohu nečetl, film mě natolik zaujal, že to asi změním. Chápu, že Sestra nezaujme toho, kdo si chce u filmu odpočinout a vypnout, takže hodnocení 60%+ odpovídá. Pro mě to byl skvělý zážitek, často na něj vzpomínám. Moje hodnocení 85-90 %