V žáru noci (1967)

Výborná detektivka okořeněná řešením vztahu "bílého" a "černého" policisty. Skvělí Steiger a Poitier.

Smoke (1995)

Jedno z zejmilejších filmových překvapení, které jsem u televize zažil. Naprostou náhodou jsem pustil TV, koukal na ten krámek na rohu, na ty nádherně vykreslené (a zahrané) postavy a na konci filmu jsem dobrou půlhodinku seděl s otevřenou pusou :) Rozhodně si nenechte při případném opakování ujít !

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Dá se vůbec tomuhle klenotu v historii animovaného filmu a jak já říkám jeho "mámě" dát míň, než ***** ? ..... Koukám, že dá, ale i když jsem extratolerantní :), tak v tomhle případě tři hvězdy nechápu :(

Maléry pana účetního (1980)

Jediný film, který mám s Villaggiem opravdu rád. To množství vtipných nápadů je napoprvé k zalknutí. Moje oblíbená - výlet na lodi se střelbou "holubů" ..... balíme, padáme :))

Obvyklí podezřelí (1995)

Imho nejlepší krimi, co se kdy natočila. Zamotaná, napínavá, svěle napsaná, natočená a hlavně překvapivá.

Titanic (1997)

S odpovědí na otázku "líbil se ti Titanic" je to jako s odpovědí na otázku "masturboval jsi někdy". Ti upřímní pravdu přiznají (líbil a líbí se mi pořád :), ti méně upřímní nepřiznají ani po mučení (nikdy se mi nelíbil, vždyť já ho snad ani neviděl :) ... Nicméně je to film, který se celosvětově líbil nejvíce lidem v historii a kdyby byla účast v téhle databázi povinná pro všechny (nejenom pro "znalce"), určitě by spolehlivě trůnil na prvním místě.

Rozhovor (1974)

F.F.Coppola si "mezi kmotry" odskočil na natočení tohohle úchvatného filmu, ve kterém hraje Hackman odborníka na nahrávání zvuků, který nahraje něco, z čeho se časem vyvine velmi citlivá záležitost ...

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ve chvíli, kdy to všechno indiánovi dojde a stane se z něj "ten nejsilnější", to dojde celé i vám a při závěrečné hudbě vás emoce převálcujou na sračky :) Tak takový konec nemá žádný druhý film. Sorry :) .... Nejblyštivější klenot světové kinematografie a má ho na svědomí Čech ! Kdyby Miloš Forman natočil jenom tohle, stačilo by to vrchovatě.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Po známém úvodu se může zdát, že film zrácí na tempu a na kvalitě, ale dle mého tomu tak není. I bez "vylodění" je to skvělý film, který dává dostatek prostoru na vykreslení povah jednotlivých postav v krizových situacích.

Jurský park (1993)

Ještě pořád si pamatuju co udělalo celé kino, když se objevil ten dinosaurus u stromu :) Za převratné triky a nápad určitě za *****