Dokonalé repliky (2018)

Už od začiatku som vedel, že viac ako dve hviezdy tomu nedám. Začiatok gýčovitý, trápne účelový, absolútne neprirodzený a teda som mu neveril. Čo nasledovalo ma takmer donútilo film nedopozerať. Logické chyby, zbytočné scény (WTF, scény so sledovaním a resuscitátorom na klinike). Ale aby som len nekritizoval, základná idea je ok, aj keď nie úplne originál. Posledná časť filmu sa už celkom dala a herci mi ani trochu nevadili, ale to je asi všetko. Scénár je asi najväčšou slabinou, bol odfláknutý. Idem si nakrémovať čelo, lebo ho mám po tomto snímku riadne oplieskané dlaňou. Za mňa 38% - 2*

Ricky Gervais: Humanity (2018) (pořad)

Do prčic. Kto Rickyho pozná, asi si vie predstaviť, čo očakávať. Kto nie, tak moja malá rada je, neberte všetko osobne, ide o vtip, a jeho cieľom nie je uraziť, ale pobaviť. Tento stand-up je kombináciou kontroverzie až trápnosti, ale na druhej strane kopou úprimnosti a dôkazom, aký skvelý stand-up komik Ricky je. Vôbec nejde o tých pár momentov, kedy som zatvoril oči a so zamračeným úsmevom vrtel hlavou. Ide o ten zvyšok času, kedy som sa skvele bavil a 5-6 momentov, kedy som musel video pauznúť, dosmiať sa, vydýchať, alebo skontrolovať gauč pod zadkom, či to tam nezvlhlo. Ak ste open-minded, inteligentní ľudia, toto určite odporúčam. Stačí pochopiť, že on dobré aj zlé vtipy myslí dobre a ... sakra dobre sa pobavíte. 99% - 5*

T2 Trainspotting (2017)

S tromi a viac hviezdami za (pred týždňom zhliadnutým) T1 + pár pivkami môžem jasne prehlásiť úplnú spokojnosť s týmto pokračovaním. Autori ozaj dobre dorazili dokončenie príbehu z T1. Áno, nie je to už tak úplne "dope", nie je to "high", ale namiesto toho to má v sebe kopec "maturity", veď predsa chlapi už kapánek dospeli, už nemôžu byť totálne pod vplyvom, je tu treba už trošken dospieť. A to je hlavný znak T2 - to, že každý z predstaviteľov sa po 20 rokoch istým spôsobom zmenil. Áno, sú tu silné vplyvy minulosti, ale dnes už je svet iný. Zmenil sa. A my tiež, poďme veci skúsiť vybudovať od nuly, pričom ostaneme v hĺbke stále sami sebou. Silná je tu nostalgia, čiže ak si tiež 30-nik, ktorý fičí na nostalgii, tak sa tu nájdeš. Ak nie, pozri si T1 a pár dní na to, tento snímok. Ak ťa to trafí, neoľutuješ. Ak nie, je to škoda, ale úplne to pochopím. Dobre zahrané, skvelý scénár, úžasná atmosféra. Za mňa čisto subjektívne 4* - 80%.

Éra Supermanů (2019)

Oslava vlajúcich vlasov a plášťov, japonský chaotický štýl, keď sa v každej novej scéne o super týpkovi objaví ďalší ešte viac super mega týpek, no a zopár nezmyselných situácií a dierok v scenári... to je asi všetko, čo by som tomuto animáku vyčítal. Veľmi silným prvkom je tu práve nevedomosť diváka, čiže si dajte pozor na spoilery, lebo o veľa môžete prísť. Každý zo supermanov má nejaké vlastnosti, nejaké slabosti a tajomstvá. Ich postupné odkrývanie som si užil a dobre sa bavil. Príbeh je dobre vymyslený a ten chaos, čo vzniká veľkým množstvom hrdinov a anti-hrdinov tu zvládajú držať na uzde. Fakt slušný DC animák a pobavil aj dodatok po titulkoch :) 75% - 4*

Alien Expedition (2018)

Ano, je to B-čko jak vyšité. B-čkoví herci, B-čkové vizuály (aj keď tých zopár na začiatku zvládli slušne). Príbeh je dosť jednoduchý. Choďte preskúmať planétu, všetci tam kľudne podochnite, ale hlavne splňte misiu! Negatíva tu rozpisovať nebudem, pretože každý normálny divák tomuto dá hviezdu alebo menej. Klasicky pre chýbajúcu logiku, zlé herecké výkony, nezmyselný dej, atď atď. Prečo ja som dal 3? Tak po prvé, bavil som sa na B-čkovosti tohto B-čka :D :D (áno chod tam, zdochneš presne takto... HA vravel som ti). Po druhé, chválim aspoň tie začiatočné vizuály z vesmíru a tá syntka mala v tých elasťákoch celkom pekné krivky ;) No a po tretie... po tretie KU**A atmosféra!!! Už pol roka fičím na Retro/SynthWave. Počúvam to hodiny denne a aj keby celá táto sr*čka bola len o počúvaní, tak to hviezdu dostane. SynthWave forever. Aj keď sú na svete lepší interpreti a albumy ako "Meteor - Voyage Into Fear", ale aj tak mňamka. Silno subjektívne 61% - tesné 3*

Constantine City of Demons: The Movie (2018)

Aj keďd tieto krvavé animáky moc nemusím, pomimo toho bol CCoD Movie celkom dobrý. Príbeh, démoni, atmosféra, anglický dabing, záver... Celkom pobavilo. Dej je zhruba o tom, ako John Constantine pomáha priateľovi z detstva oslobodiť dušu jeho dcéry zo zajtia mocného démona, ktorého John pred rokmi sám vyvolal. Zo začiatku sa zdá, že je mnoho vecí, ktoré ten, kto nepozná seriál bude mať problém pochopiť, no film sa vysvetľuje viacmenej sám. Do vzhliadnutia seriálu sa asi nechystám, no čas strávený pri tomto neľutujem. Slušných 68% - 3*

The Orville (2017) (seriál)

Ak by som Orville hodnotil len ako sci-fi paródiu StarTreku, nedopadlo by to dobre. Napriek skvelým vizuálom a celkom uspokojivým hereckým výkonom ma niekoľko krát riadne vytočili diery v scénári, chýbajúca logika, nesúrodé charaktery postáv (teraz sa mi hodí, aby to bol idiot, tak v tomto dieli bude idiot...). Nie, tieto prvky sú len nosič, podnos, kde nám servírujú rôzne aktuálne témy. Seriál ich divákom predstavuje (niekedy doslova hádže do tváre) a tiež ich rieši (a karikatúrou ukazuje, akí sú niektorí z nás). Toto veľmi podporujem, aj keď: 1. Seriál to robí nasilu a je to cítiť, čiže verím, že to môže hlavne tých dotknutých odradiť - mission failed. 2. Nie vždy ten problém predstavia dostatočne do hĺbky a len to za 40 minút preletia + riešenie je nakoniec nereálne jednoduché - message transmission interrupted. 3. Nie vždy je jasné, ktorá strana chce čo povedať, napríklad v jednej veci som mal opačný názor ako posádka, pričom nakoniec tam bol môj názor presadený... - message lost in translation 4. Toto všetko silno vyvodzuje pocit, že Amerika sa nám snaží nanucovať svoj názor - palivo pre proti-US vetvu našej spoločnosti, ako keby ho už nemali dosť od čias X-files a podobných. Aby bolo jasno, seriál sa mi veľmi páči, užívam si vizuály a nápaditosť a mám rád keď sa niekto venuje aktuálnym spoločenským témam. Ale z chýb v deji už ma bolí čelo aj dlaň a tie témy by som určite riešil iným spôsobom. EDIT po zhliadnutí S3: už koncom druhej série šiel seriál s kvalitou hore. Neviem, či zmenili taktiku, režiséra, alebo scenáristu. Celá tretia až na pár slabších časti už kvalitu udržala. Vyčítal by som len prílišné sustredenie na Moclanský párik, pričom iste majú desiatky iných rás, kde mohli niečo vymyslieť. Nové hodnotenie 71% - 4*

Yeti: Ledové dobrodružství (2018)

Určite som videl už aj lepšie animáky. Toto však vôbec nesklamalo. Ako už je zvykom, je tam pár vtipov aj pre rodičov, trochu napätia, a deťom sa to samozrejme páčilo. Malé plus tiež dávam za to, že deťom pripomínajú, aké je dôležité sa pýtať. Nielen prijímať pravidlá od autorít, ale klásť im otázky. Spokojnosť a malé plus = 70% - 4*

Philip K. Dick's Electric Dreams - Human Is (2017) (epizoda)

Veľmi dobré. Chválim ako predlohu, tak aj jej spracovanie a herecké obsadenie. Dej bol možno trochu predvídateľný, no to vôbec nevadilo. Teším sa na ďalší diel. Spokojnosť 78% - 4*

Philip K. Dick's Electric Dreams - Real Life (2017) (epizoda)

Doslova a do písmena "mind f**k". Zatiaľ najlepšia epizóda, hlavne z pohľadu poviedky - predlohy. Aj keď opatrnejšie, ale predsa, som sa niekde od polovice začal dobre baviť. Veľmi mi nesedela herečka hrajúca hlavnú hrdinku v budúcnosti, no dalo sa to zvládnuť. Ostatní fajn. Je to tesné, ale dávam 81% - 5*