Plechový bubínek (1979)

Plechovým bubínkem jsme ve škole zaplnili dvouhodinovku světové literatury plus přestávky a musím říct, že tento film byl od těch ostatních ,,školních" snímků výjimečný tím, že jsem neodtrhl oči od obrazovky ani přes ty přestávky. Představitel Oscara si dal na své roli zjevně pořádně záležet, jeho otravnost byla místy až nesnesitelná, což byl v tomto případě jasný důkaz toho, že lepšího herce pro hlavní roli vybrat snad ani nešlo. Mimochodem, Bennent byl k tomu všemu ještě pěkně ošklivé děcko. :)) Tak jako tak jsem jednání této hlavní postavy chápal - svět dospělých je pouze jakousi hrou lží a intrik. Ale dítě, dítě se přetvařovat nebude... ;)

Šmejdi (2013)

Chytlavý a důkladně zpracovaný dokument o hyenách, které se zaměřují na nejslabší část naší společnosti a pro svůj vlastní prospěch se nebojí doslova ničit životy, naprosto bez výčitek vysávají nebohé starce jako pijavice za pomoci osvědčených metod plných slibů, lichotek a agrese. Věřím tomu, že šmejdům tento dokument a také na něj navazující články v novinách a časopisech, značně znesnadní práci a obětí bude alespoň o mizivé procento méně... Každopádně je třeba zdůraznit i nesmyslné chování některých důchodců - oni třeba i tuší, že další akce bude stejná okrádačka, jako akce předchozí, ale přesto opět jedou - copak můžeme takový extrémní případy ochránit nějakou kampaní??? Stačí jim vidět v letáku ,,oběd zdarma" a jsou ochotni i skočit z mostu, bohužel. :-/

Otis (2008)

Nesmál jsem se, nebál jsem se, napjatej jsem taky nebyl - sakra, tak co to mělo vlastně původně být?

One Direction 3D: This Is Us (2013) odpad!

Naprosto totožná blbost, jako točit snímek o Bieberovi. Prostě jen další film o rádoby hvězdách, kterému dají vydělat jen a pouze mladé a hloupoučké slečinky, ostřílené v omdlévání při jejich koncertech. ;)

Ponorka (1981)

Snímek, který nemá v zaměření na druhoválečné ponorky konkurenci. Věrohodně tísnivá atmosféra v ponorce a takřka dokonalé herecké výkony spolehlivě zajistí, že Vám celá ta dlouhá stopáž filmu uteče jako nic... Škoda, že se o U-Bootech netočí více kvalitních filmů.

Ponorka U 864 (2006)

Dobrý dokument. Čest padlým velitelům německých ponorek a jejich posádkám! Byli to velcí hrdinové, kteří pouze bojovali za špatnou (poraženou) stranu.

Očista (2013)

Zlegalizovat na jednu noc v roce vraždu? No tak to je přece konečně pořádně originální téma na thriller. A když navíc dostane divák možnost sledovat příběh rodiny, která má být (a myslí si, že je) v tuto noc chráněná nejlépe ze všech a přitom jí paradoxně a nečekaně zavaří hloupé dítě, které jednoduše vpustí lovnou zvěř do svého tábora bezpečí a udělá tak z toho místa přesný opak - centrum běsu, nenávisti, falešné spravedlnosti... prostě obléhanou pevnost, do které se snaží dostat nelítostní barbaři a těm v tu noc nestojí v cestě nikdo, ani zákon - pak je o zábavu postaráno. Moc se mi to líbilo.

Hlavně nezávazně (2011)

Klasická průměrná slaďárna se sympatickými herci a předvídatelným dějem, která ničím nevyniká v porovnání s podobnými snímky.