Let číslo 93 (2006)

Autentické, avšak nemůžu dát filmu plný počet jen proto, že ukazuje hrůzostřašné momenty jednoho z největších teroristických útoků v mdoerní historii. Po skončení jsem měl po náladě a rozbolela mě hlava. Na takový filmy bych se vůbec neměl dívat... P.S: Bojovali, a to je hlavní! Ti by měli dostat medaile, né blbečci v zelených uniformách, kteří seděli za radiem a vykládali si mezi sebou, jestli na ně pustí štíhačky. Většina super hodnocení nevyplvá z toho, jak je film převratný, ale pouze z událostí. A to jako...

Na území žen (2007)

Sympatická a příjemná komedie bez výrazného klišé a přehrávání. Mladí herci pod taktovkou staré ligy v podobě stále hezké Meg Ryan. Adam Brody je prostě vtipálek po všech stranách a Kristen Steward roste do krásy. Na hodinky jsem se podíval pouze jedno, a to asi deset minut před koncem s přáním, aby to bylo ještě delší. Spokojenost!

Mzda strachu (1953)

Já nějak ty psychologké studie moc nemusím. Ať je to There will be blood nebo Poklad na Sierra Madre, všechno jsou to dvěhvězdičkové záležitosti. Tady dám o jednu víc za to, že i přes délku jsem se ani sekundu nenudil a filmařsky nemám co vytknout. Atmosféra dobrá, ale zase takový dojem to prostě nezanechalo. Ono pokud jsou vám všechny postavy šuma fuk a k žádné si nevytvoříte vztah ani po dvou hodinách, tak je něco špatně. Yves Montand byl slušnej, ale u konce mi byl dost nesympatickej. Charles Vanel a la "Džo" byl na granát od začátku do konce! Celkově mi chování postav nesedlo, přišlo mi to hodně nereálné. Například vyhrocený spor v restauraci.

Skleněný dům (2001)

Film, u kterého sjem se náramně bál a docela s emi to i líbílo. Stellan je drsnej záporák a mladá slečna docela hezká :-) Příjemná podívaná.

Poslední skotský král (2006)

Z minuty na minutu jsem se rozhodl, že si Posldního skotského krále pustím a nelituji toho. DOstalo se mi sice méně, než jsem očekával, ale i tak jsem docela spokojený. První hodinka byla famozní, Forest Whitaker čaroval a celkově to svížně frčelo, ale ta druhá, kdy už McAvoy tak nějak nezářil a přicházelo do tuhého, změnilo se to v stereotypní thriller, který bohužel neměl žádnou atmosféru a Whitaker se začínal opakovat. Zbytečně preceňovaná hollywoodská omáčka se vším šudy, kde dávám hvězdičku za sympatickou Kerry Washington :-)

Volavka III (2003)

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. To jakoby nám chtěla Volavka III ukázat. Povedlo se jí to, ale přesto se nemůžu zbavit pocitu, že tenhle díl neměl vzniknout. Je nejslabší a v podstatě nic neobjasňuje, jede dál a trošku nám zamotává hlavy. I tak řadím Volavku mezi své nejoblíbenější trilogie, skvělí herci, propracovaný příběh (někdy až moc), nadupaná atmosféra, lyrický muzika a krásná Dr Lee :-.) Taková je Volavková trilogie.

Věc (1982)

Nejsem horororvý hráč, takže Věc pro mně byla spíš povinnost, než abych se na něj těšil, beru spíš ty psychologický ve stylu Šestého Smyslu a teď například Sirotčince, ale ty sficárny jako je The Thing jsou pro mne okrajovou Věc(i), které asi nerozumím, protože nechápu, co na tom bylo strašidelného, napínavého a atmosferického. Pro mě průměrný horor se skvělou hudbou a sympatickým Kurtem Russellem, nic víc.

Princezna Nevěsta (1987)

"No ty vole, to je ale luxusní film! Nadupaný!". První myšlenka, která mi hlavou proskočila po skončení filmu. A myslím si, že byla zcela na místě, protože neotřelou, vtipnou a bezvadnou "pohádku" jen tak neuvidíte. Snad pohádka ani není nejlepší slovo, je to spíš komediální parodie, která obsahuje pohádkové prvky. Snad ani není tolik pro děti, kteří tu ironii, sarkasmus a nadsázku zcela nepochopí. (Proto to třeba Superpero nepochopil...:-)) Španěl Mandy Patinkin ruluje a Robin Wright Penn je opravdu půvabná a britský přízvuk dává všem větší smrnc. Výborně napsáno, trošku s předobrazem v Monty Pythonech. As You Wish

Kšefty s tátou (1994)

Nenáročná komedie pro ty, kteří hltali Sám Doma a vůbec všechno, co kdy tahle fetka natočila :-)

Ve spárech yakuzy (2000)

Krvavá podívaná, ve které jsem se nehorázným způsobem ztrácel! Odzvonila poslední půlhodinka, přicházel závěr a já stále čekal, že se dozvím podstatu celého filmu. Tu mi bohužel nenaznačil nikdo, proto použiji Shadwellovu myšlenku, že postavy opravdu neměli motivaci k něčemu slušnému, k něčemu, co bych mohl nazvat filmem. Tohle pro mě bylo něco, kde je víc mrtvol než replik s nepříjemným a nesympatickým Takeshim před i za kamerou. pousta postav, spousta nejasností a úplně bez emot. náboje!