Gándhí (1982)

Životopisný mág, Richard Attenborough, vytvořil gigantické dílo o jednom z největších mužů a v hlávní roli nebyl Ben Kingsley, ale sám Mohandás Karamčand Gándhí! To bylo neuvěřitelné. Jeden ze tří nejlepších výkonů ever! Tří hodinový film o velkém boji za mír a nespráví je opravdu monstrozní, už na první pohled hlásá poselství, ale jeho největší stinnou stránkou je spousta nudných scén, které plynou stejně pomalu, jako ty scény dobré. Nemůžu říct, že bych se přímo nudil, ale poměrně často jsem zažíval "bezvětří". ___ Jsem rád, že si mohu říct, že jsem viděl jeden z největších a nejoceňovanějších filmů a jsem rád, že jsem konečně pocítil Gándího snahu, ale přesto ta délka a určitá nezáživnost mě nutí kliknout po třech hvězdičkách. Asi by se hodilo říct, že tomu dám druhou šanci, ale já ji nedám. Tři hodiny je opravdu moc pro každý film, natož pro ty, které se táhnou jak žvýkačka. ___ Odnesl jsem si z toho snad hodně a nikdy nezapomenu na větu: Oko za oko a svět bude slepý.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Už mě to nebaví, ale budu muset zopakovat, že ti Korejci mají prostě cit pro točení filmů! Neznám jinou zemi, která by takhle masově tvořila tak křehké, rozverné, vtipné a krásné filmy. Jižní Korea prostě ruluje a nějak si v jejich kultůře začínám libovat, takže už pozoruji i některé znaky, které se snaží tvůrci divákům nastínit. Je pravda, že stále ještě neumí všechno komplexně zahladit, krásnou pětiminutovou romantiku zníčí jednou rádoby vtipnou fackou. My Sassy Girl vám svojí čistotou a uprímností vyrazí dech, ale bude stačit jedna groteksní scéna a vrátite se zpátky hezky a záčetek, tohle ještě nemají moc v malíčku, ale myslím si, že s dobou se budou zdokonalovat a tvořit ty nejlepší filmy za sebou. Yeopgijeogin geunyeo vám uzemní a uvolní spoustu pocitů, které půjdou střemhlav na povrch a při Epilogu bude dostávat záchvaty radosti, smutku a možná i nostalgie. Krása!

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Guillermo del Toro je vynikající režisér, který svým fantaziim dává obrovský prostor a vypousští je v podobě svých filmů. U prvního Hellboye tomu tak zdaleka nebylo, ale Faunův labyrint ukázal, že má pro tohlee cit. Rozhodl se to tak dát i v Golden Army, cemuž jsem úplně nevěřil a tak nějak myslel, že to bude překýčovaný popcorn. S popcornem se souhlasit i dá, Hellboy je dalším letošním blockbusterem, který pekelně rozpálí kasy! No a le přesto všechno se mi to hodně líbilo, i když prvních dvacet minut jsem tomu moc šancí nedával, v průběhu sjem se dostal až na plný počet, protože když si tak říkám, všechny kladný postavy jsou totálně super a ultracool, hlavně německej dustojník a Modrák. Fantasy postavičky jsou hezký, i když se mi do celkového komiksového stylu úplně nehodí, ale oceňuji obrovskou snahu a důvtip, který do toho skrze postavičky Del Toro dal! Takže jsem rád, že jsem Hellboye viděl a přístě bych od Del Tora něco víc magickýho a kouzelnýho - i když atmosféru mu nemůžu upřít ani tady. Plnej počet. Buď jsem poslední dobou hodně mírnej nebo narážím na samý hodně dobrý filmy!

Volavka II (2003)

Volavka byla pro mě bombou a na pokračování jsem se těšil a nějaké nedostatky jsem si nepřipouštěl a udělal jsem dobře! Na prequel jsem se opravdu těšil! První půlhodinka byla taková zvláštní, spousta postav a nejasností, ale potom jsem si všechno ujasnil a nechal se unáčet "minulostí". Místy to bylo lepší než první díl, občas se to vezlo na vlně Kmotra a často převládala typická honkongská akční stopa a la John Woo! Výborná podívaná!! Pokud se vám Infernal Affairs opravdu líbila, tak se rozhodně nudit nebudete!!

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro je lyrickou básní, která nedokončuje verše. To všechno si musí divák dotvořit sám. To je na tom to nejkrásnější, že film/báseň nikam člověka netlačí, spíš naopak, dává mu tu volnost, prostor. Při sledování jsem se dostal do určitého stavu, kdy jsem jen sledoval obrazovku a hlavou mi proudily tisíce myšlenek, které mi film dával. Po skončení jsem nemohl ani mluvit, jak na mně film zapůsobil. Má opravdovou hloubku a moc si vážím toho, že je takový film natočen a že jsem ho mohl vidět!

Old Boy (2003)

Dokonalá pomsta za pomstu. Oldboy je hodně zajímavě zpracován, ale pořád se v té asijské kinetografii ztrácím, spousta scén bylo nepřesných a způsob vyprávění chaotický, často jsem byl někde jinde, než jsem měl být. Ale rozluštění a závěr fantastický, to se opravdu povedlo. Už se těším na paní pomstu :-)

Bezstarostný sex (2007)

Tyhle šukací komedie jsou všechny na jedno brdo, snaží se vyvolat hlubší dojem a stejně s ejim to nedaří.

Aneta (1995) (seriál) odpad!

Proč jen my češi umíme tvořit vynikající seriály pro děti? :-)

Battle Royale (2000)

No mááááááááááááááám dost... Neodvažuji se k tomu psát komentář. Možná dvě zmínky. První je ta, že bych se "asi" nechtěl octnout na podobném ostrově. A ta druhá, že slečna Mitsuko byla moc hezký a já ji fandil :-)

Nauka o snech (2006)

Tohle ať se ode mne drří dál nebo tomu dám jasnej odpad :-(