• Pohádka

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda) odpad!

Ó mein Gott, já se mám. Právě jsem zjistila, že v 9 letech jsem patřila k hipsterům, nevědíc o tom jak jsem in jsem si vždy v té asexuální šusťákovce připadala jako idiot a já vlastně byla kjůůůl. Děkuji tvůrcům pořadu, nevím jak jsem bez tohoto zjištění mohla celý život vůbec žít. Je to kryptofašistickej buržoázní škvár. Slečna s bakelitovými brýlemi by mohla z fleku dělat nástěnkářku, mužské osazenstvo, které je tak cool v Práglu, by zapadlo mezi vidlácké joudy, na každé druhé vesnici, no a slečna v šusťákovce, jakmile se o ní začne snažit týpek z nějaké jiné subkultury, tak přeřadí klidně k náckům, když její milej bude fakt boreček. Nejlépe to vystihl ten pán, který říkal, že za mlada byl mánička, ale že to už odfoukl čas. Tak nějak mi přijde, že někam radikálně patřit je výsadou mládí, časem z toho převážná většina vyroste. Tedy teď myslím hlavně tu vizuální stránku. Názory si buď udržíte, nebo holt zjistíte, že jste byli fakt idioti a že pravda je někde jinde. Také jsem byla za mlada radikálnější, teď už jsem radikální jen tím klapáním hubou. Příklad: Kdyby Hipster z videa dostal, vzhledem ke své inteligenci nabídku na místo vrcholového manažera v nadnárodní firmě, opravdu by tam přišel oblečený, jako vesnický burda? Př. 2. Použiji (mého milého Kulyka) Za předpokladu, že Kulykovi vlivem postupného stárnutí organismu vypadají vlasy ( nebude mít to své roztomilé čírko, se kterým samozřejmě vypadá vela šukatelně) a bude mít holou lebku, tak to také neznamená, že se hned od dalšího dne dá k náckům, bo bude pankáč srdcem navždy. Vždy si pojede ten svůj beat, no ni voe. Jak vždycky říkávala moje matka: ,, Kdybys radši koukala na to co máš v hlavě, než na hlavě." Nevím jestli to u hipsterů jde, bo jak se říká. ,, Kde nic není, ani smrt nebere." Kde zůstala kreativita ducha, hm? Nůdlofffku, by si ten apartní štramák jistě zvládl doma vyrobit i sám, slečně bych i 5 korun na vodovky přidala, aby se mohla začít kreativně rozvíjet a slečně modelíně pošlu epesní vaťák z naší půdy, to je teprv kousek pro fajnšmekry a co na to Jan Tleskač? Dodatek k dodatku pro RedAKa. S tím lepším vkusem i u bezdomovců, máš recht. Dneska jsem potkala mého oblíbeného lineckého bezdéčka a co nevidím nové na dálku zářící modré sportovní Nike botasky, které dokonale ladí s jeho sportovním dress codem, před 3 rokama, když jsem ho poprvé viděla jsem si myslela, že ten typos jen trénuje na nějaký výlet na severní točnu. Jestli chcete vidět super hipstery, dostavte se v pátek, či sobotu večír do vepříkovské knajpy. Tam uvidíte hipsterů, kteří ani netuší, že jsouc hipstery.

Temné stíny (2012)

Mno, tak jsem si myslela, že Alenka bude jediný film od Tima, který nemusím a co čert nechtěl Temné stíny ji strčily hravě do kapsy a to jsem se tak moc těšila a říkala jsem si, že nebudu přehnaně kritická. Hlavní věc, která pokulhávala byl děj, celý film byl vlastně jedna jediná zápletka, která se řešila pořád do kolečka a šlo jen o to jestli vyhraje menší, nebo větší zlo. Největší záhadou pro mne bylo z jakého důvodu šly ženské po Barnabasovi, jako slepice po flusu. Prý notorický playboy, ale milé dámy zas takový muchobijec to tedy nebyl. Opravdu postrádal charisma, jak vizáží, tak osobním kouzlem, až jsem se divila, že se tomu chvastounovi neprášilo od hubičky. Navíc tvarohovým make- upem mi připomínal toho medvídka, který je na Pribináčkovi, také krásně bílí, jako vypraný v Árijci. Když jsme u toho Árijce, tak účes měl a lá hitlerova patka, kterou nejřív někdo rozcuchal,aby ji potom ještě napramínkovanou umastil sádlem, no a ty krásné drapáky, to už byla jenom třešnička na tvaroháčku. Takže nadržené osazenstvo ženštin opravdu nechápu. Jó, kdyby vypadal jako Jack Sparow, kdy ho máte chuť chytnout za tu nádhernou bradku vlepit mi hubana a zapřít ho o nejbližší strom. No nic, nechala jsem se unést, je vidět na co myslím, vlastně jsem jen chtěla říct, že v tomhle filmu to nefungovalo a ani ten šup sem, šup tam po stěnách a stropě to nezachránil. Pořád jsem nicméně filmu dávala šanci a říkala si:,, Teď, teď to určitě přijde." No a jediné co přišlo byl milosrdný spánek, kdy jsem se probudila po půl hodině a s velkou nechutí jsem se donutila přetočit zpět do místa kde to má vočadla neudržela, abych po rekapitulaci půl hodinky zjistila, že to nebylo nutné, nicméně se blížil finiš, tak jsem s vytrvalostí chrta, honícího se za plyšovým králíkem, vydržela, abych byla po zásluze potrestána. Jak já nemám ráda tyhle moderní konce, kde bojuje každý s každým, aby vyhrál ten, který stojí na té straně barikády u které se to více hodí, aby vyhrál zrovna jeho manšaft a tím závěrem mi to připomnělo Hvězdný prach, který jsem nedávno viděla a u kterého mě také závěr nebavil, bo bylo jasné jak to dopadne. Příliš dlouhý komentář, k příliš dlouhému filmu, amen.

Píseň za chudého chlapce (2003)

Jeden z filmů se silným dějem, který vtáhne a už nepustí. Ať už v jakékoliv církvi, nebo státním režimu to nikdy není o víře, režimu, ale o lidech, kteří tyto systémy fanaticky radikalizují, nebo vyznávají svůj radikální výklad ,, dobra" prospěšného pro celou společnost. Díky Bohu jsem ateista, takže mne nejvíc dostalo závěrečné doplnění, že chrabrý pan učitel padl a ti dva zmrdéčci žili šťastně až do smrti a moc by mne zajímalo jaké prasárny prováděli na svých nových působištích, zvyk je železná košile a nemyslím si, že pomohlo je jen přemístit. Nemyslíte, že kdyby jakýkoliv Bůh existoval, tak by tohle nikdy nedopustil, hmm, nebo má jen vysoce flegmatickou povahu?

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Tady mousím jen kounstatouvat, že houdný strouček Verbaul má arci naproustou praudu. Za sebe dodáuvám, že pro děuti je tounhle film dlouhý a pro douspělé naprousto blbý. Prvních 30 minout jsem jen zírala s oteuvřenou chleubárnou kam se pouděl vtip předchouzích dílů. Vočaudlům se pak nelíbily koustýmy, asteurixův synouvec vypaudal, že se obléuká ve výproudeji H a M, Obeulix byl nějak zvláštně houbený, novoudobé obleučení angličaunů se mi také neulíbilo a nejvíc ze všeuho se mi nelíbil Baer v rouli Asterixe, ten toumu dal oprauvdu na perdel, navíc mi vaudilo, že se chouvá jako nadržeunej pejsek, kterej by obskoučil nouhu kohoukoliv v dosauhu 20 meutrů. Když už jsme u pejsků kde nechauli hafana??? Toho jsem tam postráudala nejvíc. Nauvíc Caesar, to byl teuda slaubý čajíček, tento vyžrauný herec nesahá půvoudnímu Caesarovi, s pořáudným orláukem, ani po koutníky. Takže včeura jsem vydržeula slaubou půl houdinu, ale dneuska jsem zatnoula všechny zoubáky, přes mé velké odhoudlání a sebezaupření jsem vydržeula od 30 minouty do 50 minouty, kdy jsem vytouhla a spaula jsem slaudce, až do kounce filmu. Toumu se říká moučení zvouřátek a protouže se Světlouška zceula masouchisticky moučí ráda, přinoutila jsem se sirkaumi v oučích film dokoukat. Arci cítím taukovou oulevu, že už to mám za seubou, že si to auni neoumíte předstauvit. Raudši bych vyžeuhlila tounu práudla, sloužila ponoužky z pěuti prauček, nebo vagoun ouhlí, ale touhle paráudu roušádu, už nikdy viudět neuchci. Nejhourší co se filmu moůže stáut, když už má v kolounce oznaučení komeudie je, když není vtipný. Taukže jedna hvěuzda pro mne, že jsem touhle moučení Světloušek přeužila ve zdrauví a drouhá hvěuzda za Inda, bo to seudí, how. A aksán, horkej brambor do huby, to jde výborně.

Interview s masovým vrahem (2008) (TV film)

Amerika je divná zem, jsem moc šťastná, že tam nejsem. Další mastňák, který vypadá, jako hodný soused, který Vám pohlídá děti, opraví kolo a pomůže nasekat dříví. Ano jsem téhož názoru jako většina, že mrkáček rád trochu přehání a zveličuje věci, které se nedají doložit, naopak upozaďuje vše ostatní. V obsahu tu čtu tuto větu: ,, Vymyslel si zneužívání v dětství a negativní zkušenost z války, aby získal sympatie? Proč v té době neudělali rozhovor s jeho matkou, když ještě žila, detektor lži, místo telefonického rozhovoru o tom, jak to není pravda. No a negativní zkušenosti z války, já nevěděla, že z války jsou i pozitivní zkušenosti. Jediná pozitiva na válce vidím v tom, že se v nich na tajňačku do sytosti vyřádí mnoho masových a sériových vrahů a ještě za to dostanou vyznamenání, protože ve válce je to holt povolené a každá strana je ta dobrá a protistrana ta špatná a tak to podle mne funguje i u sériových vrahů civilistů, hájí si svoji stranu barikády. Navíc v dokumentu pan mrkáček neřekl nic jiného, než to co už bylo známo o ostatním nechtěl mluvit a přikrášloval si pouze neověřitelné údaje. Všichni se tu pozastavují nad dcerou, já spíše nad psycholožkou, chovala se jako jeho hodně velká obdivovatelka. Pán mi svým přikrášleným vypravěčským umem připomněl moji ,, big fish" domácí, tedy mého tatíka, s tím rozdílem, že ten nikoho nezabil. Tedy doufám, nebo to jen dobře maskuje, tedy zatím mu nikdo na nic nepřišel. :)

Mělký hrob (1994)

Nó, kdyby si ten kufřík hnedle rozdělili na tří díly, měli by klid na duši.

Noční vlak (2009)

Teda to zas byla jednou fraška, bratříček můj mne zásobuje. Proč, pro boha proč se tvůrci nedrželi té verze, že v krabičce jsou opravdu drahokamy, jedno které a nedělali z toho pandořinu skříňku.

Půlnoční jízda (1990)

Nó, psychopat byl zahrán ukázkově, jen mi vadily jeho vlastnosti nezničitelného Robocopa, kde jsem jen čekala kdy Justinovi v rohu obrazovky začne naskakovat skóre a počet přibývajících životů za každého jím sejmutého.

Oheň v oblacích (1993)

Nepřijde Vám zvláštní, že obyvatelé jiných planet s vyspělou technologií si vybírají ke svým únosům převážně lidi z obdoby Zadních Prdélek někde v USA navíc jedince, kteří teda očividně moc rozumu nepobrali, teda sice Trevis byl fešnej, ale tak nějak mi přijde na mysl, že kdyby na někom chtěli něco zkoumat vyberou si nějakého hlavouna s titulama před i za jménem. Tady kdyby unesli celé ty Zadní Prdélky, moc by z nich nedostali. Navíc buranské obyvatelstvo, které si hnedka myslelo, že fešáka Travise jeho kamarádi zapíchli, dokonce i ta Mikova manželka si okamžitě byla jistá, že to její muž udělal. No, když to tak po sobě čtu, tak ty ufony začínám chápat takové osazenstvo jednoho buranského vidlákova, aby jeden pohledal. To nebude půdou, proč nepřistávají v našich luzích a hájích...

Hotel pro cizince (1966)

Naprostý souhlas, je to opravdu neskutečně divnej film. Všichni v tom hotelu mi chováním připomínali adamsnovu rodinu po česku a nechtěla bych tam být ani minutu. Mám moc ráda secesi, bydlím v secesním domě, mám ráda malíře z tohoto období, ale tenhle film to nezachránilo.Vzhledem ke kostýmům a prostředí by si podle mne tento film zasloužil barevné zpracování a o hodně opravdu hodně kratší stopáž, protože se tam vlastně vůbec nic neděje. Všechny postavy jen běhají z místa na místo a hledají někoho, kdo tam zrovna není a pokaždé ho najdou na místě, kde by ho nehledali a nečekali, hrozná haluz. Pořád jsem přemýšlela, co by si tak člověk musel dát za mňamku, aby tento film aspoň trochu chápal a došla jsem k názoru, že LSD by to spravilo. Áno Čepek tu opravdu vypadá jako Chaplin a áno od Kafky jsem něco četla, ale nikdy to nebyl můj šálek čaje a nikdy jsem nebyla štonc ho pořádně pochopit. S naprostou jistotou vím, že je to typ filmu o kterém po týdnu nebudu mít nejmenší tušení co tím chtěl básník říci.