• Pohádka

Marian (1996)

Tak jako Marian postrádal absenci citů od svého okolí, ani své city neuměl projevit. Tak já jsem se též citově nedokázala postavit, ani na jednu stranu barikády, Nějak jsem v tomhle filmu nevěděla, kde je ta pomyslná pravda a vlastně nikdo kromě těch dvou vychovatelů, kteří zas byli až přehnaně naivní, prostě nikdo mě empaticky neoslovil. Film sice působil depresivním dojmem, ale něco mu chybělo, nebo možná přebývalo, nevím...

Žiletky (1993)

Nikdy v životě jsem neviděla film víc umělecky a poeticky ztvárnění, žel bohu k jeho škodě, protože pro mě to byla hrozná zívačka, úplně by mi to stačilo vidět sestříhané do 20 minut čistého času. Tenhle film bylo opravdovým utrpením sledovat, přišlo mi to, jako kdybych měla trávit celý den s člověkem o kterém nevím absolutně nic a s tím člověkem poznávám lidi, které on zná, ale já je opět neznám. Charaktery postav byly hodně jemně načrtnuté, k žádné postavě filmu si nešlo vytvořit vztah, ať už pozitivní, nebo negativní. Proti Topolovi jinak nic nemám, ale 108 minut koukat na ten jeho ukřivděnej psí pohled mi naprosto stačilo, nějak jsem furt nechápala proč se furt tváří, že ten svět je tak hrozně proti němu, když se mu zas tak nic hrozného nedělo. ,, Mladík trýznivě prožívá čas vojny." Tím jako chtěl básník říci, že za komunistů, byla vojna strašná, njn co by se dělo, kdyby náš hrdina žil v Americe a narukoval tam na vojnu, to by neprožíval trýznivě, ale cool,když by ho poslali někam vybombardovat nějaké město...ehm, rozuměj srovnávat pořádek. Takže jednou a stačí.

Elektrické děti (2012)

Z extrému do extrému. Zajímavý film, ale dala bych k němu jiný konec. Takhle z toho náboženští pošahanci zas vyšli jako svatoušci a né jako prznitelé vlastních dětí, protože logicky když to nebyl bráška ani bůh a už nám tam do třetice chyběl jen ten fotřík, tak kdopak to asi udělal, hmm??? Eniky beniky kliky bé, kdopak jí to udělal....

Mandragora (1997)

Stydím se a omlouvám se, moc se omlouvám, ale do včerejšího dne jsem o tomto filmu neměla ani tušení. Klasicky nízké hodnocení filmu, který v našich končinách nemá obdoby a podle místních fajnšmekrů, nenašel moc pochopení ani u místních komentujících. Já si naopak hodlám tvrdit, že je to nejlepší - z českých filmů úplně nejlepší film o drogách a prostituci, který jsem kdy viděla. Dokonce je lepší, než My děti ze stanice ZOO. Kdybych nevěděla, že je to český film, nikdy bych tomu nevěřila, protože tak nepůsobí. Celých 130 Minut jsem seděla, jako přikovaná, vočadla jak zrcadla přes půl hlavy, ušadla napnutá půl metru od hlavy. Nečekaně silný, jak vizuální zážitek, který z toho filmu úplně tekl a já se nedokázala soustředit na nic jiného a po celou dobu jsem byla přilepená k obrazovce, tak má vážení a milí vypadat dobrý film, vtáhl a nepustil. Derpresivní atmosféra, omšelá zákoutí, předčasně vyspělí chlapci, s výrazem padlých andělů. Takhle má vypadat film o drogách a prostituci. Místní honorace, která tady Mandragoru kritizuje a vyzdvihuje např. Requiem za sen, ano máte recht, Requiem je opravdu oku lahodící a všichni jsou tam ti krásní milí mladí lidé s vizáží modelů, se kterými by jste se chtěli i kamarádit a i když tam týpkovi ufiknou ruku, tak pořád vypadá tak nějak neskutečně hezky. Tedy je to jinačí kafíčko, hnusné prostředí, chlapci, kteří opravdu vypadají,jako trosky je to surové, je to jadrné, takhle má prostě podle mě vypadat film s tímto tématem. Navíc nevím proč, místy mi to připomínalo takovou Nemocnici na kraji města ty staré silné díly. Jak dialogy, tak takovou tou komunistickou omšelou vizáží města. Pro mě je to naprosto dokonalý film s úžasně zvoleným hudebním podkladem.

Pokouřeníčko (2006) odpad!

Kdo fandí Émerice, je děsnej debil. viděla jsem jen ten kousíček, jak se nechali zavřít do léčebny a mají skupinové sezení, kde se představují. Jo, lidi fakt miluju tu émerickou stupidnost, kde si všichni myslej, jak je to geniálně vtipný. Když tam 200 kg prasnice prohlásí, že je závislá na drogách ( to si asi spletla MDMA s McBurger),sexu a hlavně má ráda chlast, no a pak ty dvě vtipné sexuální scény, to bylo též veledílo. Ano, má to být vtipné, ale není to vtipné, ne opravdu není je to totálně stupidní film, na který by se neměl nikdo dívat, opravdu nikdo. Místní otporníci na vše obzvlášť na drogy, kteří tu tvrdí, že pro lidi, kteří mají něco v plicích, nebo pod kůži se na tento film rádi podívají, na rovinu říkám: leda hovno vážení. Zhulení by jste si radši pokreslili obrazovku kompjůteru veselými lihovými barvičkami obrázkem květináče, protože i sledování květináče, má větší výpovědní hodnotu, než tento výpotek émerické 200kg sámice s herpesem.

Mexická jízda (2001)

Dejte mi zlatou s pořádně vypaseným červíkem, tenhle filmek mi vlil novou krev do seschlých žil. Perfektná road movie. Nejprve mi zde vadil ten hlas vypravěče, který zněl fádně, jako hlas přednášejícího o pohlavní zdravovědě, ale postupem času jsem si na něj zvykla a ta teatrální fádnost, i když mluvil o něčem hodně zajímavém lahodila mému zvukovodu, jako nebeská mana. Páni kluci, mi zde připomněli mých sladkých 17 náct a myšička Luisa mě nyní o 10 let později. To je až neuvěřitelné, jak se člověk za 10 let dokáže změnit. Postupem času se i z největších bouřliváků stávaj papučoví suchaři, ale pak stačí jeden jedinej impulz, aby si člověk znovu začal užívat života a vychutnal si ten zbytek plnými doušky, protože jak pravila moje mamina a protože maminy a páni režiséři mají vždycky pravdu. ,, DNE ANI HODINY NEVÍŠ." A proto tradááá za holkama/ klukama do Kolína, ale co to pravím do Mexika, jsem chtěla říci. Kdo fandí Americe, je děsnej kretén. Konečně filmek, kde nevystupují ty hrozně kjůůůůl émeričtí postpubertální ucha. A propo kde mám tu zlatou, how.

Pošli to dál (2000)

O tématu tohoto filmu jsem psala svojí maturitní slohovou práci. :o)))

Divoši (2012) odpad!

I am sorry člobrdové, ale nemůžu jinak. Milý pane režisére, zdá se, že se nám pokoušíte nabízet sračky, ale říkáte jim kaviár.Už jsem si zvykla, že holt v Emérice máte všechno víc kjůůůůůůl, víc kjůůůl dealery hulení, alá plážoví namakaní svalovci, kteří jsou navíc chytří jako phdr. doc. a ing. společně, navíc dokáží zabít člověka i kartáčkem na zuby, když na to přijde, ale zároveň jsou tak empatičtí a romantičtí, kam se na ně hrabe Rómeo. Samozřejmě máte i víc kjůůůl, dealerské děvky, co to pravím, myslela jsem nesobeckou romantickou dívčinu, které by se pro druhé rozdala. Navíc s vizáží pařížské top modelky. Teda tahle slečna v hlavní ženské roli, která vypadala jako Britney Spears v dobách své největší slávy, s kjůůl americkým chrupem, alá spadla jsem hubou do sava, mi tak nehorázně od první vteřiny pila krev, že až přes svoji mírumilovnost, být já mafián, tak jí zabiju po první větě která z ní vypadla. Tomuhle filmu by nejvíce prospělo, kdyby to byl film němí, vizuálně se na to koukalo moc hezky, to ano, jako z reklamy od gucciho, ale po stránce dialogů to teda byla katastrofa. Zvlášť u téhle kjůůůl slečny, nevadila mi ani tak ta vizáž, tak holt film potřebuje krásné hérečky, aby měli honimírové u čeho leštit bambus, ale co věta, to perla. Navíc, když máte ve vypjatých scénách chuť se smát, stupiditě dialogů a to ani tuny kečupu stříkajícího na všechny strany nezachrání. No a ten konec nevím, co bylo horší jestli ta její naivní představa antické tragédie, nebo opravdový konec. Film nezachránil ani jinak svělý Travolta, jeho role byla nevíc citově vyděračky zaměřená, ale mě to nedojmulo. Při scéně, kdy tam slečnu mají přivázanou k židli a vyhrožují, že jí ufiknou prsty, pak stop a je tam ten namalovanej obrázek s useklou hlavičkou, jsem málem smíchy spadla pod stůl. Připomnělo mi to Českou sodu, alá Požór, jdou k vám kuřátka.Navíc jak se tam ten pacifistickej zahradník obával, že neví jestli zvládne někoho zabít a ten druhej od armády, mu tam podávaj špeka, že mu to pak půjde líp, co to pro bůh bylo???! Zhulenej by obrečel i mouchu omylem přisednutou na kanapi. Tráva z vás profi zabijáka fakt neudělá!!! A ta slečna ,, Můj otčím pracoval pro FBI, nebo možná pro CIA, já teď nevím. " Tak to bylo opravdu jak z pohádky: ,, Já to řeknu tatínkovi a tatínek vám vyhlásí válku, jen teď nevím, jaké země je to vlastně král."Tento film, šel opravdu hodně mimo mě.

Klíč (2005)

Aneb po týdnu nemám v mozku nejmenší anung o čem to bylo.