• Pohádka

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003)

Před tímto filmem jsem viděla ,, parodii" na 7 trpaslíků, takže jsem byla nucena u tohoto veledíla zvednout hodnocení z jedné hvězdičky na 3*, protože ač se jedná o dvě konkurenční blbosti 7 trpaslíků to mírou stupidity nemohlo překonat. Docela mi tenhle filmek i polechtal bránici. Sice kvalit prvního snímku tenhle ,, skvost" nedosahuje ani omylem, prostě na Jima tenhle druhý maník nemá, ani omylem, to už byla lepší ta blond mánička,ale i tak to ušlo a stačilo mě to na 82 minut zabavit, ale podruhé se k dobrovolnému masochistickému mučeníčku, už rozhodně neuchýlím.

7 trpaslíků (2004) odpad!

20.9. jsem se nechtěně uchýlila k masochistickým hrátkám a nechala se dobrovolně celých 95 minut mučit tímto skvostem německé kinematografie a protože jsem toho zřejmě neměla dost, poté jsem si pustila Blbý a ještě blbější o tom jak se potkali a můžu Vám hrdě říct, že kdybych tyhle dva filmy nepotkala já, tak by můj život nebyl o nic bohatší ani chudší, než je.

Bílý oleandr (2002)

Tak tenhle film se u mě minul účinkem, tenhle film vás buď chytne za srdce, koule, nebo jiný důležitý orgán, ale mě tedy nechytl vůbec za nic. Jediným člověkem, kterému jsem jeho roli věřila, byla ta první pěstounka. Taková klasická hloupoučká prostinká americká matka, alá karavan, které se po závislosti na všem na čem jen závislý být lze ,upnula k bohu a k vyšukávání si toho zbytku mozku s dalším z řady maníků a to bylo milí přátelé všechno. Nevěřila jsem ani Michelle Pfeiffer, ani Alison Lohman a nejvíc jsem to nevěřila Renée Zellweger, ta role jí vůbec nesedla a já jen čekala, že hbitě vyskočí z postele a řekne, že to s tou tubou prášků byl jen špás. S přibývajícím časem se film vlekl jako těhotná kočka, očekávající první vrh koťat a na konci jsem byla tak neskutečně ráda, že už je konec, že si to lidé, kteří tenhle film vychvalují do nebes, ani neumí představit. Vždyť tam vůbec nebyla vykreslana psychologie postav, všechny postavy byly tak oploštěné, že jsem si k žádné z nich nedokázala vytvořit vztah, natož s některou sympatizovat.

Studoval jsem FLE (2005) (amatérský film)

Ahá, tak takhle se na to musí, od lesa. Tak už v tom mám jasno prečo mě z vejšky vylili, nenašla jsem si to správné klíčové slovo.

Já, padouch (2010)

Jé, tak oni už o mě natočili dokonce animák, Gru taky ke třem princeznám přišel, jak slepej k houslím a jak mu to nakonec s nima šlo.

Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)

V tomto zpracování Příběhů obyčejného šílenství, na mě scény působí vtipněji a tak nějak více promyšleněji, přesto je hra na rozdíl od filmového zpracování taková brutálnější a celá v celém svém kontextu působí, tak nějak depresivně, surově, ale nějakým šíleným způsobem i krásně. Naprosto zde exceluje Ivan Trojan, ostatní zde tak nějak ustupují do pozadí, až na paní Divíškovou s panem Krobotem. Jako první jsem kdysi viděla film a tenkrát mě tam hrozně okouzlila Zuzana Šulajová, jako Jana pro mě byla víc sympatická a taková více lidská. Obě dvě zpracování hodnotím 5 hvězdičkami, protože obě zpracování na člověka působí úplně jinak.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Film na mě působí takovým více milejším a vlídnějším dojmem, víc polechtá u srdíčka, na rozdíl od stejnojmenné divadelní hry. Taky se mi zde více líbilo herecké obsazení. Pořád se nemohu rozhodnout, co se mi líbilo více, oba Příběhy obyčejného šílenství, jsou tak rozdílné a přitom vlastně stejné.

Sirotčinec (2007)

Áno mě se to líbilo a moc, udělat teď na mě někdo baf, počůrám se z toho do pyžámka. Konečně po dlouhé době horor, který má děj, člověk se u něho bojí, strach z neznáma je u mě vždycky větší a lepší, než pobíhající vidlák s motorovkou a fontány krve stříkající kolem. Jen mi byla divná ta zápletka s tou vychovatelkou, že by si nikdo nevšiml, že najednou zmizeli všichni chovanci, ale to je mnou, moc u toho přemýšlím. Jinak atmosféra hutná, že by se dala krájet, možná mohla být jen o něco kratší stopáž.

Být skinheadem (2003)

Takže si to shrňme, už si nemyslím, že skinhead = nácek, ale tak nějak to stejně vyjde nastejno, aneb pokud nemlátí lidi z rasistický důvodů, tak se pro jistotu mlátí mezi sebou, to mi na tom přišlo, jako ta největší psina, prostě tyhle lidi jsem nikdy nechápala, nepochopím a chápat ani nechci, ale aspoň je to dokument s nějakou výpovědní hodnotou.

Zamrzlá země (2005)

Shodou okolností jsem dnes dostala taky 500 ojro, tak teď budu čekat, co se mi stane, bojim bojim. Hodně zajímavý filmek, který si po právu zaslouží plnou palbu, jen mi stopáž přišla moc přemrštěná hoďka a půl by úplně stačila, ale závěr byl opravdu dotažený skvěle.