• Romantický
  • Pohádka

Šarlatové písmeno (1995)

Ráda bych dala víc, protože celková nálada filmu je dobrá, Gary klasicky skvělý, nádherná kamera a hudba perfektně sedí, ale moc mi nesedí Demi Moore, nevím, možná je to tím, že jí nemám ráda. Co je ale nejhorší a díky tomu to výš prostě nejde, je ten strašný americký konec. V knize se samozřejmě happy end nekoná, jak by také mohl, v té době a na takovém místě. Nechápu, jak to mohl tvůrce Mise dopustit.

Barevný závoj (2006)

Toto je po delší době film, který mě doslova vzal za srdce. Nádherně zachycená atmosféra doby, veškeré citové projevy a hlavně proměny obou hlavních představitelů perfektně zahrané, velmi uvěřitelné. Málokdy se ve filmu (ještě méně v americkém) v tomto směru nesklouzne k patetičnosti, až k přesládlosti. Tady to Američané, i když v koprodukci, zvládli bravurně. Norton i Watts jsou skvělí a vše dokresluje úžasná hudba. Kouzlo!!!

Takový jsem byl (1999)

Musím naprosto souhlasit s Rexem. Filmu se nedá nic vytknout, pěkně natočené i zahrané, krásné exteriéry, ale nějak mě to nechytlo u srdce. Takové vlažné, nevtáhlo mě to do děje. Trochu lepší 3***.

Tajemství Sahary (1988) (seriál)

Tento seriál opravdu není nic zvláštního, ale hudba zde dělá opravdu hodně. Opět nádhera z pera Ennia Morriconeho.

Profesionál (1981)

Film, ke kterému se po čase vždy ráda vrátím a který se mi líbí pokaždé možná ještě o trochu víc. Skvělý příběh, scénář, herci a hlavně nádherná hudba. Belmondo je tady skvělý a ten konec... Paráda!

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Musím souhlasit s Marci, že úvodní klip je opravdu chuťovka. Dívat se na Edwarda Ferrarse - to je totiž pokaždé první role, kterou si v souvislosti s Hugh Grantem představím - v přestrojení za popovou hvězdu 80. let, to jednoduše nejde se nesmát. Ale pak už to je taková typická limonádka, sem tam povedený vtípek a já navíc nějak nemusím Drew. Takže 3***.

Čtyřhra (2001)

Četla jsem recenze na tento film před jeho shlédnutím, ale nechtěla jsem jim věřit. Měla jsem! Film by mohl nabídnout spoustu komických situací, ale kdybych si to nepřečetla, vůbec bych nepochopila, že to je komedie. Kdyby tam nehrál jednu z hlavních rolí Colin Firth, vůbec bych to nedokoukala a ty dvě hvězdičky patří jen jemu.

Lady Chatterley (2006)

D. H. Lawrence se zcela jistě obrací v hrobě, o tom jsem skálopevně přesvědčena. Při sledování filmu jsem měla od začátku do konce pocit, že jak tvůrci, tak herci naprosto všech rolí knižní předlohu snad nikdy nečetli. Děj se v základní dějové linii sice neodchyluje příliš od knihy, přesto ale vyznívá úplně jinak, než by podle mého měl a v průběhu filmu jsem se nemohla zbavit dojmu, že jde o jakýsi studený, strohý dokument, který je rozsekaný do spousty malých částí, v kterých hlavní představitelé pouze chladně plní rozkazy řežisérky. Měla jsem to štěstí a nebo možná, vzhledem k tomuto filmu, smůlu, že jsem dříve viděla britskou verzi z roku 1993 a nemohu neporovnávat. Starší verze je naplněna city a vášněmi, což se o této nedá říci ani v nejmenším. Hajný Mellors (tady Parkin) je vznětlivý, vášnivý, energický a to Jean-Louis Coullo'ch rozhodně není, alespoň tady tedy ne. A Connie má být zpočátku nejistá mladá dáma svázaná konvencemi, nešťastná ve svém postavení, která ale s Mellorsem najde samu sebe a odhodí veškerý stud a pochyby a vrhne se do vášnivého vztahu se svým podřízeným. A u Mariny Hands jsem nic tomu podobné nezaznamenala. Neustále mi připadala jak malá školačka, která jen kulí oči a přihlouple se usmívá a nesměle cupitá kolem hajného. O siru Cliffordovi ani nemluvím, z rozmazleného, ukňouraného, věčně nespokojeného a sobeckého manžela tady nebylo v podstatě nic a jeho ošetřovatelka paní Boltonová zde neměla téměř žádný prostor, což je škoda. O Francouzích se říká, že jsou mistry v umění milovat. Po tomto "filmovém zážitku" o tom ale vážně začínám pochybovat. Zde je Angličané naprosto trumfli.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Viděla jsem první díl této komedie a nijak moc mě nezaujal, nebýt docela slušného výkonu R. de Nira. Takže by mě ani nenapadlo sledovat pokračování, kdybych si nepřečetla, že Gregovi rodiče hrají B. Streisand a D. Hoffman. A kupodivu, díky nim, je tato dvojka o hodně lepší než její předchůdce, je tam opravdu pár skvělých fórů, kterým jsem se nahlas zasmála. A výkon R. de Nira zůstává proti těmto dvěma v pozadí, což mě docela překvapilo. Ale je to tak. Jeho permanentní "škleb" a podezíravý pohled, známý už z prvního dílu, tak trochu nudí a nepřináší nic nového. Celkově je ale toto pokračování povedenější, než jednička.

Koktejl (1988)

Na film jsem se podívala po mnoha letech, v paměti s nejasnou vzpomínkou slušného romantického filmu, ale celé téměř dvě hodiny jsem čekala marně na nějaký zázrak. Tom Cruise mě nikdy jako herec příliš nezaujal, tímto filmem se mé mínění o něm jen potvrdilo, děj nudný, film nemá tah, jediné, co je na tomto filmu pozitivní a působí věrohodně, je výkon Bryana Browna. A to je trochu málo...