Jaká je móda? (1959)

Těžko hodnotit padesát roků starý propagační dokument o módě, ale sovětský koupací oblek a dederónská modelka-důchodkyně si nějakou tu rudou hvězdu určitě zaslouží.

Pražské léto 1965 (1965)

Ve zlatých šedesátkách vypadala i ta blbá spartakiáda ve filmu tak nějak zajímavěji. A nejen zásluhou Papoucha.

Hodina života (1981) odpad!

Hodinu života mě ta kravina stála, než mi došlo, že je to zbytečně zabitý čas. Šustění Rudého práva jsem si kdysi užil ažaž.

Vánoce u Matěnů (1976) (TV film)

Jednou jsem se fakt nahlas zasmál, tak nebudu troškařit. A toho zloděje prý pak chytli na kachní farmě, ale to se už do téhle taškařice nevešlo.

Král psanec (2018)

Chudák Eda druhák. A to ho ještě čekal Bannockburn a jízda na rozžhavený železný tyči.

Na startu je delfín (1974)

Docela dívatelný film, který byl pro mě zajímavý účastí Milady Ježkové a Vlasty Třešňáka. Ale předabování Miládky je skoro zločin!

Julek (1979)

Když si odmyslím ty úvodní a závěrečné Radovanovy politické žvásty, tak to byl takový skoro průměrný film o dětství jednoho kluka za C. K. mocnářství.

Vánoce v Conway (2013) (TV film)

Taky jsem kdysi manželce sehnal ruské kolo. Ukrajinu.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Dobrý nářez: nenudil jsem se ani chvilku a to se mi často nestává. Akorát mě trochu iritovala ta Rileyina paruka, ale tak strašný jak v dederónských indiánkách to zase nebylo.

Příběh Austrálie (2013) (seriál)

Vynikající seriál, kterému bych klidně dal plný počet, kdyby mi v té neskonalé oslavě australského národa něco nechybělo. Například to, že od diskriminačních praktik vůči Aboridžincům bylo upuštěno až v 60. letech 20. století, pozemková práva jim byla přiznána v 70. letech, dřívější křivdy uznány v 80. letech, původní držba území uznána soudy v 90. letech a omluva premiéra přišla až v roce 2008 poté, co jeho předchůdce takové prohlášení odmítl učinit.