Překvapení pana Milberryho (1988) (TV film)

Okamžitě mezi herce dopište Dagmar Čárovou! Krásně se na ni dívalo a byla ozdobou celého filmu. Howgh!

Quadrophenia (1979)

"Je úplně jedno, kde seš. Všude se najde nějakej pičus, co chce prudit."

Svědkové Putinovi (2018)

"Za pět let se může v Rusku změnit všechno, ale za dvě stě let vůbec nic. Ty ohromné dálavy a k tomu ta psychologie otroků. Většina z lidí chce otěže a vůdce. A řeky laciné pálenky..." Irina Vasiljevová

Maska démona (1960)

Doktor Kurvajan, Moldávie pár verst od Moskvy, netopýr s rozpětím křídel jak orel kamčatský... Neměl náhodou Jára Cimrman v Itálii nějaké potomky?

Dlouhé loučení (1973)

Rozevlátá kravina, ve které bylo skoro všechno jinak (a hůř) než v knižní předloze. Ještěže se toho Raymond Chandler nedožil.

Tajný Versailles Marie Antoinetty (2018) (TV film)

Ten, kdo psal ten obsah nahoře, zřejmě dokument neviděl. Osudy Marie Antoinetty jsou v něm logicky popsány jen do 5.10.1789, kdy si pro ni a její královskou rodinu přišly do Versailles hladové pařížské ženy (a chlapi za ně převlečení) a přinutily je všechny přesídlit do Paříže. Do Versailles se pak už Marie Antoinetta nikdy nevrátila.

Flying Elephants (1928)

To jsem netušil, že se Laurel a Hardy seznámili už v pravěku na přehlídce Miss Mezolit.

Pašerák (2018)

Jediný, co mě ve filmu fakt zaujalo, byla ta vysoká tančící černoška ve žlutých plavkách. A Clinta zřejmě taky, když jí stařeckým pařátem šmátral po zadku.