Hořká láska (1958)

Trochu se divím zdejšímu poměrně vysokému hodnocení tohohle filmu, protože už v době jeho vzniku si z něho na Barrandově dělali srandu a přezdívali ho "Kulak v gipsu."

Pasťák (1968)

Tenhle film není žádné umělecké veledílo, ale je třeba přiznat, že míra jeho bezútěšnosti a depresivnosti je na český film krajně nezvyklá.

Archa bláznů aneb Vyprávění z konce života (1970)

Film je zajímavý svým "hereckým" obsazením: kromě pár neznámých herců a začínajícího písničkáře v něm učinkovali opilci z pražských hospod, přestárlí důchodci a fyzicky postižení lidé.

Kateřina a její děti (1970)

Je neuvěřitelné, že kvůli tomuhle apolitickému filmu nemohl režisér Václav Gajer osm roků nic natočit a potom mu milostivě dovolili jen pár dětských filmů.

Ucho (1970)

Tenhle skvělý film je vlastně takový reálný protějšek vylhaných filmových týdeníků, novinových článků a projevů papalášů z padesátých let minulého století. A jak řekl jakýsi už normalizační papaláš: "...k docílení tohoto záměru se používá všech prostředků obvyklých v některých filmech západního typu jako je James Bond, ale s daleko rafinovanějším a uměleckým provedením."

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

Celkem průměrný film, který je zajímavý použitím dokumentárních záběrů ze srpnové okupace Československa, natočených režisérem Janem Němcem.

V zajetí démonů 2 (2016)

Nejlepší scéna byla na konci filmu, když tahali z okna řepu Janet. Ale jinak to s duchy není žádná sranda, to vím z vlastní zkušenosti. Jednou jsem doma seděl na hajzlu a někdo mi zaťukal na dveře - fór byl v tom, že jsem byl sám v zamčeným bytě. Ale zase je fakt, že jsem měl v sobě asi 10 piv.

Cesta na Měsíc (1902)

První sci-fi crazy komedie v dějinách filmu.