Kanadská soda (2011) (pořad)

Místy zvrácené, jinak dost vtipné...

Dokonalý únik (2009)

Opravdové peklo ve filmu....nebylo to volné pokračování Muže z Acapulca? Za krásnou přírodu dávám jednu hvězdičku.

Zodiaco - Il libro perduto (2012) (seriál)

Pokračování TV seriálu Zodiaco se příliš nevyvedlo. Nekoukatelné! Strašná hudba, rozvláčný děj, poměrně nesympatický a nepříliš uvěřitelný pár protagonistů, slabý scénář i režie. Nesrovnatelné s první řadou seriálu, nemá to absolutně žádný spád ani napětí. Hvězdičku za to, že film se točil hlavně v českých exteriérech a s některými českými herci (např. M. Mejzlík nebo výborná Jana Boušková v roli agilní provozní hotelu), a dále za výborného Andreu Bosca v roli Zodiaka.

Čtyři roční období (1981)

Tak tohle byla přehlídka ztraceného času. Zdlouhavé, pomalé, o ničem. Navíc dost trapná závěrečná scéna, kdy se jeden z přátel proboří do ledu, a když ho čtyři lidé okolo vytahují, tak se neproboří...to už bylo i na mě moc.

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Malá mořská víla na japonský způsob... krásný poetický animovaný film podněcující fantazii, jako stvořený pro vánoční svátky. Nejen pro děti.:-))

Madisonské mosty (1995)

Tenhle film jsem viděla před mnoha lety v letadle. Neočekávala jsem, že mě tak dojme, přesto jsem s přestávkami brečela jako želva. Přišlo mi to trapné, tak jsem si "nenápadně" otřela oči do kapesníku a rozhlédla se kolem. Všichni, kdo se na film dívali buď vzlykali nebo alespoň posmrkávali.. :-)) Zdánlivě banální film, který je ale dost ze života, má velký emocionální náboj. Ani mi tehdy nepřišel tak dlouhý. Nevhodné pro milovníky stříleček a kick-boxu.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Výborné, pokud si chcete vyčistit hlavu. Nenáročná podívaná, ale vždy pobaví.

Válka světů (2005)

Nepatřím právě k fanouškům sci-fi, ale nechala jsem se zlákat a na film jsem se podívala. Teď už vím, že to byla chyba... Nevím, co zkritizovat dříve, jestli toporného neherce Cruise nebo absenci jakéhokoliv zajímavého příběhu nebo kýčovitý konec bez dojetí. Dávám dvě hvězdičky, a to jen proto, že to není telenovela.

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Velké očekávání....a velké zklamání. Po výtvarné stránce sice velmi působivé, ale jinak nic moc. // Po druhém shlédnutí přidávám jednu hvězdu...a začínám si zvykat na Greenawayův nezvyklý styl...

Říkadla Josefa Lady (2003) (seriál)

Výborné! Syn vydržel v jednom tahu asi polovinu říkadel a seděl jako přibitý. :-)) Záporem je snad jenom strašlivá délka DVD (cca 160 minut) a neustále se opakující znělka, která odděluje jednotlivá říkadla.