Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Celé roky si říkám, kdy konečně někdo obsadí Pitta a DiCapria do jednoho filmu, a hurá! Jsou to prostě takové historky z Hollywoodu, kde ostatně Quentin žije celý život. Takové Malostranské povídky na steroidech. Někdy mě trochu štve, jak si Quentin jede tu svou paralelní realitu, ale na druhou stranu, tady se mi to dost líbilo, jak to padouchům zostra natřel.  Jo a taky je tam Brad Pitt bez trička, a i přes svůj pokročilý věk si to pořád může dovolit.

Šprtky to chtěj taky (2019)

Další film, u kterého nechápu místní hodnocení v modrých číslech. V rámci žánru naprosto boží film. Včetně soundtracku.

Film o filmu Osvícení (1980) (TV film)

Milý film o tom, jak to vypadalo v zákulisí při natáčení The Shining. Jednak moc prima vidět Kubricka a celý jeho tým při práci, a pak také potěšila upřímná zpověď Shelley Duvall, jak byla vystresovaná a Kubrick jí pushoval, až byla na pokraji zhroucení. To dneska od herců ve filmech o filmu neslyšíte, všichni akorát říkají, jak to bylo skvělé a jak si to užili, což je neskonalá nuda. A možná teda taky už málokterý režisér má podobný přístup jako Kubrick.

Interview s upírem (1994)

Můj TOP 3 film o upírech s LGBT tématikou. Měla jsem ten film ráda už jako dítě, a pamatuju si, jak jsem přemýšlela nad tím, jak to udělali s Kirsten Dunst, že je najednou tak malá, protože zrovna minulý týden byla ve Spidermanovi a kromě velikosti vypadá pořád úplně stejně. Až po nějaké době jsem zjistila, že to byla dětská role a nikoliv CG. Dodnes si cením, tak triky v tom filmu jsou minimalistické a u některých upírských těžko odlišit, co je makeup, a co je trik. To, že mám ráda Brada Pitta asi netřeba zmiňovat. A dost mě překvapuje, že nikdy nevznikl sequel, přestože ten závěr k tomu zcela vybízí. Možná počkají ještě pár desítek let, aby bylo co vyprávět, přece jen z pohledu upíra nějakých ani ne třicet let je jako mrknutí oka.

Příchozí (2016)

Krásné, něžné, takové ze života... O lásce a jazyku, jak nás obojí definuje a posouvá. A dechberoucí Amy Adams, která je tam úplně obyčejná, a přesto naprosto famózní a úchvatná.

Podfu(c)k (2000)

Neuvěřitelná jízda jako žádná jiná! Celá stopáž uteče jako 5 minut a já bych chtěla ještě! Vtipný, chytrý, a má to tempo. Za mně podobná chuťovka jako třeba Trainspotting, ale jen o pár let později s trochu jinýma sígrama.

Dámský gambit (2020) (seriál)

Začátek v sirotčinci mě strhl, později už to bylo o poznání nudnější. Chvílemi mě iritovala přehnaná afektovanost Anyi Taylor-Joy, na druhou stranu mi učarovaly kostýmy i výprava, tak se na to většinu času hezky koukalo. A jen tak offtopic - dost mě překvapilo, jak ten kluk z Lásky nebeské vyrostl, a přesto má naprosto stejný obličej!

Nikdo (2021)

Celkem milý akčňák o probuzení hrdiny, kde bychom to nečekali. Bob Odenkirk v roli, kde bychom ho nečekali, dělá všechny ty výpady, kope a sází víc ran, než vtípků. A i tak se to celé nebere moc vážně, což mi přišlo osvěžující.

Neville Longbottom and The Black Witch (2019) (amatérský film)

Hodně se mi líbila scéna z nemocnice, která byla v oficiálních filmech zcela vynechaná. Akorát tam trochu hapruje ta zápletka s mučením, s Bartym Skrkem a jejich odhalením... A taky ta snaha stylizovat Belatrix do podoby po útěku z Azkabanu a zkusit napodobit Helen Bonham Carter. To je těžký kalibr. Ocenila bych, kdyby tvůrci filmu šli svou cestou, než napodobovat nenapodobitelné. Efekty a editorská práce jsou nicméně na vysoké úrovni.

Tenet (2020)

Skvělé obsazení, zajímavé lokace, akorát... Příběh o ničem. Známý akčńákový model - hlavní hrdina se snaží zachránit svět v bojí proti mocnému a bohatému Rusovi, který kšeftuje s žádoucí komoditou. A samozřejmě se zamiluje do jeho ženy (kterou vůbec nezná, a v běžném životě by mu na ní asi nezáleželo) - zasazený do ozvlašťněného prostředí, kde se různě hýbe s časem. Sledovat dve a půl hodiny někoho, u koho není jasné, o co mu vlastně jde a jaký je jeho motiv? Už ne, prosím.