Hora mezi námi (2017)

Část o přežití v mrazivé divočině nepřinesla nic nového, ale to drama odehrávající se poté pro mě vystřelilo film ke čtyřem hvězdám. Kate Winslet miluju a mohla bych se na ni dívat v čemkoliv.

Rambo: První krev (1982)

Zdařilý film podávající zprávu o tom, jak v Americe nedobře fungovala péče o válečné veterány. Aneb jak to vypadá, když se jeden topí ve své PTSD a ani ho nenechají jít do restaurace.

Atlas mraků (2012)

Viděla jsem tento film znovu po deseti letech od jeho vzniku a fakt, že jsem jsi nepamatovala, že jsem ho viděla mě utvrzuje v tom, že se nejedná o nadčasové dílo, které zanechá v časoprostoru hlubokou stopu (jak ostatně naznačují postavy). Jednotlivé příběhy a postavy byly díky solidnímu herectví často zajímavé. Ale pokud jsou jednotlivosti zajímavější než celek, kterému chybí katarze a smysl, vyzní to poněkud naprázdno. Bohužel to prázdno trvá tři hodiny. Aspoň bylo zábavné hádat, kdo je pod kterou tu méně a tu více zdařilejší maskou.

Monstrum (2022) (seriál)

Neříkám, že to je špatně natočené, že má Netflix prachy víme, ale ten bulvární nádech mě u těchto tvůrců daleko více sedl u jejich American Horror Stories. U te fikce se ta fascinace brutalitou a krví nějak snese. Evan Peters je rozhodně dobrá volba, vyšinuté jedince má ze zmíněného seriálu natrénované. Nemohu se ubránit srovnání s britským Des - podobné téma masového vraha, který zabíjel kluky, ale britští tvůrčí to zvládli ve třech nášlapných dílech a bez glorifikace násilí. Za mně mnohem zajímavější než celý Dahmer a takřka bez kapky krve. Kde je na můj vkus toho násilí až až. Ale tak asi o to jde, a někteří diváci se rádi podívají.

BANGER. (2022)

Kobry a užovky z pražské rapové scény. Progresivní kamera a střih, dynamická ústřední dvojice a pro mě naprosto odpudivá hudba, ale to k tomu asi patří. Podařené.

Opuštěný (2022) (seriál)

Takové trochu vykradené... Kousek rakoviny pro kámoše hlavního hrdiny, jako v Sexu ve městě, bohatá panička, která je trochu mimo a trochu zábavná, ale na Karren z Willa a Grace stejně nemá... Barney,kterej je najednou gay a chce mít partnera, ale herecky je to pořád stejné... A pak všechna ta klišé o gayích... Nevadilo by mi, kdyby to bylo trochu odvážnější.

Klan Gucci (2021)

Intriky, zrady, pozlatko, sex, móda a ubrečení chlapi -  vsechno, co se tak dá čekat od italské rodinky. Cely film tahnou herecké výkony, jinak je to docela nuda.

Men (2022)

Midsommer po anglicku. Britsommar. Taková rozchodová balada s krásnou kamerou, hudbou a lokacemi. A že se tam stírá realita a fikce? To je v rámci žánru v pořádku.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Po letech si pouštím celý seriál znovu a rozpomínám se, proč jsem ze své paměti poněkud vytěsnila 4. a 5. sérii.  První série přináší neotrelou zápletku a zábavné postavy i jejich skupinovou dynamiku a je radost se dívat, druhá série je potom víc o povstání hrdiny a třetí už lehce pokulhává s odchodem některých postav a příchodem nových. Kdyby to tady skončilo nic by se nestalo. Za mne postava Rudyho nemůže nikdy nahradit Nathana v roli třídního šaška a imbecila. Jednak proto, že herec vypadá na 40 a toho mladého delikventa mu nevěřím, a pak postava představující ztělesněnou poruchu osobnosti nějak nemůže být sympatická. Se čtvrtou sérii přichází nové nesympatické tváře, skupinova dynamika se zúží na otázku - kdo se s kým vyspí, a když se ukáže, že velká část zápletky je skutečně založena na prezenci a absenci penisu, nezbývá než si zakroutit hlavou. Pátá série občas chytne dech, a občas si jen tak funí v závěsu, a kromě babči pletoucí svetry budoucnosti neukazuje nic, co bychom neviděli dříve v lepším zpracování. Až se po letech třeba zase jednou podívám, zapíchnu to odchodem Nathana, tam to pro mě osobně končí a není potřeba se dál trápit.