Tetsuo (1989)

Cyberpunkový filmový experiment o změně člověka v kovové monstrum vyvolává fascinaci a zároveň silný pocit hnusu a odporu. Ruční kamera, frenetický střih, atakující hudba a samotná zobrazovaná zvěrstva dělají z filmu i přes jeho krátkou stopáž místy takřka nesnesitelný zážitek.

Ztraceni ve vesmíru (1998)

Dvě za prvních řekněme 20 minut. ty mě docela nadchly. Ale to co se z filmu stane pak... Škoda. Docela jsem Hurta s Oldmanem litoval, k čemu se to propůjčili.

Koření života (2007)

Nic náročného, ale na deštivé sobotní odpoledne docela milé romanticky-kulinářské pohlazení po duši.

Krev zmizelého (2006) (seriál)

Teď sio připadám trochu nespravedlivě... Filmu jsem dal také po 3 hvězdičkách, ale po 3 tznačně solidních a veskrze zasloužených hvězdách, protože epické dílo takových rozměrů si je jistě zaslouží. Na "prodlouženou" verzi jsem se upřímně těšil, ale o to víc jsem jí byl zklamán. Zbytečné natahování, jalové scény a občas pocit trapnosti (ne, Jan Kačer tohle dělat opravdu neměl...)

Now (1965)

Now *** (Kuba 1965) *** Scénář a režie: Santiago Alvaréz *** Hudba: píseň Hava Nagila, píseň Now *** Jazyk: Angličtina *** Cca 5 minut *** Montážní dokument se zaměřuje na boj amerických černochů za lidská práva. Krátké záběry a fotografie se v dynamickém střihu prolínají a zintenzivňují tak dojem z filmu.

Poslední večeře (1976)

Poslední večeře (La última cena) aka The Last Supper *** (Kuba 1976) *** Režie: Tomás Gutiérrez Alea *** Scénář: Tomás Gutiérrez Alea,Maria Eugenia Haya,Constante Diego (dialogy), podle novely Morena Fraginalse *** Kamera: Mario García Joya *** Hudba: Leo Brouwer *** Střih: Nelson Rodríguez *** Hrají: Mario Acea, Mario Balmaseda,Francisco Borroto, Samuel Claxton, Andrés Cortina, José Díaz, Leandro M. Espinosa, Luis Alberto García, Julio Hernandez *** Jazyk: Španělština *** 120 minut *** Působivý film zaujme zejména výtvarnou stránkou a i přes svou délku působí relativně živě.

Valentýn (2002)

Buenos Aires na konci 60. let. Očima devítiletého Valentina žijícího se svou babičkou pozorujeme jeho okolí, jeho přátele, dozvídáme se o jeho snech. Kromě laskavého pohledu (a komentáře) hlavního hrdiny se tu však řeší závažnější témata, jako jsou problémy v rodině a antisemitismus. Vedle poutavé práce s kamerou zaujme použití voice-over komentáře a místy i sebeuvědomování si filmu.

Balada pro banditu (1978)

Hlavně kvůli té hudbě. Jinak mi to příliš připomínalo Jesuse ze 70. let, ale ani náhodou to nedosahuje jeho úrovně.