Na každém kilometru (1969) (seriál)

V 70. rokoch sme to poctivo a s napetim sledovali a nemohli dockat dalsieho dielu ako ziaci ZDS alebo stredoskolski studenti. Hitom tu bola uvodna piesen v podani IVANA KRAJICKA - Straz ma na kazdom kilometri. Serial dost realisticky popisoval boj bulharskych partizanov s nacistami za II. svetovej vojny a na vtedajsu dobu bol dost politicky upraveny. Hlavnym hrdinom bol herec STEFAN DANAILOV a velmi dobre mu tam sekundoval po slovensky - MITO BOMBA.

Pesničky z Repete (1983) (pořad)

Znacka - REPETE - to je neprekonatelny zabavac a konferncier - IVAN KRAJICEK. Skoda, ze tak skoro odisiel do hudobno - kulturneho neba. Velmi dobre si spominam na ich vtipne scenky najme so ZOROU KOLINSKOU a dalsimi spevakmi, ktorych v 90. rokoch vytiahol naspet na hudobnu scenu. Spomeniem najme - KAZIKA, LAIFEROVU, GRUNA, VOLEJNICKOVU, WEITERA, MAZIKOVU, VASEKA, STASAKA, KOCIANOVU, KONARIKA, SZABOVU, TICHU, ONOVU, SVERCELOVU, OLLARYOVU a dalsich. Pametam si, ze v tychto rokoch ich brala najme starsia a stredna generacia a ich najme slovenske pesnicky zaplavovali a osviezovali nase slovenske kulturaky, radio a TV. Doplnam par ukazok - http://www.youtube.com/watch?v=2wbMs9MB3Gc&feature=relmfu a http://www.youtube.com/watch?v=0zSBhwXHRHA&feature=relmfu

Kapura (2004) (pořad)

Vyborny televizny porad propagujuci nase folklorne subory, hudbu, spev a tanec po regionoch Slovenska. Medzi nase popredne by som vyzdvihol folklorne subory - RASLAVICAN s LH Stana Balaza, SARISAN, ZELEZIAR, ZAMUTOVCAN, MAGURA, VRANOVCAN, TOPLAN, DATELINKA - Ondreja Molotu z Detvy, STAVBAR, JANOSIK, EKONOM a vela dalsich. Takmer by som zabudol na nase velke ludove telesa ako SLUK a LUCNICA. Velke diky im patri za pokracovanie v tychto ludovych tradiciach a ich propagovani po festivaloch na Slovensku ale aj zahranici. + Videoarchiv - http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/622?date=01.03.2014

Mišo (1979) (TV film)

Ako stale vyborne herecke kreacie Jozka Kronera. Jemu tieto postavy z dedinskeho prostredia ako by boli site na mieru. Vyborne mu pri tom sekundovali Krajicek, Pietor, Zuzka Kronerova, Polonyi. Najlepsia bola scena ako pan sluzny volal s budikom ci sa mozu zobrat - Jozko + Zuzka. Ukazka z ich hostenia - http://www.youtube.com/watch?v=UJutnlibvqQ&feature=plcp. Podobne dobry film s Jozkom Kronerom odporucam - SVAKO RAGAN - http://www.csfd.cz/film/29293-svako-ragan/ a nezabudnutelne sceny z kolotoca a zabijacky.

Bláznivý sex (1973)

V tomto poviedkovom filme majstrovsky zaujal svojim stvarnenim sirokej skaly roznorodych postav - GIANCARLO GIANINI. Podla mna uz v tychto rokoch sa prejavil ako vyborny europsky herec aj s komedialnou strankou veci. Popri nom mu tam tento dej skraslovala pekna LAURA ANTONELLI, ktorej eroticky sexsymbol v 70. - 80. rokoch nemoze nikto zobrat. - http://www.youtube.com/watch?v=xlOeIR2KM0I

Dědictví Ferramontiů (1976)

Vyborny herecky vykon Antonyho Quinna, ocarujuca a krasna Dominique Sanda, svihacky milenec - nestarnuci Fabio Testi a to vsetko doplnene krasnymi dobovymi kostymami a hudbou pana skladatela Ennio Morricone. To vsetko vo vas vyvola pekny umelecky zazitok na ktory si spominam ked som to prvykrat videl ako student v 70. rokoch v kine na sirokom alebo dokonca 70 mm premietani s dokonalym stereo zvukom. Oproti sucasnom pozerani na TV alebo monitori PC takyto zazitok nikdy nedosiahneme. Zde ukazka - http://www.youtube.com/watch?v=0LgHgRINpNs

Pátá ofenzíva: Bitva o Sutjesku (1973)

Po Bitke na Neretve - http://www.csfd.cz/film/16639-bitva-na-neretve/ druhy najlepsi vojensky juhoslovansky film, ktory velmi realisticky ukazuje tazky zivot a boje partizanov proti nacistom za II. sv. vojny. Zisla sa tu cela juhoslovanska herecka elita na cele s charizmatickym RICHARDOM BURTONOM v ulohe TITA. Aj tento film ocenujem 5. hviezdami a zaradujem do zlatej vojenskej filmovej edicie - http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=MbpR7p_vaWA

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Velmi realisticky, mozem povedat aj najlepsi vojensky film po velmi urodnych filmovych 60. - 80. rokoch so starou hereckou americkou skolou ako Fonda, Coburn, Bronson a vela dalsich. Ocenujem na nom velkolepu filmovu vypravu, realisticke vykreslenie pribehu, kvalitny zvuk, bojova kamera a kvalitny vykon sucasnych dobrych hercov ako Hanks, Sizemore, Damon. Preto ho ocenujem az 5 hviezdickami a odporucam ho zaradit do zlatej vojenskej filmovej edicie.