Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

zda sa mi, ze tento film bol natoceny skor ako WINNETOU I, kde sa iba tito dvaja hrdinovia spoznali a zbratali. Ale to nevadi aj tak reziserovi sa podarilo spravit seriu dobrych mayoviek na filmove platno. Ako ziak som si nevedel predstavit aby som ich nevidel na filmovom platne v kine vzdy v nedelu to premietali o 15 hod. este na 16 mm filme a s prestavkou na vymenu filmovych kotucov + krasna uvodna hudba - http://www.youtube.com/watch?v=4OtZo4aaA2Q + fotografie - http://www.google.sk/search?q=Poklad+na+Striebornom+jazere&hl=sk&safe=off&rls=com.microsoft:sk:IE-SearchBox&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=93AeUNPeO4_usgaDjoDIAg&ved=0CGYQsAQ&biw=1259&bih=764

Sváko Ragan (1976) (TV film)

Excelentny 3 - dielny film z kopaniciarskeho prostredia s nezabudnutelnym Jozkom Kronerom pod reziou Martina Tapaka a hudbou Svetozara Stracinu. Vyborna zmes humornych pribehov v roznych prostrediach kde sa SVAKO RAGAN pohyboval. Tymto hercom co su tam obsadeni su tieto postavy ako site na telo. Vyborne RAGANOVI pritom pomahali cigan Krajicek, stryco Marcin, novinar Docolomansky, Pietor, mlady Bednarik. Teraz nezabudnutelne sceny - http://www.youtube.com/watch?v=NSK6TNgPCG0

Profesionálové (2008) (seriál)

vyborny slovensky serial komercnej televizie, vtipny, sucasny, celkom pekne popisuje policajne prostredie a prevaznu ich obec, vyborne herecke postavy ako BOBOR, HURKA, MINO a ich predstavitelia, jedinecne ich hlasky ako - NEBICKO V PAPULKE, NEDRAZDI HADA BOSOU NOHOU, /KOLKO PLATIM ? 100 euri - to vela - ta 50/, TY DEBIL a vela dalsich, vid. - http://profesionali.joj.sk/profesionali-epizody/strana-5.html

Divina creatura (1975)

Dalsi z filmov historickych s dobovymi kostymami, komornym pribehom, vybornym hereckym obsadenim v popredi s mladou a krasnou LAUROU ANTONELLI. Tato v tomto filme predviedla pikantnu scenu v ktorej ukazala v krasnej leziacej polohe svoje krasne telo. Inac v ponurom pribehu o milostnom trojuholniku hlavnej predstavitelke vyborne sekundovali STAMP a MASTROIANNI. To vsetko bolo vyborne zastresene hudbou Ennio Morricone. Dalsiu jemne pikantnu video scenu najdeme tu - http://cinemacuts.com/2010/04/24/divina-creatura/

Osvobození (1969)

Podla mojho nazoru najlepsi vojensky film byvaleho CCCP. Tu sa pan reziser OZEROV ukazal ako majster robenia bojoveho filmu z II. svetovej vojny z pohladu sovietov. Je pravda, ze bol politicky upraveny vtedajsiemu rezimu. Ako ziaci ZDS vzdy sme sa tesili ak bol nejaky statny sviatok tak sa povinne v ramci vyucovania islo na farebny sirokouhly sovietsky film a tym bol prevazne - OSLOBODENIE, vid. ukazka s modernym hudobnym podmazom - http://www.youtube.com/watch?v=MV7Nt3QQyWI

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Hoci po prevrate v roku 1989 ho nova vladnuca demokracia zatracovala a stale zatracuje je to a aj bude nadalej najlepsi detektivno - spionazny socialisticky serial v Ceskoslovensku. Reziserovi SEQUENSOVI sa to podarilo na velmi dobrej odbornej, hereckej, dejovej urovni na vtedajsie pomery. Hlavny predstavitel, ktory to zahral excelentne - VLADIMIR BRABEC si vsetky tie vytky odniesol a stale je zato zatracovany. Slavna serialova zvucka - http://www.youtube.com/watch?v=n4j-6DIvT5E a nazory hercov na serial po 35 rokoch - http://www.cas.sk/clanok/189419/30-pripadov-majora-zemana-preco-herci-serial-preklinaju.html

Pan Wolodyjowski (1969)

Film nasho mladi - pekny, farebny, širokouhly , množstvo šermiarskych subojov, jazdy na koni, peknych dievcat - Brylskej a Zawadzkej, paradnych dobovych kostymov, vybornej Killarovej hudby, zaujimaveho historickeho deja a na zaver nepredstavitelny pan herec - TADEUSZ LOMNICKY a DANIEL OLBRYCHSKI, ktory neskor obrati kabat. No nesli by ste na taky film aj teraz ?! Trochu si to pripomenieme - http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=mD4EQmUEk3w

Vlčie diery (1948)

Janosik - Palo Bielik tu predviedol svoje majstrovstvo ako byvaly vojnovy dokumentarista a to iba 3 roky po vojne. Tu ukazal pre nasledovnikov ako sa maju robit filmy. Ma to myslienku, dej, povstalecku atmosferu, vyborni herci ako Budsky, Ponicanova, Huba, Jamnicky, Adamcik a dalsi. Mozno aj prve trikove zabery s kamerou. V dejovej linii ma zaujal konflikt dvoch bratov, koli urazu aj dievcatu a ako to jeden poriesil a zastavil postup nemeckych tankov udolim. Dejom filmu sa neustale nesie to bojove odhodlanie slovenskeho ludu v boji proti fasizmu v Slovenskom narodnom povstani - SNP. Film patri do zlateho slovenskeho filmoveho fondu. Ukazky - http://www.youtube.com/watch?v=SFYEUraQmpA a http://www.youtube.com/watch?v=78FupG7NrSM