Na plný plyn (2003)

Na drama jsou hrdinové příliš "comicsoví", na comics je film zas až příliš realistický a s nulovým nadhledem.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Na to, že do něj vrazili zhruba o třicet miliónů dolarů víc než do původního "Masakru", je to dost bída. Kromě povedené černobílé scénky na začátku a na konci mi přišly všechny změny k horšímu (ani ta slepice nebyla v kleci :-)) Prostě jen vyvražďovací videoklip s nadprůměrnou dávkou brutality.

Wilbur se chce zabít (2002)

"Italština" sice byla lepší, ale i tady je několik pěkných míst a několik dobrých herců (má oblíbená Shirley Henderson a Mads Mikkelsen, který byl skvělý už v "Blikajících světlech"). Jako celek je to ovšem trochu nuda.

Drž hubu! (2003)

Vcelku slušná zábava "starého typu". V tom současném úhoru francouzských komedií mi ale přijde jen jako jednooká mezi slepými.

Smradi (2002)

Vzhledem k profláklému tématu to dopadlo ještě relativně slušně. Trojan se Špalkovou dokázali film zvěrohodnit a přebili i některé "umělecké vložky" pana režiséra.

Kameňák 2 (2004)

Jednu hvězdičku dávám za to, že jsem se asi dvěma vtipům zasmál (a pak se rozhlížel, jestli mě při tom někdo neviděl).

21 gramů (2003)

Pro mne nejlepší na 21 gramech je, že Inárritu dokázal věrohodně zpracovat to strašně profláknuté téma zločinu a pomsty, o kterém jsem si myslel, že ho různí vandammové a lundgrenové definitivně rozmělnili na prach. Naomi Watts je úžasná (stejně jako v Mulholland Drive), Benicio Del Toro skvělý a nevadí mi ani Sean Penn (podle mne lepší než v oceňovanějším Mystic River). Pět hvězdiček nedávám pro na můj vkus až přílišné "tlačení na pilu". Málokdy jsem se cítil tak citově vydíraný (Lars Von Trier se mnou ani nehne). Místy mi bylo dokonce špatně od žaludku (ale mám dvě dcery, tak jsem se do toho asi trochu příliš vžil).

Kdo to tam zpívá (1980)

Jeden ze snímků, který ze mě udělal zřejmě doživotního fanouška jugoslávských filmů.

Tromeo a Julie (1996)

Filmy studia Troma jsou přímo vzornými reprezentanty kategorie "trashových komedií". Nic pro příznivce decentního nebo nedejbože snad dokonce intelektuálního humoru. Lloyd Kaufman se moc nemaže s tím, jestli herci umí hrát nebo jestli některé scénky jsou daleko za hranicí běžného vkusu... Pro spoustu lidí je ale totální "politická nekorektnost" těchto filmů právě tím nejlepším doporučením. Tromeo a Juliet patří mezi "tromáckými" filmy k těm zábavnějším. Už jenom výběr recitujícího vypravěče (zpěvák Lemmy z Motorhead) je geniální, následuje pak "tradiční" znásilnění Shakespeara plné úchylů, utrhaných končetin a tělních tekutin všeho druhu. Prostě romantika made in Troma.

Bolero (2004)

Není to zas tak velký průšvih, jak to vypadá podle ostatních reakcí. Jenom prostě typická česká detektivka. Film bez chuti a zápachu, který jen tak prošumí a za pár dní si na něj vůbec nevzpomenete. Takže vlastně docela průšvih.