• Fantasy

Speed Racer (2008)

Takové barevné autíčkovské "teletubbies".

District 9 (2009)

Ruku na srdce, je příběh o segregované komunitě výjimečný svou propacovaností? Není. Navíc je místy naivní. Jsou bytosti s chapadly zvlášť zajímaví svou jinakostí, vychytanými technologiemi, tajemnem. Nejsou. Jde o akční řežbu s vysokým stupněm napětí. Nejde. Stačí si představit místo hrozivě vypadajících ufonů jinou, méně odlišnou společenskou skupinu a budete se kousat nudou. District 9 hraje na xenofobní strunu diváka. Fajn, ale nic extra 3,5*

Jarek Nohavica - V Lucerně (2009) (koncert)

Měl jsem to štěstí se koncertu v Lucerně účastnit. Jarek byl evidentně z natáčení DVD nervózní, možná prostředí komorní Lucerny nebylo tou nejvhodnější volbou. Každopádně záznam se mimořádně povedl. Krásně barevné jsou tentokrát nejen Nohavicovy písničky, ale v podstatě celý film. Moje topka: Ona je na mě zlá, Potulní kejklíři, Ježíšek a především Mám jizvu na rtu.

Rozervaná objetí (2009)

Almodóvar na můj vkus ve svých filmech zbytečně moc vysvětluje a většinu situací nepřirozeně hrotí. Úplně zbytečně, snímku to spíš ubližuje. Po herecké stránce žádné výraznější zaváhání, půvabná a šarmantní Pene předvedla svůj standardně dobrý výkon. Sečteno, podtrženo i přes opakující se výtky, ale Pedro asi už jinej nebude, spokojenost a zasloužené silné trojhvězdí.

Všechny moje lásky (2000)

High Fidelity je jako "polystyren". Takovej ten rýžovej, děsně zdravej, suchej, bez chutě a bez zápachu. Chápu, že dietologové (rozuměj filmoví a knižní fajnšmekři) jásají, já z něj zrovna odvařenej nejsem. Mám raději výraznější chuťovky a ne necelé dvě hodiny muset poslouchat šmejda, kterej neustále něco řeší, rozebírá, analyzuje a objasňuje. Melancholické, nemastné, neslané, kde nic tu nic.

9 (2005)

Hezké, potemnělé, ale bez hlavy a paty. Uvidí se, jestli delší stopáž a přítomnost Burtona v nové verzi neduhy odstraní.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Jak napsal jednou jeden moudrý muž, no moudrý, prostě napsal: "Nemám rád filmy, co se berou vážně. Nemám rád lidi, co se berou vážně." A Denzel s obtloustlým páprdou Travoltou se tvářili, že jim jde přinejmenším o tento vesmír a jim přilehlé hvězdokupy. K smíchu, ne napínavé drama. Tentokrát ani Toník nepředvedl nic extra ze své ujeté klipovitosti, škoda. 2,5*

Mambo (2000)

Krásná, křehká, ale přitom temperamentní Keri, žhavé rytmy brazilské samby a odvaha jít za svými sny. Oblíbené atributy velmi sympatické komedie. Necelé čtyři hvězdy, ale to jsem viděl jen půlku.

Láska je láska (1998)

Krom velmi pěkně zpracovaného námětu o dospívání, bloudění a hledání sama sebe, skvělých hereckých výkonů, musím navíc ocenit a vypíchnout tři scény. Líbilo se mi sebevědomé představení přítelkyně ustrnulým spolužákům ála klidně se z toho všichni po****, je mi to fuk. Zajímavá byla i oslava narozek Agnes, kdy se sešla celá rodina, maminka nachystala bohatě prostřený stůl, tatínek si oblékl čistou košili s knoflíky zapnutými až ke krku a společně netrpělivě čekali v obývacím pokoji na chybějící hosty. Moc hezká sociální sonda do Švédska na konci devadesátých let. A samozřejmě spontánní stopování do Stockholmu "Co to sakra děláme? Jsme úplně šílené!...Já vím...Ale jsme zatraceně cool." :-)

Look (2007) odpad!

Amíci už neví co by, tak natočí film o šmírování průmyslovými kamerami. Voyeristická čočka sonduje sexualní harašment na pracovišti, spořádaného profesora vs. "nevinnou" studentku, utajované gaye, podezřelý batoh v autobuse, vraždu amerického policisty a další témata, která víří dnešní americkou společností. A protože je to IN, rejžovi se šoupne cena poroty za nejlepší film na filmovém festivalu ve Vegas. Tenhle blud si užijí snad jen hamburgerožrouti a orthodoxní voyeři. Děsná nuda.