• Romantický

Dexter (2006) (seriál)

Uvazujem ci uz niekedy bol serialovo vymysleny tak inteligentny clovek ako je Dexter. Uznavam ze serial ma genialnu myslienku to dokonca aj po piatej serii. Bravurny vykon Michaela C. Halla. Vyzera fakt ako seriovy vrah.

Mentalista (2008) (seriál)

Osobne nerozumiem preco ma tento serial len 66%. Podla mna vyborny serial ktory si zasluzi pozornost. Simon Baker je tu neuveritelny sympatak. A najlepsie na tom je ze ludia s takymi schopnostami naozaj existuju.

Mučedníci (2008)

Tento film vystihuje jedno kratucke slovo. Hnus. Scenarista musel byt zdrogovany, normalneho cloveka take nieco asi nenapadne. Dve* za v celku zaujimavu zaverecnu myslienku. Ale viac vam tento film iste neda.

Bílá stuha (2009)

Kamera skvela, pribeh skvely. Asi najlepsie a najneocakavanejsie zobrazenie zla ake som videl. Zazitok, ktory vrelo odporucam.

Kmotr (1972)

Co by ste vycitali svojmu najoblubenejsiemu filmu. Nic. Tak to nebudem robit ani ja. Ale poviem to hoci aj o o 40 rokov potom co to uz nema zmysel. Oskara pre Pacina a viac takychto filmov.

Juno (2007)

Vyborna, mila komedia s mierne dramatickym zaverom ktorej asi niet co vycitat. Ved nakoniec aj oskar za scenar hovori svoje. Asi po prvykrat som si vsimol Ellen Page ktorej tato rola vyborne pristala. Zacnem si ju viac vsimat. A tym padom to musim povedat aj o Reitmanovi.

Fighter (2010)

V podstate mi tnto film dal len jeden uzastny herecky vykon (Bale) a skvele sekundovanie (Wahlberg, Leo, Adams). Nutne pozriet kvoli autenticite.

Město (2010)

Ben to zvladol na jednotku. A Renner sa len a len zlepsuje.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Myslim, ze trosku nedokonceny pribeh, ale nech si kazdy urobi vlastny zaver. 65%

Počátek (2010)

Nolan sa zasa prekonava. Po Dokonalom triku a Temnom ritierovy prichadza Pociatok. Uzasne efekty (ktore by mozno boli este lepsie v 3D). V tomto roku uz druhy bravurny vykon Leonarda, kteremu skvele sekunduju Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitta a Ellen Page. Aj ked mam silny pocit ze tomuto filmu nieco (neviem co) chybalo, neostava mi ine ako dat jednoznacne 5*.