Rytíři spravedlnosti (2020)

To, že Dánové umí, vím už nějakou dobu, ale že se jim povede nastlat do jednoho filmu tolik místních celebrit, bylo vážně nečekané. To samé platí i o scénáři a dávkování (a stylu) humoru. Neuvěřitelné. Em-menthal-er je asi co se týká humoru nejlepší. Občas sice film šokuje (postavy jsou lehce za čáru) a občas zase zpomalí (ano, žvatlací pasáže) ale ne nijak drasticky a hlavně ne na dlouho. Kdyby šlo dál 4,5 bylo by to akorát.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 18 epizod stejně (respektive 43, protože další řady nejsou nic jiného než přidání dalších epizod k té první). Někdo bude slintat nad Jogurtem a Zimou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někdmu bude asi stačit jen bobr svědkyně... u mě hodně napovídala kvalitě délka. Přece jen když téma pokulhává, víc než 10 minut (včetně titulků) nevyvaříš. Takže tady bez nádsázky platí, že na délce opravdu záleží (krom Santa Klause :)). Pozn.: za mě zatím top epizoda celého seriálu je Tajná válka.

Na mašině kolem světa: Napříč Amerikami (2020) (seriál)

Long way #3 už tak nějak není ono. Když to porovnáte s o 17 let mladší #1, ta je mnohem živelnější a hravější. Možná to jen odpovídá věku cestovatelů, nebo jen prostě “nové době”... Za vrchol trapnosti jsem považoval ten “elektro-pokus”. Jako dělat propagačku elektromobilitě a přitom si nechat nasázet na každý 160km dobíjecí stanice (nebo se ne jednou nechat zachraňovat náklaďákem s diesel agregátem na korbě), byla trapnost a za mě spíš medvědí služba elekto-pohonu. Kolaps nabíjení v zimě, selhání jedné motorky v polovině cesty, akční rádius 160 km (a pak 6 hodin nabíjet). Jsem si jist, že s benzínem by si cestu užili více. Dost mě také překvapilo to Mexiko a “pimp-my-bus”. Jako čekal jsem víc využití, než jako jeden mobilní nocleh. Celkem paradoxní bylo, že nejzábavnější a nejvíce zapamatovatelné momenty byly mimo silnici (a sedadla motorek).

Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

V případě LD&R je třeba brát jednotlivé epizody zvlášť. Ta různorodost je příliš veliká. A stejně jako každému sedne něco jiného, není šance hodnotit všech 18 epizod stejně. Někdo bude slintat nad Jogurtem a Zimou, někdo nad luxusní animací (asi polovina všeho) a někdmu bude asi stačit jen bobr svědkyně... u mě hodně napovídala kvalitě délka. Přece jen když téma pokulhává, víc než 10 minut (včetně titulků) nevyvaříš. Takže tady bez nádsázky platí, že na délce opravdu záleži.

Love, Death & Robots - Tajná válka (2019) (epizoda)

Tak tohle je mazec. Na hodnocení mi tady chybí hvezdičky. Tohle chci vidět jako celovečerák. Prvních pár sekund jsem byl naštvaný, že je to zase hraná epizoda... tak sakra dobrá animace to je.

Love, Death & Robots - Doba ledová (2019) (epizoda)

Jakmile jsem viděl herce, pochopil ksem, že to je v háji (a bylo). Poprvé co zvažuju dát odpad. Kvůli tomuhle (vykrádání x předchozích počinů od MIB po Futuramu) se na seriál nedívám.

Love, Death & Robots - Mrtvý úhel (2019) (epizoda)

Zdá se, že stopáž začíná být celkem solidní ukazatel míry kvality příběhu. Tohle na svých 5 minut prostě nemohlo dopadnout jinak. Animace podprůměr. Humor spíše trapný a laciný. Ale pořád alespoň zábava (narozdíl od bazénového ZEN trapáka minule)

Love, Death & Robots - Zimova modř (2019) (epizoda)

Tak jako sorry, ale asi jsem fakt jinej. Naprosto nejhorší epizoda s otřesnou animací a kecama o nesmrtelnosti chrousta.

Love, Death & Robots - Šťastná 13 (2019) (epizoda)

Klasický příklad, kdy prostě jen nemám co špatného napsat. Není to pecka, jen sakra solidní a mnohem lepší než (př.) co bylo minule.

Časové pásmo bylo změněno