Love, Death & Robots - Když převzal moc jogurt (2019) (epizoda)

Na sdělení “lidstvo je bez tvrdé ruky jen banda opic” nepotřebuju podprůměrně udělaný animák. Jen jedna scéna pobavila a potěšila výrazně kratší stopáž. Proto to není odpad. Pozn. pro intelektuály: neoslovila mě to a jsem na to hrdý ;)

Kurýr: Zásilka smrti (2019) odpad!

Trvalo to CNA 15 minut, než mě film začal brutálně srát. Gary se evidentně musel přemáhat taky (poslouchá nostalgicky hudbu z Pátého elementu :)). Volba postav příšerná a nefunguje. Indián je akorát protivný a neustále debilně žvaní. Ukrajinská modelka se chová jako vypatlanec a prakticky neustále jen nadává na situaci. Dialogy postav katastrofa. Scénář jedna velká tupá podívaná. Režisér se samozřejmě snaží (jeden prďácký záběr za druhým) a samozřejmě podělí co umí idiotským zběsilým střihem (berlička idiotů bez talentu). Oskara by měl dostat každý, kdo to nevypne ještě před polovinou...

Follow Me (2020)

Jediné plus filmu je, že se odehrává v Rusku. Zajímavá lokace dávající potenciál. Vše ostatní je jen mínus. Ten rypák - youtuber - už nešel hůř vybrat. Film sám sebe zabije asi v polovině, kdy díky kameře a scénáři prakticky odkryje karty. Dále idiocie s papírkem... bylo jasné, že má roli, ale jak se s tím zachází... dále chování “rypáka”. Zcela bez logiky. Tím i zcela zabíjí závěr.

Monster Hunter (2020)

Na film budu pravděpodobně příliš mírný. Průměr si opravdu nezaslouží. Přestože vizuál je perfektní a monstra ukázková, film selhává na prvoplánovaném záměru nezůstat u jednoho filmu. Děj je proto nevyvážený (první plovina se celkem vleče) a prakticky neukončený. To že je natočen podle hry a proto má své groteskní momenty (kuchař je jen jeden za všechny).

Stín v oblacích (2020) odpad!

Evidentně jsem viděl něco jiného než většina ostatních. Film má několik úrovní nasrání divaka a záleži jen na tom, jak moc vydrží. Prvni: zavřená popka v lulometné věži. Nejdřiv chce ven, pak zase ne... Druhá: čáry-máry-fuk-gremlin... uf. Třetí: brutal twist na téma “copak je to v brašně”. Čtvrtá: spider-chick... spider-chick... a to není zdaleka vše. Ta pátá: to už byl prostě jen doslovně výbuch stupidity. Prostě hnus. To byla u mě naprostá konečná. A jako parodii, kdy hrdina-žena s dítětem přicuclým na bradavce zachraňuje křehké květinky-muže to režisér-žena určitě nemyslela. To vše korunované doprovodem ultra otravné elektronické hudby, která se k tomu co se děje na obrazovce vůbec nehodí.

Fotr na tripu (2021) (pořad)

Ne pro nic za nic je Pepa nejzábavnější moderátor Autosalonu. Jeho komentáře nejsou strojené ani přehrávané. Prostě spontání. Vyváženost mezi “kecama a masem” je tak akorát. Vždy si vybere ukázat to zajímavé a formou, která mě vždy dostane do pocitu “hned bych jel taky”. Včetně dvou dětí na krku. Cestování prezentuje formou, že bez nadřazeneckéjo tónu komentuje co vidí a zažívá, místo trousení trapných zcestných mouder o nesmrtelnosti chrousta (viz slavná Tatra jako otravný vrchol trapnosti). Za mě nejlepší road-trip-cestopis z ČR.

The Reckoning (2020) odpad!

Film se sám degradoval během první minuty... “dle zkutečné události”... roku 1665... bla bla. Ve dvacáté minutě už mě regulerně sral stylem jak je točen a směrem kam se film vydal. Obzvlášt když je to dle té skutečné události. S postupujícím časem už to bylo jen horší (nejvíc LOL byl asi ten ninja-fred-kruger... nebo to významné natažení kohoutku vystřelené bambitky).

Barbaři (2020) (seriál)

1. řada: **** Série je jedna velká lekce historie. Takže pokud chcete vědět jak finální bitva “devátého devátý roku devět” (historie má smysl pro pořádek :) dopadla hned, máte možnost. To ale není vše. Historicky sedí i postavy. Minimálně ty 3 zmiňované v popisu výše :). Varus, Arminius (ten má dokonce na i pamatník) a samozřejmě Thusnelda. A nutno přiznat, historie se seriál drží celkem dost. Díky tomu třeba “svině roku” (a celého seriálu) prudí a hýbe dějem celou sérii. A místo toho, aby ho vykuchali po prvním průseru zůstane až do konce (protože další historická postava). Snad díky tomu je na 6 epizod tempo dost vlažné a děj nepřekvapuje nečekanými zvraty. O drama se tedy starají jen vedlejší postavy a celkem stupidní scény (připravit se před bitvou dobrovolně o prostorové vidění může jen debil). Po stránce zpracování je to dokonalé. Mluví se dvěma jazyky (tak jak to má být a dává smysl) a ani jeden z nich není angličtina. Atmosférou vše sedí na maximum. Evidentně to stálo hodně peněz a práce. Na puritánství se tu nehraje. Série nakonec zcela logicky “končí jen aby mohla pokračovat” (viz Wikipedie). 2. řada: *** Pokračujeme po roce a podle očekávání přichází na scénu Marbod (první obyvatel českého území, kterého známe jménem :)), Flavus (Arminiův bratr) a Germanicus (abychom měli i tady na závěr řady nějakou tu solidní bitvu). Tedy historické postavy směřující k historickým událostem. Bohužel seriál objevil povinné tabulky, takže mezi Germány propašovali osobu na místní oblast nezvykle opálenou (a mluvící německy). Prý z Kartárga (města, které Římani srovnali se zemí před 150ti lety!?) …nevypadala na 160, aby si ten nájezd pamatovala, plus z pár postav udělaly pro sichr homogaye. Ne netrpím nějakou fóbií, ale tohle je už trapnost. Také dost pustil otěže fantazii (historie se drží jen v základech), př. ty kraviny s Arminiho potomstvem (ve skutečnosti se narodil 6 let po událostech minulé série v Římském zajetí), na která se lepí další “dramata”). Tím se zdánlivě více děje než v minulé řadě (série zobrazuje výcuc událostí za nějakých šesti let). Prostě děj se zahustil a ještě si vymýšlí zvraty (asi aby zbylo ještě na další řady). A to je za mě škoda. Nicméně koho historie nebere, bude spokojen stejně jako minule. A stejně jako minule se “končí jen aby mohl pokračovat” (čeká nás ještě válka s Marcomany). 3. řada: TBD.

Zánik (2015) odpad!

Tak tohle ne... 5 minut stačilo. Dívat se neustále na rozklepanou ruční kameru a totální zmatek (místo solidní akce) plus útok pseudo-zombie. Nesnášim tyhle inovace žánru. Nezáchrání to už ani solidní post-apokalyptický vizuál nebo seriálové známé tváře (na které jsem se těšil).