Zapomenutý ostrov (2008)

Hodně dětinská pohádka/ komedie.  To by jsme měli zápory. Pozitivní je příběh, prostředí, milá atmosféra a vlastně i dětská naivita. Pokud se dokážete vrátit do dětských let a celý film vidět dětským očima, velmi se vám odmění. A s dětskýma očima budu i hodnotit a doporučovat. Tohle sice není akční krvák,  ale tenhle naivní svět je mi stále bližší. Je to malý zázrak v dnešním světě, škoda že je s momentální datem "před šestnácti lety", protože bych něco podobného rád uvítal i v dnešní tvorbě.

Fabelmanovi (2022)

Bál jsem se dlouhé stopáže, nebyl to problém. Je to dělané s citem a láskou a je to poznat. Příběh, co napsal sám život. Mohlo tam být víc o filmu a možná i dál, ale je to moc pěkné.  Velké doporučení nejen pro příznivce Spielberga. Mimochodem hudba je vynikající. Je až neuvěřitelné, že byla složená Johnem Williamsem, kterému bylo v té době kolem devadesáti let.  90%

Nadějná mladá žena (2020)

Všechno je to o dost jinak než je v popisu, tomu moc nevěřte. Měl bych nějaké výhrady, přesto musím hodnotit velmi vysoko. Zahrané je to naprosto geniálně ve všech rolích, to se musí nechat. Překvapit to také umí. Výborný zvuk. K dokonalosti chybí jen kousíček. Konec to u mě trochu srazil. 90% a velké doporučení.

Milý tati (2021) (studentský film)

Zajímavé pojetí a délka tak akorát na to, co má být řečeno. Za třináct minut to rozhodně stojí.

Geriho hra (1997)

Hodnotím-li děj, musím se zeptat: Co? Proč? Graficky super, ostatní téměř o ničem.

Střídavá péče (2017)

Rapl by byl příznačnější název. Ale film je většinou celkem nudný a o ničem. Naprosto běžně se tam permanentně neodpovídá na otázky a až na konec se téměř nic neděje. Nebyla to moc zábava. Jedna hvězda za vážnost tématu, druhá za herecké výkony Juliana a Miriam, ostatní nestojí za řeč.

Samaritán (2022)

Především je to další akčňák se Stalonem. Ale jako pořád mu to jde a koukat se na to celkem dalo. Proč ne, příznivcům lze doporučit.

Vzduchoplavci (2019)

Trochu pohádka. Nelineární vyprávění mě nesedělo, spíše to uškodilo. Ale jinak moc pěkné,  hezké záběry, až jsem se bál, nemám rád výšky. Film bych doporučil.

Konstelace - Tyto kousky opírám o svou zkázu (2024) (epizoda)

Mohlo to být celkem dobré finále, ale za úplný konec dvě hvězdy dolů. Tohle se jednak ve slušných seriálech nedělá a především je to naprosto nelogické, na nic nenavazující a úplně zbytečné. Jestli má být další série horor, tak už tedy beze mě. Škoda, nápad výborný, herecky vynikající, ale logika bída, zbytečné natahané a tenhle úplný závěr to srazil k úplnému dnu.