Madagaskar 3 (2012)

Zatím nejslabší díl Madagaskaru a doufám, že nebudou dělat další díly, aby tomu filmu nějak neublížili. Zatím se to ještě drží na té úrovni skvělých animáků, ale příběh se tentokrát trošku táhnul a nebylo tam tolik vtipu, jako v předchozích dílech. Líbilo se mi podání postavy tygra Vitalyho a charakter paní Duboisové. Zajímavosti o filmu Madagaskar 3: - Řasy postavy Gia mohou být rozhýbány v 96 směrech. - Alex má více než 2 000 ovládacích prvků – animátoři ho mohou nastavit skutečně do každé myslitelné pózy. - Každá postava v davových scénách mohla mít až tři těla, šest hlav a různé kostýmy; dohromady se jednalo o více než 19 milionů unikátních kombinací.

Warrior (2011)

Velmi nevšední příběh dvou bratrů. Čekala jsem, že to bude klasické rváčské téma, které bude zavánět Americkým stylem a velmi mile mě překvapilo, že tomu tak vůbec není. Na ten film jsem se začala koukat jen ze zvědavosti, ale jsem ráda, že mě k němu ta zvědavost přivedla. Hodně nabytý film emocemi mě celkem dostal. Chvílemi jsem Tommyho nenáviděla za tu jeho ledovost, fandila jsem spíše Brandonovi, ale konec filmu to rozsekal, že jsem si oblíbila stejně oba dva bratry. Perfektní herecké výkony, obzvláště Nolteho – donutil mě v tomhle filmu nejedenkrát se rozplakat! Dala bych 5 hvězd, ale přeci jen téma turnaje MMA mě do extáze nepřivádí.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Nádherně animovaný film. Některé záběry jsou tak skutečné. Zbožňuju, jak Snyder umí zachytit ten správný moment, který zpomalí a divák si může užít tu atmosféru naplno. Je hezké, že dal prostor právě sovám, už díky tomu to je zajímavé. Trochu mě překvapil had jako chůva a je fakt, že mohli dát více prostoru pro samotnou legendu, ale jinak krásný příběh doprovázený krásnou hudbou. Mě se tento film opravdu moc líbil, ráda se na něho kouknu kdykoli znovu.

Mezi vlky (2011)

Čekala jsem od tohoto filmu daleko víc. Upoutávky byly opravdu napínavé, avšak skutek utek..čekala jsem, kdy teda bude ta scéna, jak Neeson rozbije lahvičky a začne boj mezi ním a Alfa jedincem a ono to skončilo pomalu dřív, než se lahvičky vůbec rozbily, to mě fakt zklamalo, že to nejlepší z filmu je vlastně konec. Tyhle motivy filmů mám velmi ráda, ale např. "Na ostří nože" to zdaleka nemá.

Flintstoneovi (1994)

Tenhle vtip jde nějak mimo mě. Hezký pokus o převedení kreslených postaviček do hraného filmu, ale ten děj je nudný...Musí se jim ale nechat, že udělali dobré obsazení, skutečné postavy opravdu připomínají ty kreslené.

Metro (2004)

Po zkouknutí filmu mám opravdu divný pocit, když stojím večer na nástupišti metra. Donutilo mě to přemýšlet, co se tam v těch tunelech opravdu skrývá a raději se budu vyvarovávat ježdění posledním metrem. Takže mohu říct, že námět je fakt perfektní. Líbí se mi hudba z filmu, konkrétně hudba v titulcích (Butterich) ve mně pocit z děje ještě umocnila. Celý průběh filmu byl skvělý, když si odmyslím, jak je to nepravděpodobné, že by někdo, kor v Londýně, pobíhal v metru a nikde nikdo. A i ten konec mě také celkem zklamal, když jsem zjistila, že se jedná o nějakého skřeta, či glumma, nebo co to bylo. Přišlo mi to dětinské a totálně mi to zničilo celkový, nebo spíše finální dojem, ale za to, co ve mně ten film zanechal, tak dávám dobré hodnocení.

Madisonské mosty (1995)

Romantické drama, které mě svým dějem totálně vcuclo. Zajímavý příběh zralé ženy, která si žije svým vcelku hezkým, ale stereotypním tempem, najednou potká neobyčejného muže, který ji rázem změní celý život na ruby, mne opravdu dojal a připomněl mi, že se můžeme srdceryvně zamilovat v libovolném věku a že to může klidně potkat i mě samotnou. Cítila jsem s Meryl, prožívala jsem každou situaci, každou minutu. Velmi mě překvapilo, že tento film režíroval Clint Eastwood, kterého znám spíše z westernovek. Herecké výkony jsou famózní. Film má opravdu silný charakter, je vysoce inteligentní a hluboký, proto ho asi o něco méně pochopí styl lidí, kteří mají rádi nouzové telenovely.

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Proboha, to si snad někdo chtěl z nás diváků vystřelit, ne? Jak mohl Rod Daniel takhle totálně ujet? Ne, že by točil super filmy, ale příběh vlčáka K-9 a Beethoven 2 nemohu rozhodně označit jako odpad. Na tenhle film jsem se dívala fakt jenom ze zvědavosti a z nevěření toho, co se tam odehrává, zda to opravdu myslí vážně. Předvídatelnost děje, nuda, kluk ála Kevin je až otravný než rozkošný, trapný děj, postavy nemají své kouzlo. Prý se tu opakuje historie, ale použít záměrně stejná jména v „jiných“ rolích je zcestné a film Sám doma 1,2 se prostě nedá nahradit. Doufám, že to páni tvůrci tohoto filmového odpadu pochopí a už nikdy nenatočí stejnou blbost. Opakovaný vtip není vtipem.

Hračka (1976)

Báječná myšlenka, jak snadno si lze všechno koupit za peníze. Zdálo by se, že člověk má naprosto všechno, když má peníze, ale lidské srdce a pravého přítele si takto pořídit nemůžete. Za komedií se proto skrývá až velmi smutný fakt o opravdové stránce a rozdílu bohatých a těch prostých lidí. Ve finále bohatý člověk nemá to nejcennější ve svém životě. Ten klučina je naprostý chudák, byt´ má všechno, po čem touží normální dítě a kouzlo je v tom, že v něm prostý muž vzbudí tu lidskost a otevře mu oči. Z pohledu komedie mě tento film však moc nezaujal, asi to bude tím francouzským humorem, který nemám moc ráda. Neumím si Pierra představit v jiném duchu filmu, ale i za prostou myšlenku má u mě tenhle film velké plus.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Druhý díl je snad ještě lepší, než první. Robert Zemeckis opět nezklamal. Podle mě velmi nadčasový film. Geniální námět a na tehdejší dobu skvělé efekty. Všechno do sebe logicky zapadá a člověk se na celý film dívá s netrpělivostí, jak to nakonec dopadne a co všechno dvojku Marthyho s Dr.Brownem ještě potká. Do ted´ mě překvapuje, že se skoro trefili do opravdového roku 2015 – móda, auta, reklamy, dotykové počítače. Opravdu velké plus za kostýmy. Michael s Christopherem skvěle zahráli dvojrole. Nechybí akce, vtip, komplikace, dobrodružství a trocha scifi. Je to nejlepší film, který je spojen s cestováním v čase. Tento film si mohu pouštět neustále dokola a nikdy mne nepřestane bavit.