Gravitace (2013)

První polovina filmu je výborná, vizuálně moc povedené, do toho Clooney jede styl. Jenže pak mi začínají sentimentální kecy, epická hudba a další hollywoodská klišé naprosto (zbytečně) kazit dojem. Veliká škoda, kdyby šlo jen a pouze o obrazové orgie, tak bych si to chtěl dřív nebo později dát znovu, takhle ovšem budu chuť nacházet jen těžko. Škoda.

Rivalové (2013)

Povedený film těžící z úžasného příběhu. Rád se na něj po čase podívám znovu. A pak ještě párkrát...

Funny Games USA (2007)

"K režírování tohoto remaku přistoupil Michael Haneke proto, že rakouská verze byla, i přes kladné kritiky, ve světě neznámá. Přetočení se slavnými herci mělo zajistit rozšíření myšlenky do celého světa." Jediná omluva, proč přetáčet dokonalý originál... Timu Rothovi nevěřím ani nos mezi očima.

Vikingové (2013) (seriál)

První série hodně chytlavá. Obsahově nic extra, ale dobrá stajlovka... Edit po 3. sérii: trojka je sice nejslabší, ale už je to pro mě taková srdcovka, že to rovnou a navždy pálím na 5*.

Highlander (1986)

Osmdesátkový nášleh s Queenama na pozadí.. Vkusnost na hranici análního sexu Helmuta s Helgou, ale má to svoje kouzlo.

Bílá stuha (2009)

Dlouho jsem bojoval s délkou stopáže a scénami, které bych seškrtal. Jenže problém tkvěl především v tom, že jsem film prvně viděl v trojici s Funny Games a Pianistkou, což se promítlo do mých pocitů i při druhém zhlédnutí. Teď zpětně, po zhltání kompletní Hanekeho filmografie, konečně odpouštím, co mi předtím přišlo neodputitelné, a s klidným srdcem dávám 5*. Přímočaré Funny Games a Pianistka nejsou lepší, jsou akorát jiné. A Bílá stuha se podobá spíše zbylým Hanekeho snímkům. Když chcete Hanekemu skutečně naslouchat, zůstane vám v hlavě ještě hodně dlouho.

Bennyho video (1992)

Ten Haneke mě ale bere. O jeho filmech ještě dlouho po zhlédnutí neustále přemýšlím. Co se tohoto konkrétního týče, má neuvěřitelný rozjezd a táhlý konec. Na první dobrou jsem byl druhou půlkou snímku trochu zklamaný, ale postupem času se mi do myšlenek vkrádá naopak nadšení. Haneke nám vždycky předkládá těžká sousta, ale když je člověk přežvýká, smysly plesají radostí!

Zámek (1997) (TV film)

Jsem z toho úplně vedle. Na takovou suchařinu (právě včetně toho konce!) by nikdo jiný neměl koule. Haneke mě vždycky dostane, jak ještě lépe natočit Kafku?!

71 fragmentů chronologie náhody (1994)

Žádná velká zábava, ale o tom to právě vůbec není. Kdo kritizuje štědrou dávku aktuálních zpráv ze světa, ten to celé ani trochu nepochopil. Nebo ho to nezajímá...

Dobrodruh (1983)

3* za film, drsňák Belmondo, klasika... Čtvrtá hvězda za toho Mustanga - orgasmus!