• Thriller

Muka (2008)

Já tedy nevím, ale viděla jsem nejspíš jinej film než většina tady :D. Mě se to líbilo ! Ano, některé věci předvídatelné, ale film byl napínavý s mnoha zvraty a já se ani na chvíli nenudila. I když má slabé hodnocení, svoje diváky si určitě najde. Nejsem si jistá, jestli 3 nebo 4*, ale sympaták Koulíček rozhodl :).

Zkratka ke smrti (2009)

Ohromně předvídatelný film s koncem, který si osobně řadím do kategorie aktivit "chci a nemůžu". Až mě to úplně rozesmálo! Jeden dotaz: Kde byla ta bydlící stařena, o které se zmiňují všechny popisy filmu? No...nic...tři hvězdy pouze za to, že mne to jakžtakž udrželo v napětí a protože menší hodnocení dávám podstatně větším blbostem :)

Útes smrti (2010)

Dvě možnosti - zůstat na potápějící se lodi nebo plavat na pevninu, která není vidět? Asi bych zvolila třetí možnost a dobrovolně si lehla na hladinu a jako jednohubka čekala na to, až mě něco schramstne. Jinak celkem napínavý snímek, trochu mi to připomínalo Open Water, ale tento druh filmů je vždycky o napětí, lekačkách a postupné eliminaci osob. Takže hodnotím mezi 3 - 4 *.

Chladný jako led (1991)

Musím obhájit svoje hodnocení :)))) Film je totální ptákovina, ani nevím, jestli to měla být komedie, akčnák, love story nebo bůhví co, ale v roce 1991 jsem to žrala, stejně jako hudbu a módní kreace vanilly ice. Vytahané kalhoty mi maminka ještě tehdy tolerovala, ale vyholit mi cihličky do vlasů odmítla. Prostě tento film je moje teenager srdcovka a po tolika letech jsem to musela shlídnout znovu. Pro případné diváky jen doporučuju obrovský nadhled. Vzhledem k tomu, že je to přece jenom už 22 let starej film, tak mašiny tam mají pěkný, hudba je stále pecka a je to pěkně barevný pohodičkový relax pro deštivé odpoledne.

Pohřben zaživa (2010)

Teda pane Cortési, klobouk dolů ! Zprvu jsem naprosto neměla chuť se dívat hodinu a půl na Reynoldse v rakvi, ale nějak mě zvědavost přemohla a nakonec jsem zkončila s okousaným lakem na nehtech a bušícím srdcem. Kašlu na detaily jako signál v dřevěné zakopané rakvi, nekonečný plamen zapalovače, scéna s hadem atd,......film má vyvolat emoce a to se mu povedlo. Konec jsem odhadla a není to film, který bych potřebovala vidět podruhé, takže jsem přemýšlela nad 4*. Ale za nápaditost, originálnost a napětí nakonec dávám plnej počet :)

Poslední dům nalevo (2009)

Dobré, dobré, určitě stojí za shlédnutí. Sice jsem čekala laskominy typu "I Spit On Your Grave" nebo "The Tortured", ale i tak to nebylo špatné. Mikrovlnka byla zajímavá, ale chtělo to zaslouženě víc. Mám také ráda nečekané zvraty v závěru a to se nekonalo, takže plný počet bodů nedám.

Noc hrůzy (2011)

No já nevím, nějak mě to nendachlo a po 40ti minutách jsem to vypla. Určitě tento film najde své fanoušky, specielně fanynky Colina, ale mě nepřísluší tento film hodnotit, když jsem ho neshlédla celý. Takže za mě bez hodnocení !

Vražedná terapie (2001)

Právě jsem dokoukala a jsem uchvácená. Asi bych to nehodnotila jako horor, spíše jako drama-psycho-thriller (?) Nebo nejlépe tento snímek absolutně neškatulkovat. Přiznám se, že díky Davidu Carusovi jsem se prvních půl hodiny potutelně usmívala, protože u mě, chudák malej, získal nálepku "Horatio Caine a nikdy jinak". (Určitě je to skvělý herec, bohužel v něm vidím CSI Miami a v jakýchkoliv jiných jeho rolích očekávám chování investigativního vyšetřovatele)..... Avšak chichotání mě dlouho nevydželo a získala jsem ten skvělý mrazivý pocit strachu z neznáma a v hlavě se mi začaly rodit teorie proč, kdo a jak, které se v samotném závěru vůbec nepotvrdily. A to je právě to, co mě u filmu opravdu dokáže oslovit! Plus palec nahoru za důkaz, že pro skvělý napínavý film není třeba milion zbytečných herců, uječené přehrávající polonahé herečky, potoky krve, klasická hororová deštivá noc a další plejáda horor/thriller/psycho prvků. No nééé že bych to neměla ráda, ale je to příjmená změna, když vás uvítají krásné obrovské prosvětlené prostory blázince s krásnou zahradou, sluníčko svítí, široko daleko ani živáčka a hoši nám vtipkují a jsou skvěle naladění k práci.....

P2 (2007)

Nenadchlo ani neurazilo. Na honičkovej horor "psychopat vs.oběť" tam bylo docela pár dobrých a zajímavých scén, ale hodnotím jako slabší průměr. Občas jsem měla pocit, že jsem ten film už viděla... ani hrdinové mě nijak neoslovili, takže se občas dostavil pocit upřímného touhy, že by tam mohl ještě vstoupit někdo, kdo by ty dva zamordoval (to by byl zvrat!)....no a moc a moc předvídatelných scén, což mě pak svým způsobem nebaví. Možná, kdybych měla tu správnou náladu a hrál by tam některý z mých oblíbenců, hodnotila bych lépe.

Dracula (1992)

Jelikož by se dnes Drákulův "tatík" Bram Stoker dožil 165 let, na jeho počest jsem si otevřela láhev červeného a pustila si Draculu asi po stopadesáté, ale poprvé v originále. Tento film nikdy neomrzí a bude koukatelný v jakémkoliv století. Gary Oldman má vedle svého mrazivě-přitahujícího výkonu neodolatelný přízvuk a plejáda dalších skvělých hereckých výkonů tomu jen přizvukuje. Kilarova podmanivá hudba, úžasné kostýmy a strhující dialogy mě prostě nedovolují dát méně než 5*. Asi do komentáře netřeba nic dodávat, neznám ve svém okolí člověka, který by alespoň jednou tento film neviděl.