Nákaza (2011)

Dívat se na Nákazu v těchto dnech je obzvlášť intenzivní. Nicméně přes děsivé události, které film zachycuje, je to jako být divákem bez emocí. Něco se odehrává, ale za sklem, film neumožní náhlédnout hlouběji, děj ihned ubíhá k další lince... Takže nakonec jen sedíte a víte, že jste viděli film a máte spoustu otázek a žádné odpovědi. Např. Kam běžela Marion C.? Čeho dosáhl novinář Jude Law? Atd. atd.

Judy (2019)

Fantastická Zellweger. Jen kvůli ní bych mohla Judy vidět znovu. Mohl to být poměrně jednoduchý, trochu sentimentální film o padlé hvězdě a že sláva je jen polní tráva a pozor na drogy a alkohol, ale hlavní herečka dala postavě hloubku, rozpolcenost, křehkost. Odpouštím pár primitivních scén útočících jen na emoce ve prospěch sebeironické, nešťastné a rozervané Judy G.

Blbec k večeři (1998)

Perfektní konverzačka, kterou můžu vidět kdykoliv. Navíc s výborným dabingem (Preiss, Postránecký, V. Beneš...).

Maska (1985)

Fantastická Cher v dobře odvyprávěném příběhu. Silný zážitek.

Avatar (2009)

Zhlédnuto s obtížemi. Příběh plytký. Pěkné stromy.

Souboj pohlaví (2017)

Moje očekávání bylo asi příliš velké, zajímavé téma je zpracované řemeslně dobře, ale nezáživně. Odevšad trčí moralistické dialogy, častá jsou klišé, postava manžela Billie Jean obtížně pochopitelná a nesmírně plochá, vyloženě mě rozčiloval. Steve Carell odvedl výborný výkon, Emma Stone též, ale mám dojem, že by zvládli mnohem hlubší psychologický ponor. Nestrhlo mě to ani při závěrečném zápase. Můžu si jen odškrtnout položku v Chci vidět.

Vzteklina (2018) (seriál)

Potěšila mě sevřenost vyprávění i plastický charakter hlavních postav, kvalitně rozpracovaná zápletka, tajuplnost, suma sumárum první tři díly vynikající... Ve chvíli, kdy se začala objevovat historická linie, bohužel trochu poklesla uvěřitelnost příběhu. I tak hodnotím pěti hvězdami a doufám, že se další české seriály inspirují.

Život (2017)

Inspirace Vetřelcem je patrná až příliš. V ty pravé okamžiky přichází hysterie, hrdinství, osudové chyby a moudrá slova. Málem jsem nedokoukala.