Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Vyrazili jsme do kina podívat se, jak dopadl celovečerní film podle jednoho z nejlepších českých seriálů posledních let, Okresního přeboru. A výsledek ? Vynikající. Spousta výborných hlášek. Trenér, který si do deníčku značí, ale co vlastně ? Deníček, ve kterém by měly být důležité poznámky a ono je tam vlastně.... A Adolfova vada řeči jako například "magoj" se ujala i v komunikaci mezi námi. :-) Rozhodně tento film, stejně jako seriál doporučuju.

Železná lady (2011)

Tak život této političky mě docela zajímá. Předchozí počin režisérky v podobě muzikálového filmu Mamma Mia! se našim drahým polovičkám velmi líbil, tak jsme se rozhodli absolvovat tento snímek. No, po zhlédnutí se dostavilo určité rozčarování z právě skončeného filmu. Margaret Thatcherová je tu vylíčená jako senilní babča ponořená do svých už nemocných paranoidních představ. Děj filmu je takový roztříštěný, chybí mu silnější vtáhnutí do děje a hlavně to neustálé střídání staré nemocné lady a naopak záběry, kdy byla v plné síle film dost degradují. Co ovšem musím pochválit je vynikající výkon představitelky Margaret Thatcherové - Meryl Streepové. A masky a líčení naprosto dokonalé. Škoda, přeškoda, mohl to být hodně dobrý film, takhle je to spíše průměr.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Tak na tento snímeček jsem se těšil už od začátku. Severské kriminálky mám moc rád a tato má velmi zajímavou zápletku. Harriet před mnoha lety zmizela z domu a nikdo neví, co se s ní stalo a kde skončila. Jistým tajemným vodítkem je každoroční zasílání kytiček do herbáře. Ale kdo a proč je posílá ? Do vyšetřování se pouští investigativní novinář a zjištuje, že mu někdo nenápadně s vyšetřováním pomáhá. Poznává velmi podivnou existenci jménem Lisbeth, což je počítačová hackerka, která má za sebou velmi nepěkný osud a jejíž opatrovník ji.... Ale nepředbíhejme. Nechte se unášet mrazivou atmosférou snímku, jako jsem se nechal unášet i já a počkejte si na odhalení, kdo z rodiny za tím vším vlastně stojí. Velmi tajemný a mrazivý snímek, přesně takový, jak mám rád. A v roce 2011 vyšel americký remake tohoto snímku od Davida Finchera.

Bitevní loď (2012)

Tak jsme se vydali do kina na Bitevní loď mrknout se hlavně na filmové efekty. A jak to dopadlo ? Od začátku jde vidět, že film má být blockbusterem. Počáteční atmosféra, kdy se v moři objeví tajemné plovoucí cosi má to správné počáteční tajemství z objevování něčeho tajuplného, neznámého. Po té se začne projevovat mimozemská technologie, kdy mě osobně třeba zaujaly jakési samonaváděcí koule, které mimozemštěni vystřelili na bitevní lodě a ty se po dopadu začaly samonavigací koulet a vše, co bylo obzrojeno či agresivního charakteru bylo okamžitě zničeno. Bohužel v poslední čtvrtině filmu se příjemně koukatelný snímek mění na jakousi sci-fi komedii, což mi zrovna k celou dobu poctivě budované tajemné vesmírné sci-fi prostě nesedlo. Škoda toho závěru. Jinak příjemný sci-fi film. Jo, a mezi posádkou bitevní lodi se objevila i Rihanna. :-)

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Tak na tomto filmu jsme byli skupinka čtyřech lidí v kině a šli jsme na 3D promítání. Už od začátku filmu bylo jasné, že tento díl bude akčnější než předchozí díly. Velmi hláškoidní díl. Za všechny můžu jmenovat např. situaci, kdy stará lemuří babča přežvýká ovoce, vyplivne jej a mladý lemur poděkuje za dobře zpracované ovoce nebo situace, kdy malá potvůrka se ptá kapitána pirátů, jestli vyvěsit mírovou vlajku nebo pirátskou, kterou má namalovanou na zádech. Vyhopsá na stěžeň, zakryzne se do něj a vlajka je "vyvěšena". :-) Veverka opět nezklamala a co teprve, když uvidí a dostane se na Oříškoland. Vynikající animák, kterému 3D sluší naprosto parádně. :-)

Iron Sky (2012)

Na tento film jsme se těšili. Námět nacistů ve vesmíru zní zajímavě. Bohužel s přibývajícími minutami snímku jsme měli nejdříve pocit, který postupně nabýval na jistotě, že tvůrci snímku vlastně netuší, zda jejich film má být komedie, satira či parodie, případně některý z dalších žánrů, který se ve filmu vyskytuje. Některé vtípky jsou hodně dobré, ale celkově film vyznívá dost nesourodě. Co se týká efektů, tak ty byly parádní a velmi povedené, různé nazi udělátka a stroje velmi zajímavé a za zmínku stojí i kvalitní hudba. Nicméně jednou vidět stačilo.