O smyslu života (2009)

Zaujímavý nápad, Arlen Faber je skvelá postava. Ale nejako ma to nudilo, niečo tomu chýbalo. Väčší spád, možno lepšie herecké výkony. No musím uznať, že otázka "koľko sú dva týždne?" ma dostala, aj príbeh s otcom a synom a vlastne celá kniha "Ja a Boh". Ale nemalo to šmrnc.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Ale áno, bolo to... zlaté :) Atmosféra 30. rokov je úžasná, hlavne hudba. Clooney samozrejme švihák, no najviac sa mi páčila jeho osobnosť, ktorú zahral na jednotku :) "Je pre to rozumné vysvetlenie.." :D Ani som nečakala, že ma to bude tak baviť. Striedalo to humor, napätie, pohodu.. možno trochu neprimerane, ale všetko vykompenzovali tí traja chlapíci :)

Dannyho parťáci 2 (2004)

Mohlo to byť tak fajn... mám rada "mindfucky" a Soderbergh očividne tiež, ale... tak nejak dva za sebou? Alebo to neboli dva, iba tak pôsobil zložitý dej? Začiatok bol fajn, zvlášť rozhorčenie nad názvom "Ocean's eleven" to bol jednoduchá, vtipná scéna. Ale tam niekde jednoduchosť končila. Garcia sa objavil bohužiaľ iba na krátku dobu, odrazu totiž vstupuje Vincent Cassel. Tak buď jeden alebo druhý, nie? Obaja sú dobrou voľbou, ale nie dokopy! + ešte Zeta-Jones, s postavou, ktorá má zmysel, ale opäť, prečo všetko dokopy? Jej postava mi liezla na nervy. A dorazil to duchaplný, dojemný koniec s nájdenou dcérou, už zrejme bývalou policajtkou, ktorá nečakane zisťuje, že jej otec je slávny lupič LeMarc. Soderbergh toho do jedného filmu narval veľa a po perfektnej jednotke je toto totálnou katastrofou. 3* vďačia skvelým hercom, ich výkonom, hlavne Clooneymu a scénou s otázkou, či vyzerá na 50 "Od krku hore.."

Temný rytíř (2008)

Geniálny scenár, geniálny Heath Ledger, Morgan Freeman, Aaron Eckhart, Caine... ale niečo.. niečo mi tam škrípe. Mám Cristiana Balea rada, ale ako Batman? Neviem, jednoducho mi nesadol. Podiel má na tom aj to, že som nikdy Batmana neobdivovala.. No to nič nemení na tom, že je to jedna z najlepších krimi akčných drám, akú som kedy videla.

Dannyho parťáci (2001)

...zabudla som, ako mám rada filmy tohoto štýlu :) Stretne sa partička profesionálov, v tomto prípade jedenástka profesionálov, vymyslia plán, vy sa iba usmievate ako sa im darí okrádať druhého a oni ešte potom stihnú prekvapiť aj Vás :) George Clooney a Julia Roberts? + Brad Pitt, ktorý mi bol asi po prvý raz naozaj, naozaj sympatický? Už len to stačí, aby mi čas ušiel ako voda. Keby som mala písať, čo všetko sa mi páčilo, aj keď samozrejme mal film pár "idealistických, náhodných klišé". Herecké výkony, na to aké sa tu objavujú hviezdy, neboli svetoborné, ale myslím, že to uhádli. Takáto oddychovka to nepotrebuje. A ešte raz musím spomenúť Georga Clooneyho, ktorý bol dokonalý a ako romantik.. s Roberts mu to strašne pristalo :)

Jeden den (2011)

Opäť film, ktorému som sa vyhýbala odkedy bol uvedený v kinách. A potvrdilo sa mi zas a znovu, že som odsúdila nesprávny kúsok. Nenútený začiatok 15. júla rozvíjajúci nevšedné priateľstvo. Anne Hathaway a Jim Sturgess boli jedným z najlepších, možno najlepším ladiacim párom vôbec, ktorý som mala šancu vidieť. Dokonalé herecké výkony a iskrenie, ktoré nemôžete prehliadnuť. Každým 15. júlom sa Emma a Dexter menia, raz sú v živote hore, raz dole... A nakoniec zistia, že to šťastie mali celú dobu pred sebou. Zaskočilo ma, SPOILER: ako to šťastie skončila havária, čo ma maximálne sklamalo:SPOILER, no film si to žehlí dojemným koncom. Zostáva mi sa iba Scherfig, Hathaway a hlavne Sturgessovi ospravedlniť, že som film odkladala tak dlho.

Kick-Ass 2 (2013)

Veľká smola, že sa to rozbehlo až v posledných 15 minútach. Ale tie posledné minúty boli teda dokonalé. No nezachránili slabý začiatok a prehnaný zvyšok.

Super náhradník (2006)

Amandu Bynes nemusím, ani Channinga Tatuma, ale trochu prehodnocujem názor. She's the Man je vtipná, nerealistická no neočakávane dobrá gýčovina. Spríjemnila nedeľné ráno, bavila som sa. Bynes naozaj ako chlapec nevyzerá, v tomto prípade bohužiaľ, ale jej herectvo som dokázala prekusnúť bez väčších ťažkostí a Channing Tatum - ktoré naozaj veľmi neobľubujem, bol proste sexy. Scény na ihrisku, spolu s dokazovaním pohlavia hádam ani nebolo treba - aj chlapčensko - dievčenského vyznania, no vynahradili to scény s prezliekaním a Dukovym zdôverovaním sa o predstave lásky ;)

Chyťte zloděje (1955)

Veľmi váhavé 4*. Hitchcock ma po druhý raz sklamal - najprv Podozrenie, teraz Chyťte zlodeja. Oba filmy sú iba sladké thrillery, kde je tá napínavá stránka lepšia - ale je jej tam žalostne málo. Grace Kelly neuveriteľne otravná, v polovici filmu som začala dúfať, že sa, ako vždy skvelý Grant, otočí za Brigitte Auber. Bohužiaľ.. Slabé, slabé 4*.

Indiskrétní příběh (1958)

Čistou náhodou som si včera pozrela Povestného muža a dnes Indiskrétny príbeh. Ale ani náhodou som s ním nebola tak spokojná, ako s Notorious. Nemôžem sa ubrániť porovnávaniu. Bergman bola v Povestnom mužovi skvelá, tak ako Grant, no tu mi vyslovene vadila jej rola, naozaj niečo hrozné a otravné. Je tu veľa momentov na zasmiatie, Cary Grant tancujúci škótsky tanec, kupovanie lodi Seawitch. Ale koniec bol prehnaný, myslím že Bergman bola trochu v pasti, herečka hrať herečku, niekedy to môže byť prehnané a toto bol žiarivý príklad. Veľká škoda.