Vášeň mezi řádky (2013)

Námet je taká hlboká studňa...a Ralph Fiennes sa vody ledva dotkne. Vlažná komorná dráma, s vynikajúcou hudbou, ktorej sa však nedopatrením podarilo prehlušiť aj herecké výkony, ktoré tu boli naozaj neviditeľné. Stále som čakala na nejaký prudký výbuch vášne, ale dočkala som sa iba trochu studených emócii. Ako tu už niekto poznamenal, film sa snaží vynechať klišé a je tak žiarivým príkladom toho, že občas ho trochu treba. Najhorší Fiennesov výkon a asi najviac premárnená šanca na skvelý film, akú som kedy videla.

Na hraně zítřka (2014)

Wow...nečakala som skoro nič...a film mi ponúkol toľko. Od akcie, cez humor, až po emócie. Špičkovo zostrihané scifi, s o nič horším scenárom, koncept sa mi neskutočne páčil. Najväčším prekvapením je Tom Cruise, ktorému rola neuveriteľne sadla, až som si musela pretierať oči, či vidím dobre. Ako tu už niekto povedal, Emily si nejde nezamilovať, jej stačilo sa usmiať :) Len sentinelové potvory zbytočne ničia originálnosť.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Diera vo svete filmu bola vyplnená :) A tak štýlovo, emotívne, ako som to vôbec nečakala. V lepšie sediacej úlohe som Angelinu ešte nevidela. Elle Fanning a Sam Riley dopĺňajú silné trio, aj keď záver pre seba celý zabrala Maleficent. Spolu s hudbou takmer perfektné fantasy, ktoré by si podľa mňa zaslúžilo vyššie hodnotenie.

Den zrady (2011)

Dostala som viac, ako som čakala. R. Gosling a P. S. Hoffman film vedú, spolu s E. R. Wood udržujú v napätí. Skvelá hudba to iba podčiarkuje. G. Clooney je tu ako herec skôr na okrasu, medzi troma vyššie uvedenými hercami trochu zaniká. Menej predvídateľné, viac komplikované a bola by som úžasne spokojná :)

Statečné srdce (1995)

Čistá genialita. Mel Gibson to vie tak úžasne ako herec, tak aj režisér. Veľkofilm a zároveň hlboká komorná dráma. Perfektne realisticky spracované boje, a ešte som sa stihla sem tam aj zasmiať, vďaka vtipným nenúteným poznámkam. Zo scény Wallaceovho mučenia som mala zimomriavky. Na hudbu hádam netreba ani upozorňovať, nedocení ju naozaj iba hluchý, proste wow. Dĺžke by sa možno dalo niečo vytknúť ale..bola som tak očarená, že som si ledva všimla :)

The Best and the Brightest (2010)

Už dlho som nevidela film, ktorý by tak plytval hereckými talentami. Naozaj herci čítali scenár? N. P. Harris s Bonnie Somerville to zachraňujú ako sa dá. Jediné, čo na tom však bolo vtipné bola tá zúfala snaha o žáner "komédia".

Blízko od sebe (2013)

Meryl Streep ako vždy strháva pozornosť na seba a mená ako Julia Roberts, Benedict Cumberbatch a Ewan McGregor sú príjemnou ozdobou. Námet nie zlý, tajomstvá každého jedného člena krásne, pomaly vychádzali najavo. Dialógy, hádky by boli perfektné, no bolo ich príliš a ani jedna sama o sebe vo mne nestihla doznieť. Dobrá, komorná dráma, ktorá však mala na oveľa viac.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Poklona Shaileene Woodley a A. Elgortovi. Téma nijak nové, ani príbeh vlastne nehovorí nič nové. Film sa snaží byť taký originálny, až ku koncu nie je. Dokonalo potvrdzuje, že menej by bolo viac...Menej monológov, sladkých slov, viac prepracovaných osobností a bolo by to možno aj za 5*. Normálne by som dala tak 3 hviezdičky no... tí dvaja boli jednoducho zlatí :) Dúfam že o Woodley a Elgortovi budem ešte počuť.

Mulholland Drive (2001)

Asi 20 minút mi trvalo sa dostať do deja. No potom som si začínala vychutnávať príbeh aj postavy. Naomi Watts a Laura Harring hrajú skvelo a samozrejme, dobre sa na ne pozerá :) David Lynch po celú dobu drží v napätí, vytvára nové a nové otázky. Tiché divadlo bolo fascinujúce, aj keď pre mňa trochu mätúce. A posledných 20 minút, keď som v tom, že tomu rozumiem a viem ako to asi skončí, mi Lynch úplne zamotá hlavu. Klobúk dole pred réžiou, určite si film pozriem minimálne ešte raz, tajomstiev je tam stále dosť.

Jasmíniny slzy (2013)

Tak konečne mi Woody Allen dokonalo sadol. Cate Blanchett, vedúca celý film, je očarujúca. Elegantnú dámu až po trosku zahrala brilantne. Silná atmosféra, veľmi sympatické vedľajšie postavy.