Všemocný (2011)

Nevím jak vy, ale s tou pilulkou bych šel hrát šachy :o) Protože ať byste udělali cokoli, vždy bych byl 50 tahů před vámi :o) Palec nahoru za přetahovačku mezi B. Cooperem a R.D.Niro

Správci osudu (2011)

Rozhodně sympatický film. Líbilo se mi, jak drží tempo od začátku do konce. Pokud máte rádi otázky předurčenosti, náhody, nebo jak by to mohlo být s panem "předsedou", máte se na co těšit. Po trošce úvahy pro mě nastal čas maličko oprášit top 10.

Světová invaze (2011)

Rozhodně zábavnější než bitva: LA, byla ta bitva o body tady. Byl jsem optimista, ptal jsem se: a proč s tímto filmem nemůžu být kamarád? Dostalo se mi odpovědi: Kamarádi se tě nesnaží urážet svými dialogy, absurdním klišé a roztřepanými záběry. A tak nezbývá než mariňácky zavelet: Ústup? Hell YES!

Hezké vstávání (2010)

Komedie, ve které se zasmějete jen několikrát, za to však pořádně. Kdyby byla celá víc postavena skečích jak zvýšit sledovanost, neváhal bych jít s hodnocením výš. Pravda je, že až na těch pár silných míst, je to spíše slabší, a vůbec tomu nepomáhá McAdams, která (bohužel) uchopila svoji roli jak puberťačku, co jde poprvý do práce. Harrison Ford to naštěstí zachraňuje.

Opravdová kuráž (2010)

No zklamání. První třetinu se budete bavit, pak přijde slabší druhá, jako by došly napády. Na tom putování se dalo daleko víc zapracovat a taky využít potenciál tý prořízlý pusiny. A konec to má vůbec nemastnej neslanej. Snaha ukázat teenkám nějaký jiný vzor než "roztomilou naivku", se cení.

Londýnský gangster (2010)

Snaha o Pulp Fiction. První půl hodina prakticky bez zápletky, nudná Keira...film, který zapomenete hned poté, co vyjdete z kina. Možná tam bylo něco, co mi uniklo, nějaký poselství, jako například užívej života dokud můžeš...to je dneska ale bohužel v každym druhym filmu.

SeaRex 3D: Výprava do časů dinosaurů (2010)

Pokud se chcete kochat 3D efekty vystupujících hlav pravěkých ryb, či dokonce samotného "Sea Rexe", nechoďte na to, budete zklamáni. Předností filmu je spíše názornost a přehlednost. Film je určen dětem, ale těch informací na ně bude asi moc.

Černá labuť (2010)

Balet, psychicky labilní dívka... nic pro chlapa. Nitro mladé baleríny? Ne, díky... Děj řeknou už na začátku, celou dobu zabíraj Natalii a ta se snaží...přesně jako ta postava co má hrát. Snaží se. A já jí to holt nevěřim. Ta mi dala. Padmé Tamidala...

Mlha (2007)

Pěknej film, s filozofickou zápletkou, mizernejma efektama, s rozporuplnym koncem. Názorná ukázka, že rozum neni nic platnej, když má někdo lepší přesvědčovací schopnosti a k tomu na své straně strach. To je důvod, proč ještě racionalita nezvítězila nad iracionalitou. A nikdy nezvítězí. To by musel zmizet strach...

Jurský park (1993)

Nadčasový dobrodružný sci-fi thriller, po jehož shlédnutí zjistíte, že triky, kterými se pyšní leckteré dnešní filmy, jsou proti těmto velice slabým, řekl bych až homeopaticky zředěným, odvarem. Geniální myšlenka získání miliony let staré DNA je dodnes působivá, zvlášť s přihlédnutím k faktu, že aktuální výzkumy již směřují k naklonování mamuta z dochovaných tkání. Bohužel u dinosaurů nás blízká klonovací budoucnost nečeká. A je to opravdu bohužel, nebo naštěstí? :) Film nabízí pro i proti. Jedno je však jisté. Život, už si vždycky najde cestu :o)