Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tohle jen tak něco nepřekoná. Filmová legenda, kterou si každý pravidelně tak jednou za rok zopákne v celé své trilogické kráse. Snad není nikdo, kdo by neznal pojem: "Maratón Pána Prstenů" :o)

Na vlásku (2010)

Takže co čekat od pohádky pro děti? Opravdu pro děti? Nebo pro dospívající, co se chystají "vyletět z hnízda", ještě nežijící na plno? Tedy tak trochu pro mě? Za toho koně dávám za čtyři. Měl by dostat Oscara.

Černý jestřáb sestřelen (2001) odpad!

99% filmu tvoří střelba, slova jako fuck, shit, firee, *chropt chropt*. Vrcholem nápadité mluvy je zde: BLACK HAWK DOWN, BLACK HAWK DOWN! Somálec v jednom okně, somálec v druhym okně, somálec na střeše, somálec na balkóně. Nebezpečný somálec s bazukou. A to vše s výše uvedeným nabušeným slovníkem. Odpad jak vyšitej.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Populární téma nekonečného boje mezi dobrem a zlem. Nezištně pomáhající Jediové, kterých si každý váží vs. moci chtivý hlavní parchant, kterého se každý bojí. Republika, která stojí na základech svobodného projevu a diplomacie, vs. impérium, stojící na moci jednoho člověka, s diplomaticky působící armádou. Nebezpečí vzniká, když se někdo snaží dobro a zlo relativizovat. Temná strana pak dostává se k moci...

127 hodin (2010)

Film, kde si hlavní protagonista plní bobříka odvahy. Vezměte Telefonní budku, Saw, a špetku sentimálního projevu z Blair Witch, zamíchejte, nechte 127 hodin odstát. Výsledný produkt podávejte s načechranou přílohou. Divák ho zblajzne tak rychle, že zapomene, že se při tom vůbec nenajed.

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

Nikdy nezapomenu na to, když jsem se zatajeným dechem očekával, co bude v místnosti na soutěžící čekat. Když to byla stěna s úzkou římsou, jenom se si povzdechl: Ájé, to bude další chycený... Když byl v místnosti zápasník na kladině, nebo si dávali páku, mocně sem fandil. A když byla indicie napsaná na Ariadně, tak sem se chytal za hlavu, když se ten chobot ztratil někde v labyrintu!!

Stmívání (2008)

Síla tohohle filmu, potažmo románu, spočívá v hlavních postavách. Situace, kdy uzavřená dívka touží po nějakém macho chlapci, jsou divácky (především u divaček ) vděčnější, a setkají se více s pochopením, než když máte úžasnou a dokonalou dívku (na kterou přes půlku obecenstva -divaček- začne žárlit), a po které ke všemu jede brýlatý ňouma od vedle (takže nemají ke komu vzhlížet) Co na tom, že na konci získá superschopnosti. Ňouma zůstane ňoumou. Tady je má dotyčný už od začátku :o) Pro chapy moc emo, ale dá se to pochopit. Je to ostatně román psaný pro dívky.

Čarodějův učeň (2010)

Není tak špatné, jak se může podle hodnocení zdát. Film má slušný spád, napětí, mini love-story a hlavně humor. Ten je ovšem postaven většinou na vzájemné interaktivitě tří postav. Ve stylu nerdský beta, (či spíše omega) sameček, ona mocná alfa samička, a k tomu velemocný alfa samec-učitel- Cage. Jak to dopadne není nikterak nečekané. Ale čert to vem, zábava to je.

Kouzlo draka (1991)

Po letech jsem se na to podíval znovu. A musím přiznat, nebyl to takový odvar jako tehdy. Bojový scény jdou a leckterý hentai chlípník bude potěšen, ale celkově by si film zasloužil trochu víc propracovat. Minimálně při hledání sedmé perly, a ne aby měl ke konci tak rychlý sešup.

Ip Man (2008)

Na pozadí nyní již historické Číny, která je ve válce s Japonskem, podnikneme exkurz do ideálů čínského kung-fu, kdy se toto bojové umění nepoužívá k agresi a páchání škod, ale k obraně slabých a sloužící k rozvoji a utváření síly v sobě samém. Vyrovnaný, a především morálně nadřazený mistr, který se za každých okolností ovládá a chová správně, je nucen bojovat a chránit čest sebe, ale i druhých. Nutno podotknout, že děj je poměrně natahovaný, některé akční pasáže příliš zdlouhavé, a vy už se těšíte, až dojde k nevyhnutelnému závěrečnému souboji. I tak je dobré z filmu vdechnout trochu té orientální filosofie, která rozhodně má co nabídnout.