• Pohádka

Šimon a Matouš (1975)

Tady není co řešit - nestárnoucí klasika - pro mě zábavnější než "originály" s Budem a Terencem. Tu melodii by si měli dát Italové jako hymnu - to by byla pecka. Musím pochválit i skvělý český dabing (původní - jiný jsem naštětstí neslyšel).

Před půlnocí (2013)

Tady se úplně ztrácím. Neviděl jsem předchozí díl/y, ale to by dobrému filmovému zážitku vadit nemělo. Upovídaných filmů je hodně, ale tady jsou slova snad jen na vyplnění povinné stopáže. Nepomohly k tomu ani řecké kulisy. Hlavní hrdinka je snad nejméně sympatická ženská filmová postava od Cruely z 12 dalmatinů. S tou ale byla aspoň legrace. Jedna hvězdička za krásnou závěrečnou píseň.

Kam zmizel kurýr (1981)

Když v geniálním sitcomu Malá velká Británie ulehne obézní spisovatelka na pohovku a diktuje své asistentce nejnovější román stylem "otevřte bibli na straně 58 a pište..." - tak to je přesně tahle situace. Bezradný socialistický scénárista si ve střižně pohrál s ukázkami ze starších českých sci-fi filmů a posadil Kanyzu do kina. Přidal ještě Evu Jakoubkovou, aby si měl potom o tom s kým povídat. Díky tomu jsem si připomenul, jak je Akce Bororo výjimečný film.

Neviditelní (2014) (seriál)

Jsem rád, že jsem se nenechal otrávit jedovatou slinou paní Spáčilové a dal seriálu šanci. Velmi příjemná podívaná s kvalitními herci a řadou povedených vtipů. Narozdíl od jiné české současné produkce z toho nekouká omezený rozpočet a klapka "na první dobrou". Srovnávání s 40 let starou geniální vodnickou komedií je zbytečné. Tohle není bláznivý humor 70. let, tohle je jemná satira s drobnými vychytávkami a překvapivě dobrými výkony. Překvapením je velice civilní a přesvědčivý Luděk Sobota, baví Bára Poláková i Simona Babčáková ("Ty fakt žiješ bez chlapa?" "No..." "A kde bereš peníze?" "V práci - no řekni, co normální ženská potřebuje? Telefon mi platí, náboje dostávám...") ***** Po závěrečném zmateném díle, který jakoby se slepil z nepovedených scén, hvězda dolů.

Takoví normální Američané (2013) (seriál)

Hodně dobré, originální, přitom civilní. Díl od dílu zajímavější. Překvapí hlavně kritický pohled Američanů na sebe sama. Tady nevlaje americká vlajka, nezní potlesk a nikdo nepronáší neskousknutelné vlastenecké projevy. Objevem je Annet Mahendru, která s minimem hereckých prostředků dosahuje maximální přesvědčivosti. Těším se na další sérii.

Drákula (2013) (seriál)

Tohle je přes všechnu snahu béčková záležitost. Od scénáře přes studiové "exteriéry", až po strnulého Rhyse Meyerse.

Drsňačky (2013) odpad!

První film se Sandrou, který jsem při největší snaze nedokázal dokoukat. Bída...

Světová válka Z (2013)

Brade, máš tohle zapotřebí? Tohle je jen béčková záležitost z 90. let, které jsi propůjčil svůj áčkový obličej.

Můj týden s Marilyn (2011)

Těžké hodnocení. Když si pustíte záběry skutečné Marilyn z filmu Princ a tanečnice, chápete, co na ní bylo tak fascinujícího. Když sledujete Michelle Williams, máte pocit, že by ji z toho filmu museli okamžitě vyhodit. Michelle je dobrá herečka, ale tady působí spíš parodicky. Takové ne úplně dotažené...